Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » пет сеп 27, 2013 11:37 am

Ами да и аз там гледах, но има само такъв, който е малко по-различен. Не знам дали ще свърши същата работа.

Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет сеп 27, 2013 12:30 pm

Предназначението му е същото :)

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » пет сеп 27, 2013 12:33 pm

Здравейте! Може би се включвам късно, но искам да Ви предложа и друг вариант, който много ми помогна да науча Брего да ходи редом.

Това е ролетен повод на немската фирма Flexsi, изключително е удобен, но задължително трябва да бъде лентов, а не с въженце, защото въженцата не са много устойчиви. Спокойно може да вземете на Вашето кученце и за повече килограми, така или иначе ще порасне и пак ще трябва да купувате.

Изображение

Изображение

Това е нашийникът, който може да съчетаете с ролетния повод. Изключително ефикасен е, без да причинява особена болка на кучето или да изглежда страшен като нашийниците - душачи. Помолете в магазина да Ви покажат как трябва да се сложи (ако изберете този вариант, разбира се). Трябва да имате предвид, че този нашийник има и доста противници, макар че не разбирам защо. Когато кучето се дърпа и се опитва да яде боклуци от земята, този нашийник помага много.
На мен, отглеждайки сама куче, този вариант ми помогна, защото ми позволява да имам по-голям контрол върху кучето, без да навивам ленти около ръцете си, без прежулени и зачервени пръсти, китки и длани.

Поздрави,
Наталия

Brego
Потребител

Мнение от Brego » пет сеп 27, 2013 12:42 pm

За пример:

Г-н Брего :)

Изображение
Изображение

Не изглежда нещастен ;)

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пет сеп 27, 2013 1:27 pm

maggie, това, което сте показали на снимката, е възможно най-доброто.

Оригинала е Halti http://www.halti.co.uk/index.php, (аз съм поръчвал от Амазон), но може да се ползват и други марки от същия тип.

Самото Халти (или подобието на намордник, което е в/у муцуната на кучето), е без алтернатива.

Предимството на тренировъчния повод, който е показан на снимката (това, което каката държи в ръцете си, а не това, което е на главата на кучето :-)), е че може да се закача едновременно за нашийника и халтито, като единия край се използва само за лека корекция.
Ако не искате да си купувате такъв, става и с обикновен повод (или два), но е добре този, който се закача под муцуната да е по-лек и задължително с по-малък карабинер.

Само да предупредя, че запознаването с новото средство за водене на кучето трябва да става първо у вас, и постепенно - първо само му го показвате, давате да го подуши - наградка. Следващия път може да му го сложите на главата (без да го закопчавате, просто колкото да можете да му дадете ламоство през него - пак радост и наградка), и така лека-полека, докато кучето може да стои спокойно с него, а не да се опитва да си го свали. После няколко кръгчета у вас с новия повод, и чак тогава навън.
Корекцията с този вид поводи е изключително лека и лесна, затовап вие трябва да внимавате да не дърпате рязко и силно.
Ако имате някакви въпроси - насреща съм, имате ми и тел.

P.S. Аз съм категорично против ролетните поводи, да си го кажа и тук :-)

Brego
Потребител

Мнение от Brego » пет сеп 27, 2013 2:00 pm

Аз пък не съм фен на този тип поводи. Според мен е допълнителен стрес за кучето, колкото и да се тренира в домашна среда с него. Но всеки избира това, което ще е най-удачно за кучето и за него. До сега не ми се е случвало да имам проблем с ролетен повод :)

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет сеп 27, 2013 5:38 pm

Аз съм ползвала въпросният платнен душач само под наблюдението на Пепи! Имаше резултат и Рей тогава започна да се учи как да ходи на повод (беше поне на 10 месеца и напълно неконтролируем).
След като се научи, минахме на обикновен нашийник, но от "юздичките" по-лесна корекция не съм имала! В момента не ги ползваме, защото той е душко послушко, но за следващо куче определено съм с тях!
Силна препоръка и от мен! Кажете каква е разликата, ако ги вземете :)
В Англия всички кучета водачи ги обучават с такива поводи между другото, аз заради това навремето взех точно този варянт, знаейки че никой вкъщи не иска да дисциплинира кучето и той си ги влачеше колкото си иска!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт окт 29, 2013 12:30 pm

Здравейте! Отдавна не съм писала тук, но напоследък забелязвам нещо и исках да ви питам за мнение...
Въпросът е в това, че козината на Дейв много си е влошила състоянието. Първо започна много да пада през лятото, мислех, че е от жегите и е нормално. Опашката стана много рехава. А досега никога не се е случвало, винаги е имал твърде много козина и богата опашка.

