Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср юни 05, 2013 9:50 pm

дайте малко кислородна вода, ако не го повърне, аз не бих рискувала
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » ср юни 05, 2013 10:56 pm

Благодаря за бързия отговор!
Дадохме му, повърна и го намерихме парченцето... дано всичко се оправи :(

Krasimir
Потребител
Регистриран: нед май 26, 2013 11:33 am

Мнение от Krasimir » пон юни 10, 2013 7:47 pm

Здравейте отново! Няколко поста по нагоре бях споделил, че на Арес му е забавно да си играем на хапане и т.н. Не беше проблем до сега, но от 1-2 дена хапането започва да става доста по силно. Дори когато ме захапе по ръката започва да върти глава наляво надясно, едва ли не да разкъсва. Захапката ми се струва доста по-силна от колкото тогава, когато беше игра. Пробвах със звучното "ОХ" но без ефект. Моля дайте ми съвет как да прекратя развиващата се агресия. :(

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » вт юни 11, 2013 8:55 am

Според мен си играе... Ръсти ги върши същите номера и даже ръмжи, само че с разни играчки или всякакви работи, които му се струват като за игра. (но това е просто защото не му давам да ме хапе :D )
Не мисля, че изобщо може да се ползва думата агресия, той все пак е бебенце още.

Потребителски аватар
vixi
Потребител
Регистриран: ср юни 19, 2013 8:02 pm

Мнение от vixi » чет юни 20, 2013 1:43 pm

Здравейте! Аз съм Вики и от две седмици съм притежателка на малко голдънче- Руфъс. Той вече е на 49 дни, бита му първата ваксина направено му е и вътрешно обезпаразитяване. Храни се нормално, енергичен е, но има един проблем, пишка и ака навсякъде. Пробвах с пелена- не става. Следя го, когато започне да се върти, веднага го вдигам и го нося в банята, за да си свърши работата, но не го прави. Стояла съм и до него, затворена в период от 30-40мин. (държеейки в мен наградка, ако си свърши работата), пак не го прави. Чака да излезе, и хоп пред банята. Карам му се, потупвам го с вестника по дупето, държа се хладно след това и не му обръщам внимание. И е така, откакто го докарах в нас. Изчетох доста във форума, знам, че трябва търпение, но не знам какви други методи да прилагам. Личи си, че разбира, когато е сгафил бягам към леглото си, ляга и гледа виновно, но явно не разбира каква е алтернативата му...Как да му помогна?

Другият ми въпрос е следния. Втората ваксина трябва да му се бие на 30.06, а малко след това за лятото заминавам за вилата. Четох, че не трябва да се извежда навън, преди третата ваксина, но докато сме там, няма как да седи в къщата, понеже правим ремонт, единственият вариант е двора...Смятам, разбира се след втората ваксина да му направя и външното обезпаразитяване, но все пак не знам дали е безопасно да е на двора. Какво ще ме посъветвате? Аз съм доста страхлива, това е първото кученце, за което се грижа и не знам в такава ситуация какво да правя... Във всеки случай, утре ще ходя да му купувам колибка.

Благодаря за предварително на всеки, които се опита да помогне със съвети.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » чет юни 20, 2013 3:26 pm

Добре дошли! :) Кученцето няма проблем,просто няма 50 дена,няма как да искате от него да ходи по нужда където искате.Ако държите да го учите да ходи на определено място вътре,наградите и поощренията са начина,но гледайте да не свикне и после трудно да се отучи от пелени,или баня.То е малко бебе,няма достъп навън да върши тези работи,следователно няма защо да му се карате.
Хубаво е да се чака след третата ваксина преди излизане,не напразно е казано.В колибка навън ли ще е кученцето,и нощем и в жегите..?По принцип голдъните са много социални,трудно ще понесе да е затворено далеч от вас,още повече,че е бебе...Успех с всичко.
ИзображениеИзображение

Maiicheto
Потребител
Регистриран: нед юни 16, 2013 12:52 pm

Мнение от Maiicheto » нед юни 23, 2013 10:23 pm

Здравейте,
имаме сериооозни затруднения, в това да научим Кира къде да си върши работата. За това, ако може съвет, явно имаме грешен подход.
Тя е при нас от 1 седмица и е на почти 3 месеца
Пробвахме с пелени, никакъв шанс. Тя ги възприема за прекрасни играчки и ги къса, разпилява и ги разнася. За това решихме да я научим да ходи в банята. В първите няколко дена имахме 100% успеваемост за голямата работа и около 10% за малката. Това съотношение ни обнадежди, че много лесно ще я научим, но в момента тя дори избягва банята. Дори когато виждаме, че се готви да свърши нещо вкарваме я в банята и следва едно голямо чакане и нищо. В момента , в който излезе си свършва работата.
Винаги и даваме наградки, ако уцели банята и и се караме, когато е извън нея, но няма ефект.
Ясно, че е от скоро при нас, но всеки ден става по-зле, а с това темпо ще ни се наложи да купуваме мопове на едро директно от вносител.:)

Ако някой може да ни даде съвет ще сме МНОГО, МНОГО благодарни!

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » нед юни 23, 2013 11:13 pm

Може би трябва да сте по-търпеливи. На Ръсти му трябваше малко време да схване какво се иска и все още се случва (а го имаме от месец) да пишка например до пелената или някъде където си хареса. Макар че това е окей, защото сега като започна да излиза не си пази за вкъщи и се надявам да ни е по-лесно.

