Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » ср мар 06, 2013 2:06 pm

M&R написа:Никой ли няма никакви идеи и предложения? Само моето куче ли е такова магаре :( Направо се отчаях :(
Ами ти си изброила всички причини поради които той не иска да се връща при теб, извини ме, чета че се опитваш да пробваш варианти, но от тях следва извода, че той много добре знае какво иска, а ти че не знаеш какво да го правиш :wink: Постави се на негово място - два пъти или три се изкарва навън, през останалото време сигурно спи, на него му е скучно, играе му се. Когато го изведеш ти не искаш да се превръщаш в бавачка и да играете, какво да прави той тогава до теб, търчи да търси други приятни занимания, но ти се съдираш отзад да го викаш, на него не му се връща, щото знае какво го чака, каране или пошляпване. Обаче на него му се играе две не вижда, тогава той си казва - може би ще я накарам да играе, ако обикалям край нея на един метър и подскачам като заяк. Не ме разбирай погрешно, че ти предлагам да станеш неговата жива играчка, но аз това бих направила, чрез играта се създава допълнителна връзка и той винаги ще иска да изпълнява командите не по задължение, а с кеф. Топките с дълга връв са чудесен избор за игра, стават за хвърляне и дърпане.

M&R
Потребител
Регистриран: пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » чет мар 07, 2013 9:27 am

Ами попринцип винаги на разходка съм гледала да играе или с мен или с другарчета. Просто в един момент спря да се заиграва с кучетата и остана варианта аз да играя с него. Не че не ми е приятно, даже напротив, но оглеждайки се на поляната - ами стопаните си седят, а пък кучетата им не хукват ами си играят или се въртят около тях. Знам, че това, което прави е защото му липсвам през деня и иска внимание, дори вечер вкъщи задължително си играем с някоя играчка, защото ми е гузно, че седи сам през деня и ни чака. А за шляпването - било е два или три пъти след като 30 мин. ме е правил на маймуна. Не харесвам варианта с биенето и винаги съм гледала това да бъде като корекция, че не ми харесва да прави така, след което след известно време го пускам пак и каня на игра.

П.П. Сега, когато стигнем на полянката слагам дългия повод - той не хуква, заиграва се, а ако се отдалечи винаги мога да го върна много бързо. Мисля засега да я караме така, докато не разбере най-накря, че не може да хуква независимо от всичко.
П.П. Абсолютно съм наясно, че сбърках аз, но се надявам да не е късно и да оправим нещата.
Изображение

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » чет мар 07, 2013 1:32 pm

M&R написа:Ами попринцип винаги на разходка съм гледала да играе или с мен или с другарчета. Просто в един момент спря да се заиграва с кучетата и остана варианта аз да играя с него. Не че не ми е приятно, даже напротив, но оглеждайки се на поляната - ами стопаните си седят, а пък кучетата им не хукват ами си играят или се въртят около тях. .
Не се сравнявайте с другите стопани, защото седенето по пейките не е мечтаната за голдъна разходка. Научете се да мислите един ход преди кучето, вероятността да ви изненада с хукване в дадена посока намалява значително. Преди да направи "белята" и да избяга на някъде Вие трябва да сте прочели симтоматиката и да ангажирате вниманието му с нещо интересно. С течение на времето ще започнете да се справяте все по-добре. Вниманието ви трябва да е 100% ангажирано. Кучето ще разбере, че дори и пуснато без повод винаги е наблюдавано и можете да го спрете. Корекцията на нежеланото поведение става с много търпение. По някога ще си мислите , че играете на стражари и апаши, но гледайте на усилията си като на инвестиция, която по-късно ще облекчи много съвместните ви разходки.
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » чет мар 07, 2013 1:42 pm

Аз имах подобен проблем. Винаги извеждам диването по доста време, имаме си гора, след нея поляни. Разходката си е сериозна, аз искам да седна и да си гледам в хоризонта, но той стой малко и хуква на някъде, доста се отдалечава. Аз не се притеснявам особено, винаги успявам да го виждам, но когато намери някоя гнусотия ми е трудно да му я взема, след като той е на 200 метра от мен! Винаги съм се чудела защо той не стой просто до мен, да си гледаме залеза и да си починем от катеренето. Е истината е, че им става скучно. Не им е интересно на едно място, особено ако разходките са до една и съща поляна. Та аз на разходка рядко спирам да ходя. Така се движим заедно, той си души спокойно, гледа къде съм, не хуква на никъде. Ако реша, че искам да спра, винаги имам топка или четка например, Рей много обича да го решат. Та ако ходите на едно и също място, това също може да е причината да хуква, освен това, когато играете с кучето наистина, ама наистина трябва да го искате, иначе тпй го усеща.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

