Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пон апр 01, 2013 10:58 am

При нас продължава втора седмица, според мен докато любовта на живота му не спре с разгонването и периода след това.
Два дена бяхме извън вкъщи, Дейви гък не е казал. Мислехме, че се е разминало, но в момента, в който наближихме блока (където живее и съседката-хъски), се започна с късащо сърцето скимтене и лек вой.

Сигурни сме вече, че е от любов, защото преди да заминем минахаме с колата покрай въпросната красива хъски...Дейв не само я видя и позна, ами се скъса да скимти и да се върти в колата, а обикновено не издава нито звук като се вози.

Най-много ако не ни издържат нервите, да съберем пари и да платим на хъскито и стопанката една дъъълга почивка възможно най-далеч оттук :lol:

Потребителски аватар
Petia
Потребител
Регистриран: ср фев 27, 2013 5:43 pm

Мнение от Petia » пон апр 01, 2013 11:38 pm

Привет на всички !!! Дали някой от вас знае нещо за конюнктивита (зачервяване , сълзене и гурелчета ) слагаме едни капки вече една седмица едното оченце вече не сълзи , но другото продължава .... Как се лекува ?
Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт апр 02, 2013 7:31 am

Бих Ви препоръчала да посетите д-р Борисов, който е специализирал офталмология. Иначе може още дълго да слагате разни капки баз да се знае дали лечението е правилно.
http://www.vet-center.hit.bg/

Потребителски аватар
Petia
Потребител
Регистриран: ср фев 27, 2013 5:43 pm

Мнение от Petia » вт апр 02, 2013 11:57 pm

Добре когато съм почивка ще се чуя с този доктор .. Благодаря !
Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » чет апр 18, 2013 1:37 pm

това е за първата част "да споделим" :lol: Видя ми се подходящо тук да го постна. Да предупредя НЕ Е политическа агитация

http://www.facebook.com/photo.php?v=120004234863551
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт апр 23, 2013 8:56 am

Искам да попитам някой оставял ли си е голдъна на хотел и какви реакции и проблеми можем да очакваме?
Ние на 90% от почивките го взимаме с нас, няколко пъти сме го оставяли на "баби" и не е имало проблем, но за първи път ще се наложи на хотел. Хотелът изглежда добре, има огромен двор, кучетата живеят в стаи горе, а не в клетки и има камери да си гледаш любимеца (догленд в Бояна). Но на мен ми е много гузно и притеснено, защото 15 дена не е малко. Сигурно ще мисли, че е изоставен, страх ме е да не опита да избяга и да ни търси (не че има как, дворът е обезопасен). Също него другите мъжки много го нападат, а е хубаво да го пускат да играе с други кучета... Много ми е нервно и исках да чуя дали някой е оставял кучо в този или друг хотел и дали всичко е било наред...?

Ако знаете и решение за проблема с нападането, този сезон сме по-големи мъжкари и зачестиха случаите- друго мъжко куче идва, душат се и напада и ако стопанинът му не е близо, става лошо...А Дейв е почнал да се защитава и се стига до истински бой.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » вт апр 23, 2013 2:02 pm

ами да пробвате преди това ... сутринта да го заведете и вечерта да си го вземете - като на детска градина ... В смисъл да се запознае с обстановката и като го оставите за почивката - да не е на съвсем непознато място

cвеtii
Потребител
Регистриран: нед ное 28, 2010 9:16 pm

Мнение от cвеtii » пет май 03, 2013 9:47 pm

Някой използвал ли е furminator или има ли някакви мнения за него? На нас не ни трябва, защото Блейз няма чак толкова козина, но все пак искам да разбера повече за това от надежден източник :)

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет май 03, 2013 11:43 pm

Аз имам опит и много го харесах първоначално, маха много козина! Но не става за ежедневна употреба, аз съм убедена, че подрязва косъма, а не само маха подкосъма. В момента даже не знам къде сме го сложили, защото бързо спряхме да го използваме...
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

yane_mladenov
Потребител
Регистриран: вт окт 25, 2011 2:43 pm

Мнение от yane_mladenov » съб май 04, 2013 10:08 am

Здравейте,

Ариана от три дни е с разтройство.Дадохме и хапчета за вътрешно обезпаразитяване и от тогава е така.Вчера я водих на ветеринар каза,че е от тях но......Биха и една инжекция аналгин и бозкулизин, мериха и температурата всичко е ОК.Знаеш ли нещо което да и дам за да спре разтройството?

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » съб май 04, 2013 10:27 am

Колко е голямо момичето ви?Ако е мъничка,много внимателно я наблюдавайте-да не отпада,да пие водичка...Това,което бих ви посъветвала е,малко да е на диета,за да се успокои коремчето й-до утре,или ако не може,поне до довечера.После ден два да е на сварен ориз с водичката по малко,и така би трябвало да премине.Също така,ако е по-упорито,има медицинска храна.На нас веднъж-два пъти ни се е налагало,но бяхме много доволни от резултата.Но ако е много мъничка,или не е добре,ако се влошава-тогава ветеринар пак.Дано се оправи бързо.
ИзображениеИзображение

yane_mladenov
Потребител
Регистриран: вт окт 25, 2011 2:43 pm

Мнение от yane_mladenov » съб май 04, 2013 11:06 am

На 11-месеца става утре.Чист ориз ли трябва да е?

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » съб май 04, 2013 12:25 pm

Да,варено оризче с водата.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » нед май 05, 2013 10:34 am

Първоначално 24 часа глад , след което постепенно захранване с препечен хляб, варен ориз. След един два дена може да включите и малко гранули ако изпражненията са се втвърдили, като постепенно увеличавате голичеството на гранулите. Месо - едва след три четири дена. Оризът може да се вари в бистър бульон (без мазнини) - това дава допълнителен стимул на кучето да яде "гол ориз" :) Може да дадете и Диадог таблетки (3х1) или екстракт от сладък кестен (3х1) към диетата, но консултация с лекар също не е излишна (ако положението не се променя повече от два дни)
Изображение

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » чет май 16, 2013 9:29 pm

Jolly Rodger написа:...
Става дума за възрастно хъски (най-старата приятелка на Хъки още от бебета ) с огромен тумор на млечните жлези.
Снощи Роди е отишла при Хъки :cry: :cry:
14 години обич и преданост ...
Тичайте свободни и здрави мили наши дечица ...

Отговори