Не мога да го науча да ходи до мен..

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
krissysammy
Потребител
Регистриран: съб сеп 29, 2012 11:26 pm

Не мога да го науча да ходи до мен..

Мнение от krissysammy » съб окт 06, 2012 5:28 pm

Здравейте.
Имам един проблем с моя голдън и реших да се обърна към Вас за съвет,защото не знам какво да правя..
Сам е на година вече,но не все още се дърпа страшно много,когато го извеждам на разходка.Опитвах се да го държа до мен,за да може да свикне или с команди или каквото и да било,но той не чува и това е..
Проблем ми е,защото съм момиче и нямам особена силна да го задържам, а е доста големичък и буквално си ме влачи.
Преди няколко дни даже го изкарвах с мой приятел,тъй като сме студенти и живеем заедно и даже и той не можа да го удържи.. :\

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » съб окт 06, 2012 5:57 pm

http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=131

Ще научите много полезни неща ;)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
krissysammy
Потребител
Регистриран: съб сеп 29, 2012 11:26 pm

Мнение от krissysammy » съб окт 06, 2012 9:22 pm

Atess написа:http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=131

Ще научите много полезни неща ;)

Тук виждам,че пише само за училището,а аз за съжаление няма как да го заведа там..

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пон окт 08, 2012 5:16 pm

Имахме същия проблем и знам колко е вбесително и дразнещо. Нямах време да го водя в училището и се налагаше сама да се справям. Първо в момента, в който видеше да се насочвам към каишката се почваха едни танци и подскоци, все едно е държан вързан в клетка 2 седмици. По стълбите търчеше като въртоглав, опитваше се да отнесе входната врата с касата. Навън докато стигнем парка аз се веех след него като самарското знаме. Обаче това лято за нещастие на Роджър гледах дълго, дълго Сизър Милан. Научих доста смятам и наложих следните правила:

1. Не излизаме докато не кротне. Може да повторя 38 пъти седни, докато не спре да подскача, да се върти като дервиш и да се успокои не тръгваме.
2. От всяка врата излизам първа.
3. По стълбите слизам първа. Това става като слизаш плътно до стената и не му даваш шанс изобщо да си покаже муцуната пред твоя крак.
4. Навън в момента в който реши да хукне - "Спри" и "седни"
5. Сдобих се с дълга права пръчка и с нея регулирам муцуната му. Сега да не си помислиш, че го бия :lol: . Не. Просто Докато вървим, изнасям долния край на пръчката в страни, така че да не позволявам муцуната му да излезне пред моя крак.
6. Към парка вървим бавно.Много е важно наистина стопанина да е напълно спокоен, да не се ядосва и да не се кара.

Имаме доста голям успех. Не става веднага, не става и бързо, но определено имаме резултат. Първите две седмици, разходката ни се удължаваше с половин час, защото сядахме през 2 минути. Но разбра Главчо, че няма да е неговата и сега, особено на връщане, когато е каталясал е направо образцово кученце
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Отговори