Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » пет окт 19, 2012 10:55 am

На нас не ни се е случвало още да видим таралеж, но по цигани с каруци Кара направо се побърква, едвам я удържам :D
Изображение
Изображение

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » вт окт 23, 2012 4:12 pm

Проблема при таралежите е че не ги знаеш къде са:) крият се !
Повечето кучета имат интерес , Дара ми ги носеше, направо се изумявах как ги захапваше без да се набоде цялата, не че не съм вадила бодлички но..... доста малко:)Топси почва да лае по характерен начин, знам че е намерил точно таралеж.Та те преди да го намерят започват да душат и поне при мойто който обикновенно душат с по-висок нос, конкретно за таралежите душат буквално в листата.Щом ги видя така давам команда -Не , после викам и понеже съм си любопитна заедно под команда отиваме към мястото за да ми покажат находката като ако решът да излаят ги коригирам.В началото е повече дебненето, но после даже да почнат да облайват някой таралеж, като кажеш не спират и се махат от там.

Потребителски аватар
Gerry
Потребител
Регистриран: чет дек 15, 2011 11:40 pm
Контакти:

Коне, крави и..... прахосмукачки!

Мнение от Gerry » вт окт 23, 2012 9:23 pm

Здравейте! Ех, че хубава тема - ставам редовен абонат тутакси! :)))
Ние имаме проблем с конете и изобщо всики едри животни некучета. Еди направо откача и не можем да го одържим. Лошото е, че и във филм ако види кон почва да лае. Не знаем какво да го правим. Някакави идеи? :)

И да попитам - някой от вас пробвал ли се е да изчисти кучо с прахосмукачката? При нас работи и на Еди му е много приятно :D

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Re: Коне, крави и..... прахосмукачки!

Мнение от korneliq » ср окт 24, 2012 9:26 am

Gerry написа:Здравейте! Ех, че хубава тема - ставам редовен абонат тутакси! :)))
Ние имаме проблем с конете и изобщо всики едри животни некучета. Еди направо откача и не можем да го одържим. Лошото е, че и във филм ако види кон почва да лае. Не знаем какво да го правим. Някакави идеи? :)

И да попитам - някой от вас пробвал ли се е да изчисти кучо с прахосмукачката? При нас работи и на Еди му е много приятно :D

Ехаа, това с конете на телевизора ми напълни душата :)))

Ние решихме проблема, като един път заедно отидохме до един кон и го подушихме...и Дейв пощурява, тича в кръг и лае, но като ги подуши няколко пъти свиква и сега не се впечатлява толкова.
Ние си имаме на поляната редовно каруца с кон и един друг кон, който тича свободно до нея- казва се Веско :lol: Вече свикнаха един с друг и не си обръщат вниамие :)

Радвам се, че темата ви харесва, дано пишат повече хора по различни въпроси, да обменяме опит.

Ние сме си като момиченца и ни е страх от прахосмукачката, няма да даде да го мина с нея...но ще опитам, мерси за идеята!

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » ср окт 24, 2012 10:05 am

Като казахте кон се сетих нашето преживяване с Голди и коня. Никога не бях се страхувал повече за него от тогава. Имаше точно на "неговата" поляна един вързан да пасе кон, межу едни дървета където той редовно души и се забавлява. Аз обаче не можах да го видя в първия момент, а го видях точно когато беше зад задните конски крака... виждал съм как рита кон и ми умаляха краката. Имахме късмет че коня беше много спокоен и не реши че Голд му е заплаха, иначе щях да го намеря през 2 поляни в 3тия квартал...

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср окт 24, 2012 10:56 am

:lol: :lol: хихиииии само си представих как чистя Роджо с прахосмукачката ... после 2 месеца психотерапия за кучета :))))). Роджката умира от страх от този електрически звяр - лае я и ще я убива всеки ден
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » пет ное 09, 2012 9:11 pm

Само трябва да се намери кон който не го е страх от кучета и така .Отначало да минете далеч без лай, после по-близко и така докато стигне до коня без да лае или да иска да избяга.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » съб ное 10, 2012 2:42 pm

Здравейте,

пред блока имаме куче, болно от гана. А Кара е скоро оперирана и с намалена храна, заради липсата на движение. Притеснявам се, че имунитетът й е паднал. Ще ми препоръчате ли някакви имуностимулатори?

Lara Croft
Потребител
Регистриран: пон сеп 17, 2012 9:47 am

Мнение от Lara Croft » ср ное 14, 2012 12:11 pm

Здравейте. Искам да попитам има ли подходяща възраст, когато можем да пуснем кучето във водата /морето/? Лара е на 4 месеца и все още ме е страх да я пускам там. Ще се радвам, ако ме посъветвате.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср ное 14, 2012 12:33 pm

Ние нашия го пуснахме на два месеца и половина :)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет ное 15, 2012 10:09 am

Голдъните имат уникална козина и могат да издържат дори при минусови температури във вода.
Което не значи да топим в ледено езеро бебе на един месец :)
Но според мен този месец е още топъл, а вашият куч е на 4 месеца, минал е ваксини и вече расте...нищо няма да му стане от малко къпане ;) Само не го насилвайте, не винаги става от първия път.
Аз доколкото помня точно по това време пуснахме Дейв в реката (октомви-ноември), беше на 4-5 месеца. Първите пъти беше плах и само джапаше, но след това се разплува и оттогава не пропуска воден басейн или локва :lol:

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » пет дек 14, 2012 8:29 pm

Аз имам едно въпросче. Голд последно време нещо ни прави на луди. Вечер ни изкарва на разходка през 4 часа. Друг път никога не ни е правил проблеми, стои спокойно по 12-13 часа. През деня е сам около 10 часа и няма проблем, не се уринира в нас.
Та въпроса ми е, дали има нещо притеснително или се прави на луд нещо?

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пет дек 14, 2012 8:49 pm

И при нас е същото, през нощта задължително се налага извеждане...причината е, че яде много сняг и ми е невъзможно да я спра..но при вас случаят може да е друг.

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » пет дек 14, 2012 9:09 pm

Хапва си доста и той, само че не съм обърнал внимание дали на сутрешната разходка яде. На вечерната със сигурност яде доста...

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет дек 14, 2012 11:06 pm

Да не са понастинали,доста е честичко за големи кучета...
Ние,когато задачи и работа позволяват,излизаме на 3 разходки-сутрин-около 40 мунути,следобед,пак толкова, и към 10 за 10.Няма проблем и с две,но с се чувства много по-добре,когато някой може.Намира се... :wink: Може и да е от снега при вас.Минали години и ''ние'' много сняг изядохме,но тази година,засега не.. :lol:

И аз имам едно чудене също...Днес сутринта Бел много се разигра и няколко минути не спря да скача непрекъснато.Много високо,с 4 крака над земята.По около 10 пъти скача.На около 40 сантиметра....33 кила куче..Всеки път като се приземи ми става лошо.Един път миналата година падна.Изкара ми акъла,но беше добре.По този начин се контузи на година и нещо,писала съм...Продължава да има навика да се прави на джак ръсел...Когато е много развълнуван и разигран и трудно го спирам.А и вече е на 4,дали повече трябва да го пазя от натоварвания,или още не..И преди съм питала,но не намерих решение.
ИзображениеИзображение

Отговори