Защо го прави?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет сеп 20, 2012 3:49 pm

Джинджър написа:
flimsy написа:]

Нашата ситуация е абсолютно същата. Докато се прави нещо на мивката - мият се чинии или дори докато някой си измие ръцете, Киара идва и ляга в краката или сяда и се обляга върху човека. Аз никога не съм отдавала толкова внимание на това поведение, не ми е пречело, даже на моменти ми е приятно. :D

oooooo, за пречене и дума не става. Напротив, много ми е хубаво даже, ама много. Просто ми е интересно поведението, искам да си разбирам кучето.
Мда, и на мен ми се иска понякога да бях по-добра по кучешка психология :) Все още се чудя каква е тази любов към леглото на Дейви- на 2 години стана, а като му вземем легло от определен вид (тези сините от Jysk) и се побърква- първо се радва и скача по него, клати го, а след това го гушка с лапи и започва да го ближе внимателно и да го смуче. И така и заспива и седи по цял ден- прегърнал леглото и захапал края му, все едно суче...говорим за две годишен мъж, пак да кажем :lol: Някой да има обяснение?

По повод вашите чуденки- и ние сме същите- Дейв се паркира до мен когато съм на плота/мивката, според мен просто се моли да падне някое парченце- случвало се е и е много щастлив да си хапне нещо нестандартно (парче краставица, троха и т.н. вкусотии :)

А за котката и качването на купичка на високо много внимавайте- един наш близък лабрадор живя 2 месеца с котка и се научи да се катери по шкафове, маси, легла и какво ли не, за да вземе храна. Точно така хранехме котката на високо, но той просто се научи да се качва и там- като акробат стана :) А това е много неприятно за куче, не можеш да си спокоен какво ще изяде и откъде ще го отмъкне...тъй че по-скоро опитайте да ги третирате еднакво :)

Отговори