M&R
Потребител

Мнение от M&R » чет мар 07, 2013 3:31 pm

Да предимно на едно и също място ходим, като изключим уикендите, когато или пътуваме или сме в парка. Определено му става скучно, както написах и по-горе не се заиграва и ако аз не взема пръчка, с която да си играем или не го подканя да ме гони или просто някаква др. щуротия, коят ми дойде на ум, той просто се отдалечава и в един момент вече го няма. Проблемът е, че в нашия квартал (Борово) няма свободни зелени площи - всичко е така застроено и сме си намерили едно местенце, откъдето още не са ни гонили сериозно.
Иначе си ме търси душицата и знам, че е сериозно, но ми става много смешно, когато го видя да наднича от някой ъгъл, спазвайки защитна дистанция, че ми минава и яд и всичко :D
На поляната играчка не мога да извадя - предимно с мъжки кучета излизаме - те си заформиха нещо като глутница, а всички знаем, че да извадя топка в такава ситуация е все едно да запаля клечка кибрит до купа сено, така че май ще си тичам из поляната, но поне забавлявам всички четирикраки сладури - много ми се радват, когато се развилнея с пръчките :D
Изображение

M&R
Потребител

Мнение от M&R » чет мар 07, 2013 3:40 pm

Научете се да мислите един ход преди кучето, вероятността да ви изненада с хукване в дадена посока намалява значително. Преди да направи "белята" и да избяга на някъде Вие трябва да сте прочели симтоматиката и да ангажирате вниманието му с нещо интересно.
В повечето случаи успявам да предвидя "опасността", но проблемът е, че все пак решава, че въпреки всичко няма да ме послуша и ще хукне.
Казах ви за дългия повод - е понеже с него имаше ефект, та сега пак сме с него - основната ми идея е да разбере, че и да реши да не ме послуша аз пак ще го хвана и ще стане това, което искам аз. Защото Ривър е едно много бързо и атлетично куче, което ако не иска да бъде хванато просто нямаш шанс :D
Така и вероятносттада хукне намалява, защото знае, че въпреки, че е свободен, защото аз дефакто не го държа, че може да си играе и търчи насам натам, аз пак имам контрол над него. Като си тръгнем от полянката съответно махам този повод и или сме пуснати (той слуша, когато се движим се оглежда за мен ,чака ме и т.н.) или ако преценя, че е опасно си слагам нормален повод.
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет мар 28, 2013 10:00 am

Имам един кучешки въпрос отново...

от няколо дена/седмици Дейв постоянно скимти, мърмори, сумти и е неспокоен. Само навън не го прави, но напълно е оглушал за команда "ела", която му е иначе железна. Дори лакомствата не са особен стимул, изяжда ги служебно и изчезва и дори не се облизва.
На прибиране от разходка също скимти.

Днес мъжът ми излезе за малко сутринта без кучо, при което настана освен скимтене и силен вой. Нямаше как да го игнорирам, че на съседите не им е приятно да ги буди вълчи вой в 7 сутринта :lol:

Ходихме на ветеринар за ухото (че нещо тръска глава), казаха, че всичко му е наред.

Тъй че причината за мен е ясна- любов :lol: Ама навън дори не е пролет, студено и влажно е, ако е така цяла пролет, със сигурност е дошъл моментът за намаляване на мъжествеността. Нормално ли е толкова силно да го тресе, при вас така ли е?
Той е на пчоти 3 години и май предишния път не беше така зле, малко симтеше към прозореца и това е. Сега май е тежко влюбен в една хъски...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет мар 28, 2013 10:01 am

Имам един кучешки въпрос отново...

от няколо дена/седмици Дейв постоянно скимти, мърмори, сумти и е неспокоен. Само навън не го прави, но напълно е оглушал за команда "ела", която му е иначе железна. Дори лакомствата не са особен стимул, изяжда ги служебно и изчезва и дори не се облизва.
На прибиране от разходка също скимти.

Днес мъжът ми излезе за малко сутринта без кучо, при което настана освен скимтене и силен вой. Нямаше как да го игнорирам, че на съседите не им е приятно да ги буди вълчи вой в 7 сутринта :lol:

Ходихме на ветеринар за ухото (че нещо тръска глава), казаха, че всичко му е наред.

Тъй че причината за мен е ясна- любов :lol: Ама навън дори не е пролет, студено и влажно е, ако е така цяла пролет, със сигурност е дошъл моментът за намаляване на мъжествеността. Нормално ли е толкова силно да го тресе, при вас така ли е?
Той е на пчоти 3 години и май предишния път не беше така зле, малко симтеше към прозореца и това е. Сега май е тежко влюбен в една хъски...
И как да се държим ние в такива случаи, за да го накараме да млъкне вкъщи? Игнориране и "не" много слабо помагат...

