Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пон юли 22, 2013 1:10 pm

Jolly Rodger написа:аз козината е АД АД АД.
Днес рекорд - 3 пъти прахосмукачка :evil:
Май говорите за у нас :D И косматия ад, и честите прахосмукачки са ми познати :lol:

Дано скоро мине периодът при всички...огромни топки козина летят из апартамента при ежедневно (вече) ресане и чистене...

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пон юли 22, 2013 2:20 pm

:lol: :lol: Колко ми е познато това с лятящите топки козина..Като голдънски див запад си го представих,само че вместо сухи кълба тръни-материал да си оплетем по още няколко кучета... :lol: :lol: То и като премине периода ресането си стои,чистенето също,но си е друго. :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » ср юли 24, 2013 10:41 pm

Налага ни се да пътуваме са няколко дни, но няма как да вземем Ръсти с нас... според вас (ако имате опит по този въпрос) дали ще понесе да го оставим например при брат ми? Той също има куче - чихуахуа, ако това би накарало Ръсти да е по-спокоен... или пък обратното... :/

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет юли 25, 2013 11:41 am

Според мен е добре куч да остава и с други хора/кучета още от малък. Така ще е по-самостоятелен и няма да го преживява чак толкова тежко като се наложи.

Дейви е много привързан към нас, но е свикнал и с други хора и кучета- от малък се е случвало да остава със свекървата и нейните кучета и когато се наложи да отиде на хотел на 3г., нямаше никакъв проблем със свикването. Даже му хареса да си седи на дворчето и да общува с други кучета.

За разлика от него едно друго куче в хотела, което не се е отделяло от хората си 4 години и за ден, се наложи да остане 3 седмици на хотел и го прие много, много тежко (стоеше свито, не играеше, плачеше..).

Така че съветът ми е- смело го оставяйте, аз бях пълна с притеснения и угризения първият път, а се оказа, че е за негово добро!

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » чет юли 25, 2013 11:56 am

Оо много ме успокои този коментар, благодаря :) Ние само веднъж го оставихме за няколко часа при майка ми и тя каза, че през повечето време е лежал пред вратата на стаята ми, сигурно е мислил, че съм вътре. Но се надявам да се поотпусне с другото куче и да му е по-леко... и, разбира се, да не започне да си изпълнява репертуара от пакости с най-любима - пишкане на леглото :Д

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » чет юли 25, 2013 4:12 pm

леле, леле ужас ... не ми се мисли ако ни се наложи... Така ни се стекоха нещата, че 3 години Роджи не се е отлепял от нас и за ден...
Маги, слушайте Корнелия ... :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » вт юли 30, 2013 3:54 pm

Взехме си го днес, бил е много послушен (:

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » вт авг 06, 2013 2:04 pm

Хора, уредихме Роджи в нашия хотел за морето, ама да попитам ... Някой ходил ли е тази година на юг с куче ... Че ме наплашиха разни елементи - по плажовете не пускали с кучета... Ние ще ходим мноооого на юг, а на популярни плажове едва ли (освен Арапя), но все пак да съм подготвена ...

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт авг 06, 2013 2:27 pm

Ако не ви е много на север, плажът между Созопол и Черноморец е идеален за кучета. Може да попитате за Арти и Нора, които необезпокоявани се къпеха в морето, изтръскваха се, а ако някой си опънеше хавлийка - Нора лягаше на нея :D . Също така редовно почиствахме барбекютата на съседите и всеки ден имахме на гости поне още 1-2 голдъна. Абе, бяхме заобиколени от почитатели. А ако на някой не му беше приятно, просто на другия ден отиваше на плаж по - далеч от нашата каравана. По принцип е забранено с кучета на всички охраняеми плажове, но тъй като там са къмпиращи, няма кой да ви направи забележка за кучето. Почти във всяка каравана са с куче, така че са благосклонни към четириноги.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт авг 06, 2013 3:06 pm

Не би трябвало да е забранено разхождането на кучета на обществени места преди 9 ч. и след 18 ч., изключение правят болниците, училищата и детските градини, всичко друго (т.е. местни наредби) са в противоречие със закона ....
Нас също не ни пускаха миналата година на плажа, но само за работното му време - 9-17 ч. през другото време никой не може нищо да каже :)

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » вт авг 06, 2013 6:02 pm

Благодаря ви :lol:
Ясно! Неохраняемите плажове ни зоват :lol: ... Аз съм слънчев наркоман и пребивавам на плажа от 10 сутрин до 8 вечер... (вкл с едногодишния Никола навремето)
Ние ще сме в Резово,та Созопол ни е далечко ... Ще се пробваме на Силистар, ако не - скали и неохраняеми плажове

Потребителски аватар
vixi
Потребител
Регистриран: ср юни 19, 2013 8:02 pm

Мнение от vixi » ср авг 07, 2013 12:38 pm

Миналата седмица в четв. биха третата ваксина на моето кученце, колко още трябва да чакам, за да го изведа? Има ли проблем, ако го направя още утре, вече нямам търпение?

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » ср авг 07, 2013 12:40 pm

На Силистар преди 4, 5 години половината плаж беше с голдън ретривър, хахаха, но дали това се е променило сега... ще чакаме инфо от теб.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » ср авг 07, 2013 1:21 pm

И аз си спомням пълнят плаж с голдъни :) Ние планираме да отскочим до Силистар, после ще кажа как е било.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » ср авг 07, 2013 2:03 pm

значи можем да се засечем :)
Ще рапортувам непременно

Отговори