Maiicheto
Потребител
Регистриран: нед юни 16, 2013 12:52 pm

Мнение от Maiicheto » пон юни 24, 2013 11:14 am

Да, търпение, май това ни липсва. Просто си мислехме ,че правим нещо погрешно и му изпускаме края.
Благодаря за отговора!:)

sandform
Потребител
Регистриран: вт фев 22, 2011 3:46 pm

Мнение от sandform » пет юни 28, 2013 9:44 pm

Дойде времето и ние се включим с въпросите :P Алис яде каквото и падне по двора. Вече и аз не знам какво да правя, за да се раздели с този лош навик. ;)

Благодаря !

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » пон юли 01, 2013 9:38 am

Ние имаме голям проблем и знам, че по темата е изписано доста и изчетох всичко неведнъж, но просот не се получава.
Усещам как Ръсти започва да ни се качва на главите и да се мисли за много важен въпреки всякакви опити да бъдем строги и да му показваме кое е редно и кое не.
Вече е започнал да ни ръмжи, ако се опитаме да му докоснем купата, докато яде или понякога да му вземем нещо, което си е харесал (например един чорап преди малко). Миналата седмица пък навън намери някакво парченце кокал, не можахме да го дръпнем навреме и го лапна, а като опитахме да му го вземем започна да ръмжи и да се гърчи, напарво сякаш не беше той...
Бях чела тук, че за да ен ръмжи, докато се храни, трябва да му слагам гранулите с ръка малко по малко, за да види, че е хубаво, че ръката им е там и тн. Правим го, обаче тази сутрин пак ми ръмжа. Сложих му малко и казах "остави". По принцип тази команда я знае много добре и чака позволение, този път почака малко изръмжа и започна да яде страшно бързо, беше ме страх да го спра.

Не знам на какво се дължи това поведение, явно е грешка в нас, но не знам каква. Храна от масата не му даваме абсолютно никога, съответно като седнем да ядем прави опит да изпроси нещо, но бързо се отказва и ни оставя. По мебелите също не му даваме да се качва, но това ни е огромен проблем... Той спи с нас в спалнята, но на пода. Вечер е голяма досада, постоянно се качва на леглото, а ние го сваляме. Накрая се отказва и си ляга на неговото одеяло, обаче през нощта явно решава, че може да се изхитри и се качва горе. Това го разбираме, когато се събудим на сутринта. А той явно си мисли, че щом не го сваляме, му е позволено да е там. Отделен въпрос е, че 4-5 пъти си е позволявал да пишка на леглото ни, а онзи ден и повърна отгоре... В другите стаи не може да спи или стои сам, защото ще изяде нещо, което не трябва и просто няма как.. дори в коридора не може. Единственият вариант е на терасата да го затваряме, но не ми се струва нормално.
Предполагам, че това е огромна предпоставка за сегашното му състояние, но не виждам как да го накараме през нощта да не се качва горе (както и когато ни няма). Ако имате някакви предложения, ще съм ви страшно благодарна наистина.

С командата "не" също не можахме да се справим. Всички пишат, че е много лесно и се стряскат, но при него няма такива неща. Понякога решава да спре, понякога сякаш не съществувам... изобщо не ме слуша.
Той е много смел и своенвравен, което до един момент ми се струваше хубаво, защото с първото ни излизане навън не го беше страх от нищо и дори се лаеше с другите кучета (на игра), обаче вече опитва да се налага върху нас, а не е редно...
Причината да се обръщам към вас, а не към развъдчика, е че той е сърбин, а с разговорите на английски много не го бива. Много е отзивчив, но просто няма да се разберем.
Затова много ще се радвам, ако ми дадете някакъв съвет как да се справим отсега, докато Ръсти е още малък, за да не става после по-лошо...

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » вт юли 02, 2013 9:56 am

Гледайте "Говорещия с кучета" - каквото можете за изтеглите. Наистина има много полезни неща, които можете да научите.

Точно сега е момента да му покажете кой командва парада, но това не става с викове и караници, а наистина вие трябва да сте много стабилни вътрешно и наистина да сте сигурни, че именно вие водите глутницата.

Важно е да се овладеете и ВИЕ да не изпитвате страх че ще ви ръмжи или ще ви ухапе ... това става с автотренировка ... В крайна сметка, това е едно малко кученце - какво може да ви направи (макар че елате да видите у нас кой пищи с всичка сила и се крие от нощни пеперуди :wink: ). Вие сте големия човек, във вас е силата и физическа и психическа. В момента, в който наистина осъзнаете и си внушите, че вие владеете положението - ще предадете това и на кучето без дори да се ноложи да повишите тон.

Иначе практически съвет - постоянство му е майката.
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » вт юли 02, 2013 1:12 pm

На каква възраст е Ръсти ?

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » вт юли 02, 2013 1:40 pm

На 3 месеца и половина е, а го имаме от 1.

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » вт юли 02, 2013 2:17 pm

Супер, значи нищо непоправимо няма :-)

Понеже нямам достатъчно време да пиша подробно, а и с обратната връзка е трудно, най-добре ми се обадете по тел - 0887787002, тази седмица в интервала м/у 18 и 19 часа ще мога да говоря по-дълго.

Също така бих ви посъветвал, ако имате възможност, да отидете тази вечер към 19:30 - 20:00 на поляната в Ловния парк, където се провеждаше училището. Ще има събиране на няколко голдъна, ще е изключително полезно за малкия да пообщува с по-големи голдъни, а вие ще можете да получите добри съвети.

Отговори