Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » съб дек 15, 2012 2:06 pm

Хванах я тая гад мръсна... Сутрин не яде сняг, само вечер. Явно и нашия проблем е същия...
Маринче, невъзможни неща няма. Трябва повече упорство, постоянство, търпение и подход.
И аз съм имал моменти в които съм си казвал - това не може никога да стане при нас с Голд, но с времето нещата се случват.

mstefanova
Потребител
Регистриран: вт апр 24, 2012 3:35 pm

Мнение от mstefanova » чет дек 20, 2012 9:43 am

Добро утро!Имаме малко запитване. Вчера Нико си сцепи лявата задна възглавничка на лапата. Срязал ли се е на стъкло или от леда не знам, но му тече доста кръв. По едно време спря, но го пуснах да видя как е и той пак се разрани. Заведох го при ветеринарката и тя каза, че не е толкова дълбоко и не може да се шие. Превърза го, би му една инжекция и ни даде едно лекарство /адо екмина/ и каза да свалим превръзката на другия ден, но до вкъщи тя падна и се наложи пак да го превържем. Превързахме го, но след около 1-2 часа той пак я свали. Пръскахме с лекарството, но още тече кръв от време на време. И не знам чудя се добре ли е да го извеждам, но ме е страх че ще се разранява наново и няма да зарастне бързо раната. Как мислите? :roll: Иначе не куца и не дава някакъв признак, че го боли или нещо подобно ходи си нормално, тича.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » чет дек 20, 2012 9:58 am

Сложете му едно чорапче като излиза. Обикновено, човешко чорапче, пристегнато с ластичен бинт, който е захванат с лейкопласт. На това време крачето може да се разранява както от студеното, така и от от ледени късове.

mstefanova
Потребител

Мнение от mstefanova » чет дек 20, 2012 10:08 am

Ние бяхме сложили чорапче но той го свали. Значи няма проблем с разходките просто да сложим чорапче отново? :)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет дек 20, 2012 10:09 am

Да :)

Може още 2-3 дни да се разранява, когато излизате и да кърви по-обилно няколко минути, когато се приберете.

mstefanova
Потребител

Мнение от mstefanova » чет дек 20, 2012 10:11 am

Благодаря за бързия отзив. Надяваме се малкия дивак да се оправи бързо :D

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » чет дек 20, 2012 10:13 am

Ние в този филм играхме преди около месец, само че при нас беше по-тежко положението, първо му шиха възглавничката, после тя падна но нещата се оправиха.
5 дни антибиотик ни изписаха, 1вия път инжекция, после на хапчета
1) Промиване с течна йодасепт
2) мазане с мехлем - Вишневски
3) Превръзка с марля, бинт и лейкопласт да държи.
Това вкъщи е ОК, няма проблеми.
Купихме му специален чорап, неопренов 11 лв. струваше (ние го взехме от аптеката на 101 любимци, София, автогара овча купел)
4) Слагане на неопреновия чорап.
След разходка пак същото, нова превръзка, като преди това промивка на раната с течната йодасепт и мазане с вишневски.
Голд имаше дупка в лапичката около 1см и за 7-10 дена беше готов.

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » чет дек 20, 2012 5:19 pm

Кървенето може да го спрете с куркума, ако нямате в къщи кръвоспиращо. При нас от три години тренираме за асистенти в превързочната. Превръзката в това време може да се запази по-дълго суха, ако сложите презерватив върху превръзката докато е навън. Дори и с медицински чорап снегът пропива и мокри превръзката. От гледна точка на запазването на раната чиста , върши добра работа. Ние купихме вече втори чифт, защото първият вече се скъса. Удобни са и бързо се слагат, залеват с велкро , но ако се слагат с превръзка по-голям е по-удобен. След няколко дни раната започва да се затваря. Това е най-трудния период - кучето се чувства добре и иска да тича и да играе, но при най-малкото натоварване раната се отваря наново и всичко започва отначало. Пръскаме раната с Котивет (едно от нещата в нащ.шата аптечка за първа помощ) през деня , а вечер правя превръзка с йодасепт мас. Слагах и чарап, който бинтовах допълнително с лекопласт , за по-трудното му сваляне. С времето Лъки свикна и вече не прави опити за маха превръзката, но това стана след десетото сериозно порязване. Последното беше преди клубното.
Изображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет дек 21, 2012 8:27 am

Жоро, нашата Нори смело върви по стъпките на татко си Лъки, така че и на нас явно ни предстои да специализиламе по - задълбочено в тая област :D

mstefanova
Потребител

Мнение от mstefanova » вт яну 01, 2013 12:51 pm

Здравейте! Пак имаме запитване :D . Обмислям закупуването на автоматичен повод. И за момента сме се насочили към тези на Flexi до 50 кг. разбира се. Мислите ли, че са здрави и могат да издържат, при по-силно дръпване от страна на кучето, защото с тези тънки като конец връвчици, не ми изглеждат много здрави и надеждни? Има и някакви на Flippy, но не намирам голяма разлика. Ако може да ме посъветвате или да препоръчате нещо ще съм много благодарна. :?

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт яну 01, 2013 4:57 pm

Flexi издържат голдънско дърпане и са с гаранция!

mstefanova
Потребител

Мнение от mstefanova » вт яну 01, 2013 5:22 pm

А можете ли да ни препоръчате някакъв точно определен модел или те са горе долу еднакви?

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт яну 01, 2013 9:03 pm

Моделите са въпрос на лични предпочитания и мода - дизайн, цвят. Важното е да са за кучета до 50кг.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт яну 01, 2013 9:08 pm

Честита Нова Година на всички! :)
За съжаление моето момче я посрещна доста тежко.Миналата година горе-долу се държа,но сега...Той продължава да има фобия от гърмежи и вчера не беше добре.Само търсеше да се качва и да гушка при някой,тресеше се целия-дишаше все едно е 40 градуса.Няколко часа не беше на себе си.Преди малко имаше пак заря и той се разтрепери ,плака пет минути и се евакуира на дивана.Вече ме е страх,че ще му стане нещо,така и не намерих решение.Щях да излизам вчера-отказах се-сам нямаше да издържи...Това не е проблем.Но направо му е тежка фобията.Лекарство в такива моменти..?
Иначе днес на разходка беше много активен и весел-час тичане.Хубавото е,че си имаме оградено голямо място за разходки,и нямаше опасност да се стресне и да избяга.Всякакви съвети са добре дошли-галене,гушкане,радване на гърмежи,усилен телевизор е изпробвано-не действа особено.Пробвах и продукт,посочен в темата по въпроса...При реваксинацията му ще попитам и ветеринаря.Извинявам се,че пак пиша за това,но сега беше много по-зле..
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт яну 01, 2013 10:38 pm

О миличкия!
Аз мисля, че трябва да го накараш да привикне към гърмежи, не бих хвърляла пиратки, че хич им нямам доверие, но би трябвало да можеш да намериш такива "звукови ефекти" из интернет.
Пускаш ги, ако той се стресне - игнорирай го, важното е да останеш спокойна, за да може той да разбере, че няма нищо страшно. Никакво галене и гушкане, ако той трепери или скимти, трябва да насърчаваш само уравновесеното му състояние.
Рей се стресна вчера само за момент, но като видя, че и аз и приятеля ми сме абсолютно спокойни грабна един чорап и искаше да си играе.
Опитай, ако е възможно да го разсееш с нещо.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Отговори