Защо го прави?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Джинджър
Потребител
Регистриран: съб сеп 01, 2012 11:16 pm

Защо го прави?

Мнение от Джинджър » вт сеп 11, 2012 11:43 pm

и такааааааа...
Ето ни с вече възникнали въпроси. Четох, мнооого четох, според мъжа ми съм се зомбирала, но толкова много искам да мога правилно да реагирам и възпитавам кучето си, че не мога да се спра. Обаче в главата ми настава айрян :roll: и се обърквам за някой неща. Като цяло мисля, че доре се справяме, но има 2 неща, които ми правят впечетление и не зная как да ги тълкувам!

Много моля за съвет , за тълкувание. Тук ще изложа тези две неща, а в темичката за Джинждър ще разказвам като цяло, та ако някой се отзове с подробен разбор на поведението ни (и моето и моето ) :lol: ще съм благоарна, защото така ще мога да се ориентирам дали вървим в правилна посока.
Аз малко като учениците в първи клас - виждам верния отговор, ма моя такъв ли е не е ли и си искам "учителката да ми каже" :?

Мисленка номер едно (чаровната):

По някое време вечер когато готвя или си правя нещо на кухненския плот ( да речем мия чинии) идва и ми ляга в краката.Директно върху моите ходила, или е целия или дупето му или главичката, но все да е върху краката ми.
Аз хубаво изпаднах от умиление първия път, защото реших че много ме обича...ама така ли е?
Само да уточня че не му давам храната от това място, затова изключвам вероятноста да иска храна. И понеже прекарвам голяма част седнала на плота под абсорбатора, той когато съм така и не може да ми стигне краката си сяда на пода. Изобщо това съм склонна да си мисля че е привързаност. Ама така ли е? :roll: :roll:

Втората чуденка (несимпатичната):
Знае си идеално мястото за тоалетна. И си го позлва. Не ми дреме да чистя след него ако е 5 см леко встрани от пелената.Това не го приемам за проблем.
Малко ще ми се наложи да навлезна в подробности:
Нали си иамаме котка, та нейната тоалетна пък е в банята. Джинджър абсолютно знае, че там той не влиза. И не влиза когато сме в близост или има опасност да го сгащим на местопрестъплението...
Малко с храненето виждаме зор, тъй като котката яде мнооооого бавно и настава едно пазене на Джинджър да не и докопа купата. Справяме се. Веднъж обаче в търсене на опити и решение, качихме котето да яде на втроия етаж. Проблем никакъв, като изключим, че милото ми куче се почуства прецакано.Реших, че не е честно така и още повече, че това не е решение, защото той ще порасне и проблема реално не е решен. Върнахме си се на първоначалния вариант да го пазим с говорене, "седни" , абе буквално пазене.
ТА: какво направи мислите тоз незем щурчо - изака се пред стълбите. Приех го като негодование.Протест. Повече не го беше правил, до сегашния момент- преди 15 минутки понеже не му дадах да влезе и да се нагаради с така сладкия десерт от котешката тоалетна (разбрахте ме нали ) излизам от банята и гледам, нашичкия ме гледа едно ала "дали ще види"......Изчистих. Не коментирах, не се скарах.Седнах си презрително под абосрбатора- решена да ви се оплача. И да питам. Това отмъщение ли е? Или само невинно- "искам си десерта" ?
Още веднъж е акал не където трябва и това е пред вратата на спалнята където спя с децата. На сутринта видяхме "пощата". Наистина си мисля, че ни е бил сърдит!

Помогнете ми да си разбера златушкото. Иначе е много умен, но това ще го разказвам в неговата тема.То нали- нашто гардже най-хубаво та и аз така :). (Боже колко са красиви всички кучета тук направо думи нямам, и все си викам- дано и щурчо, като расте все по хубав става)

извинявам се ако съм досадила!!! Но пък си мисля че това е хубава тема. Мислих си и за заглавие "как да го тълкувам" или пък "добре ли се справям" :roll: . Ако някой модератор реши да го промени нямам против. Дано и вие сметнете за хубаво да я има тази тема. Така на всеки, който иска ще може да му се провери "контролното"!