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » чет мар 28, 2013 10:51 am

Уви, така е. И това е - любов. Грифин пък сега е влюбен в едната от двете си кастрирани приятелки, и когато не е навън, само тъгува и скимти, дори насън.

Когато е навън, нещата протичат по следния сценарий. Приятелките ни чакат за разходка и ни посрещат така:
Изображение

Видно е, че комуникацията човек-куче става практически невъзможна. След известно време от горните занимания се минава към такива действия:
Изображение

И затова вече се разхождаме само на повод. На всичкото отгоре тая мома, върху която се вози Грифката, е мега зла и доминантна, и в нормална ситуация ако куче се опита да се покатери върху нея, бива нахапано до кръв. Но сега явно и тя се отнася с разбиране към терзанията на косматия Ромео. Вече и аз не знам какво да мисля. Това, че мъжките кучета не се разгонват - хем е вярно, хем пък дали е съвсем вярно :lol:

P.S.
Извинявам се за малко неприличното съдържание на снимките, ама и аз вече съм изтрещял, и имах нужда да се оплача някъде :-)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет мар 28, 2013 11:26 am

хахаха, много благодарим за разбирането, подкрепено със снимкнов материал с уникален характер :lol:

Знаех си, че е това, ама тази година е много подсилено, а за мен дори още не е пролет :? Колко ли време се очаква да се забавляваме по този начин и да слушаме нов вид музика- мммм, пррр, аууу, денонощно :lol: ?

Учудвам се, защото Дейви...как да кажем по-деликатно...не проявява силен интерес към противоположния пол обичайно..досега действия като на последната снимка на Гриф са били извършвани само с малки кученца и то рядко...Но явно просто е със закъсняло развитие :lol:

Интересното е, че той това хъски го обича целогодишно...като я види, започва да я обикаля, тича и скимти (съвсем платонична любов), но сега е разгонена и нещата са вече сериозни явно Не му пречи, че е на шестия етаж, за да я усеща- Love is all around :lol:

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » чет мар 28, 2013 11:52 am

Какво ли не прави любовтаааа :wink: Спомних си за случката, която много ме шокира, когато я чух, но е безпорен факт - на свекър ми кучето е хъски, то е неотлъчно до него, двамата са на работа, двамата са на разходка, двамата са вкъщи. Та свекър ми живеят в центъра на града, а работи на изхода за Асеновград, Зак толкова е бил влюбен в кучка от завода, че една сутрин просто изчезна от двора. Търсиха го из райна цял ден и накрая свекърът ми изтощен отива да го търси в завода и куч се оказва там, минал е половината град пеш, но е намерен щастлив и доволен от живота с неговата приятелка :lol: Тъй че е непредвидимо поведението им в такъв момент и най-добре е да го предвидите това при разходки. Нашият Терко е кастриран от две години, но когато кучките се разгонят всички му стават приятелки :D, закачат се, провокират го и той е щастлив и те са доволни, играта е голяма :lol:

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » чет мар 28, 2013 1:12 pm

За ухото - като го засърби Роджо - ментолов спирт . Открих го много случайно, след като беше получил яко възпаление и след 3 консултации с ветеринарите сменихме поне 3 мехлема без ефект. Накрая ухото пламтеше като светофар, аз изобщо не знаех какво да направя и сложих ментолов спирт поне да го облекчи малко от ужасния сърбеж.
Имаше мигновен ефект - зачервяването спадна, кученцето миряса, покрай него и ние. За два дни си отиде екземата или каквото там беше. От тогава като ми затръска глава - моментално почиствам ухото с ментоловия спирт, което между нас казано не е от любимите му процедури.

ПС
Роджо си има една севда :wink: - англ сетерка - кастрирана - Лиса, наречена от нас Лиси-Писи. Като се видят ... любовните сцени от "Титаник" нищо не са :lol: :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет мар 28, 2013 1:43 pm

Хи хи, значи всеки си има "избраница" в любовта, сладури страшни.

Ще го имам предвид за ментоловия спирт, след малко ще мина през аптека и ще пробвам по мъничко.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » чет мар 28, 2013 1:52 pm

с намокрен памук по зачервените места без да изтича течност вътре в ухото. Да не помислите, че към капала капки спирт вътре :lol:
За всеки случай де, да си кажа, защото от моя пост не става ясно

поздрави от нас
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

makss
Потребител
Регистриран: чет мар 15, 2012 4:31 pm

Мнение от makss » чет мар 28, 2013 3:59 pm

а някой да каже колко продължава този "хубав период" :roll:

Отговори