Сега сме вече есен, не пада така, но ми се вижда пак в недобро състояние- без блясък и не е така красива, както преди.

Всичко друго си е нормално, не е болен или нещо подобно.

Според мен вариантите са 2:

1. Или вече "остарява"- на почти 3.5 години е, може би не е малко за куче
2. Или храната не е така добра, както ми се струваше (от около година сме на Йосера, предимно Фестивал).

Какво мислите?

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт окт 29, 2013 2:47 pm

3 години изобщо не са много, моя е на 6 и породължава да има сериозен кожух и зиме, и лете. Според мен може да е от храната, давате ли добавки за козина? Стига да няма нездрав вид не би трябвало да е сериозно, сменете гранулите и вижте дали ще има резултат, давайте бирена мая например, тя е хубава за козината.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт окт 29, 2013 9:14 pm

И при Кара има нещо подобно....и още нещо, което лично на мен ми е странно-най-гъста и хубава козина има летните месеци. Септември почва да пада зверски и в момента козината й е на половина от това, което е лятото...А мисля, че трябва да е обратното. Идва зима все пак...Това се случва всяка година и не мога да си го обясня.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт окт 29, 2013 11:32 pm

При нас пък в края на лятото козината е малко по-малко,с по-малко подкосъм и пада много тогава.Сега вече започва да се разрунтавява. :) А нагръдника му е все огромен,не личи на снимите даже..Според мен, докато няма места,на които е по-рядка козинката,петна,има нездрав вид,или нещо такова,не мисля,че има нужда от притеснение.Да не би пък да е от прекалено ресане,аз все гледам да не прекалявам, въпреки ежедневното чистене. :)
ИзображениеИзображение

Stormlucker
Потребител
Регистриран: пет апр 05, 2013 9:20 pm

Мнение от Stormlucker » ср окт 30, 2013 8:33 am

marina kojuharova
МнениеПуснато на: Вто Окт 29, 2013 11:32 pm Заглавие:
При нас пък в края на лятото козината е малко по-малко,с по-малко подкосъм и пада много тогава.Сега вече започва да се разрунтавява. Smile А нагръдника му е все огромен,не личи на снимите даже..Според мен, докато няма места,на които е по-рядка козинката,петна,има нездрав вид,или нещо такова,не мисля,че има нужда от притеснение.Да не би пък да е от прекалено ресане,аз все гледам да не прекалявам, въпреки ежедневното чистене. Smile
Според мен това се дължи, ако вашето куче се гледа вътре. Ако кучето ви се гледа навън в двора козината му ще стане наистина на мечка :)Според мен е така, съдейки по моите кучета.

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » ср окт 30, 2013 2:53 pm

Ани, вероятно е от храната, в комбинация с лятото и топлата есен.

Ако не ти се сменя, пробвай с някакви добавки. Аз мога да препоръчам тази:
http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/za-ko ... 0-ml-15484

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » ср окт 30, 2013 6:01 pm

Stormlucker написа:
marina kojuharova
МнениеПуснато на: Вто Окт 29, 2013 11:32 pm Заглавие:
При нас пък в края на лятото козината е малко по-малко,с по-малко подкосъм и пада много тогава.Сега вече започва да се разрунтавява. Smile А нагръдника му е все огромен,не личи на снимите даже..Според мен, докато няма места,на които е по-рядка козинката,петна,има нездрав вид,или нещо такова,не мисля,че има нужда от притеснение.Да не би пък да е от прекалено ресане,аз все гледам да не прекалявам, въпреки ежедневното чистене. Smile
Според мен това се дължи, ако вашето куче се гледа вътре. Ако кучето ви се гледа навън в двора козината му ще стане наистина на мечка :)Според мен е така, съдейки по моите кучета.
Той си е рунтавелко,най-вече края на зимата,началото на пролета. :) Но да,ако беше по цял ден навън,сигурно щеше да е различно..
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет окт 31, 2013 10:05 am

Мерси за коментарите :)

Ще пробвам с добавка, или ще потърся вариант храна със сьомга.

Може и от ресане да е, тъй като по едно време вкъщи беше станало непоносимо откъм косми и го решех еждневно с това, което сваля много козина- тример май. Но той имаше толкова много, че не му се отрази, може обаче на един етап да е оказало влияение...

Сега не смея да го реша много, ама и не пуска толкова косми като че ли...

Отговори