Хубава нощ , хора! Ще чакам с нетърпение всеки написан ред :)

Потребителски аватар
pkolev
Потребител
Регистриран: пет юли 08, 2011 3:52 pm
Контакти:

Мнение от pkolev » ср сеп 12, 2012 9:16 am

По някое време вечер когато готвя или си правя нещо на кухненския плот ( да речем мия чинии) идва и ми ляга в краката.Директно върху моите ходила, или е целия или дупето му или главичката, но все да е върху краката ми.
Аз хубаво изпаднах от умиление първия път, защото реших че много ме обича...ама така ли е?
Само да уточня че не му давам храната от това място, затова изключвам вероятноста да иска храна. И понеже прекарвам голяма част седнала на плота под абсорбатора, той когато съм така и не може да ми стигне краката си сяда на пода. Изобщо това съм склонна да си мисля че е привързаност. Ама така ли е?
Никаква привързаност не е за съжаление. Просто бебока се мазни за манджа. Това е. Един вид идва при старейшината на глутницата и почва голямото кракоблизнечене - ето ме, тук съм, яде ми се...

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » ср сеп 12, 2012 10:25 am

И ние имаме котка , но той се храни в банята (котката) когато му дам да яде, затварям вратата докато приключи и после го пускам.

За кухнята е прав pkolev :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
werty_m
Потребител
Регистриран: вт ное 08, 2011 6:50 pm

Мнение от werty_m » ср сеп 12, 2012 11:01 am

Привет и от мен! Аз мога да се включа в частта за котката, тъй като ние също отглеждане моят 10-месечен пубертет с котка на 2години:) За храненето аз си реших проблема като оставям храната на котката на плота-нависоко, където кучо няма достъп, а котешката тоалетна след много местене, заради опити за изяждане, качих на антрето отгоре и в момента Чара/котарачката/ ходи там! Добре, че ми е умница, защото за един кратък период от време и смених тоалетната на много места, докато се наместим! За храненето много бързо се отказах да правя опити да въздържам Оскар от нейната купичка. Мисия невъзможна, а и котката обича да се храни по малко през целия ден!
Много е интересно да ги отглеждаш заедно, защото виждам как копират един от друг поведенията си:)) Чара научи например Оскар да скача много опитно по диваните в опитите си за преследване, а Оскар я научи да проси лакомства:)))

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср сеп 12, 2012 11:16 am

Ние си решихме проблема с котешката тоалетна като купихме закрита, отне 2 дни на маците да свикнат с нея, храната качваме на високо, където кучетата нямат достъп.

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » ср сеп 12, 2012 3:04 pm

pkolev написа:
Никаква привързаност не е за съжаление. Просто бебока се мазни за манджа. Това е. Един вид идва при старейшината на глутницата и почва голямото кракоблизнечене - ето ме, тук съм, яде ми се...
Atess написа:За кухнята е прав pkolev
aaaaaaaaaaх, направо убихте всичко детско в мен.:lol: Пък аз се надявах, че ме обича :wink:

Потребителски аватар
pkolev
Потребител
Контакти:

Мнение от pkolev » ср сеп 12, 2012 3:34 pm

aaaaaaaaaaх, направо убихте всичко детско в мен. Пък аз се надявах, че ме обича
И ти не си заобичала родителите си от първият ти ден на бебе. По него време си се интересувала от мляко, спане, чисто дупе и по-малко да шумите, щото СПЯЯЯЯ ако обичате :)

Истинското ти привързване е настъпило далеч по-късно с осъзнаването, че грижите, храната и вниманието които ти дават са безценни и по-добре да ги обичаш, вместо да си търсиш нови родители :)

В тази връзка искам да те успокоя - Ще има обич между вас. Просто няма да стане от вратата за краката. Иска си техническото време ;)

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » ср сеп 12, 2012 3:50 pm

Знам, съзнавам това, просто си помислих "ей на, заобичва ни вече и си показва".

Но пък и съзнавам че е много рано за истинската обич, не става за две седмици. По-скоро имам нужда от коректив, от напътсвия, от похвала от укор, когато трябва. Не знам дали съм добър ученик един вид!

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » ср сеп 12, 2012 5:12 pm

Ами не съм сигурна дали е точно така. Брего вече е на 9 месеца (днес ги навърши, да ми е живо и здраво момчето) и все още, например, докато мия чинии в кухнята той идва и ляга или до краката ми, или близо до мен. Не мисля, че по този начин иска да му дам нещо за ядене, защото никога не съм му давала храна в тази ситуация (миейки чинии). Абе, каквато и да му е целта, аз се радвам, че идва при мен, за да ми прави компания, докато върша домакинската работа :)

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » ср сеп 12, 2012 5:17 pm

С времето с Рая изградихме много силна връзка, но и тя стана много по-самостоятелна. Ако преди ми беше като сянка, сега знае кога е време за игра и галене и кога спокойно може да си почива, естествено винаги ме държи под око. Голдъните са порода създадена да бъде винаги до водача си (ловеца), чакайки команда и възможност да му угоди. В природата им е да ни харесват; любовта, уважението и истинската връзка се изграждат и затвърждават постепенно.

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » ср сеп 12, 2012 5:41 pm

Като спомена сянка, Кара е същата в момента :D

Седя си аз в хола и решавам да отида до кухнята, тя малката в дълбок сън спи, но не в момента в който стана и тя идва с мен да ми прави компания :D, отивам до 00 Кара с мен, отивам до спалнята и познай какво върви след мен. Много са сладки всичко трябва да знаят случайно да не изпуснат нещо :D

На мен котката ми прави проблем в началото с лакомствата на Кара, той е голям калпазанин от малък, научи се да си отваря вратите и всички шкафове. Та бяхме скрили ние наградките и снаковете в един шкаф на високо, нашия скочил на секцията, отворил си шкафа, бута една кутия с бисквитки ( мен ме няма в стаята точно за 2-3 мин. ) чувам аз бум от кухнята влизам и какво да видя, двамата си похапват сладко сладко :D Partners in crime
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
pkolev
Потребител
Контакти:

Мнение от pkolev » ср сеп 12, 2012 9:22 pm

Ани, разбира се, е права. С времето вагабонтите ни улягат и си знаят кога, къде и как. Понякога и какво :)

Но, за 2-3 месечни бебета и любов е рано да се говори. Единственото което в момента обичат и доброто и вкусно (понякога) похапване.

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » чет сеп 13, 2012 12:00 am

Точно като Аtess сме. И аз наистина си мисля че е по-скоро зараждане на връзка.Не ми изглежа като да проси. Той когато си "проси", даже и не проси ами си ми показва, започва да ми се бута в краката и един вид ме води към купичката. Но аз се правя, че не забелязвам. Това (моето "незабелязване" правилно ли е? Говоря му - не сега, мойто момче, рано е,...ей такива.Абе все едно както с децата си се държах- постоянно му говорех, той какво разбира не знам, ма поне си общуваме!
критики?

П.П като Аtess сме , но като изключим беладжийските номера на котката.Засега само си играят (пу-пу а чукна на ърво ) и се тръсят постоянно, спят заедно почти винаги!

Потребителски аватар
flimsy
Потребител
Регистриран: ср сеп 21, 2011 10:29 pm

Мнение от flimsy » чет сеп 13, 2012 10:43 am

Simov Naydenova Brego написа:Ами не съм сигурна дали е точно така. Брего вече е на 9 месеца (днес ги навърши, да ми е живо и здраво момчето) и все още, например, докато мия чинии в кухнята той идва и ляга или до краката ми, или близо до мен. Не мисля, че по този начин иска да му дам нещо за ядене, защото никога не съм му давала храна в тази ситуация (миейки чинии). Абе, каквато и да му е целта, аз се радвам, че идва при мен, за да ми прави компания, докато върша домакинската работа :)
Нашата ситуация е абсолютно същата. Докато се прави нещо на мивката - мият се чинии или дори докато някой си измие ръцете, Киара идва и ляга в краката или сяда и се обляга върху човека. Аз никога не съм отдавала толкова внимание на това поведение, не ми е пречело, даже на моменти ми е приятно. :D
Изображение
Изображение

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » чет сеп 13, 2012 11:18 am

flimsy написа:]

Нашата ситуация е абсолютно същата. Докато се прави нещо на мивката - мият се чинии или дори докато някой си измие ръцете, Киара идва и ляга в краката или сяда и се обляга върху човека. Аз никога не съм отдавала толкова внимание на това поведение, не ми е пречело, даже на моменти ми е приятно. :D

oooooo, за пречене и дума не става. Напротив, много ми е хубаво даже, ама много. Просто ми е интересно поведението, искам да си разбирам кучето.

Отговори