Да споделим, да попитаме...

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон юли 21, 2014 3:32 pm

Точно бирена мая щях да предложа :lol:
При нас винаги падат, дори не мога да усетя кога повече, кога по-малко, добре че нямаме килими.
Има значение с какво го къпеш, особено ако е често, а шампоанът е неподходящ.
Може някакви витамини да му вземеш или храна която да е специална за козината, повечето марки имат такива.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » чет юли 24, 2014 12:10 am

Ръсти от няколко месеца активно ръси топки по пода. Опашката му е доста по-рехава, гащите също значително са му "намалели". За първа година ни е и нямам база за сравнение, но все си повтарям, че е нормално:)

Вие какви шампоани ползвате иначе? Нашия ветеринар все като го питам, ми казва, че нямало значение и ми дава един съвсем обикновен за 3-4лв... Има ли смисъл от по-скъп?

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » чет юли 24, 2014 3:34 pm

http://grooming.bg/product.php?id_product=58 - Това е най-доброто, което съм ползвал. Нищо общо с всичко останало. Принципно пише да не се разрежда, но аз го разреждах 1:10 и беше уникален. 35 кг голдън го къпя с 50 мл + 450 мл вода.
http://grooming.bg/product.php?id_product=19 - Това става, но не е на нивото на горния.
http://grooming.bg/product.php?id_product=23 А пък това е пълна простотия, за нищо не става, нищо не прави. Яд ме е че дадох толкова пари.

Иначе с Крис кристиянсена като го измия, става друго куче. И козината става лъскава, за мирис да не говорим. Държи му около 5-7 дни да мирише на шампоана.
Къпал съм го с някакви за по 3-8 лв. шампоани, от единия хвана пърхот или както се казва. Тия евтинджоси най-много някоя кожна алергия/инфекция/възпаление да му докараш.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет юли 25, 2014 8:53 am

При Рей винаги е ясно дали шампоана става или не, задължително се изрива от повечето, дори и да са хубави марки. След като минахме на груумърс нямаме никакви проблеми, мирише хубаво дни след къпането, няма чесане и обриви.
http://www.amazon.co.uk/Groomers-Oatmea ... s=Groomers
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет сеп 24, 2015 11:49 am

Здравейте, имам един много специфичен въпрос. Знаете ли дали някъде в България или в съседство обучават ретривъри да откриват болестни състояния? Моя позната отдавна иска да си вземе ретривър, а сега са открили и диабет на детето й и си мисли дали има възможност да се вземе и обучи кученце, което усеща понижаването на кръвната захар (има много такива случаи в чужбина, но не знам дали е нужно специално обучение и какво?)

Мерси предварително за всяка информация

mecheto355
Потребител
Регистриран: пет май 15, 2015 10:31 am

проблем

Мнение от mecheto355 » ср мар 09, 2016 9:35 pm

Здравейте бих искала да ви попитам за съвет.... кучето ми ОТКАЗВА по всякакъв начин да спре да пикае когато ни няма в къщи... понякога го прави и докато сме си вкъщи. Опитвала съм абсолютно всеки метод за спиране на това нещо. Прави го напук, а не защото не е разходена или не може да стиска! Моля кажете ми някакво училище за проблемни кучета или човек който може да ми помогне. Колкото и да не ми се иска в най-скоро време (майка ми ми е дала ултиматум 2години че ще търпи това нещо) ще я изкараме на двора за постоянно. Всеки ден когато се прибираме мирише на обществена тоалетна и това продължава вече година. Кучето е женско на година и 2 месеца.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед мар 13, 2016 8:19 pm

Отдавна предложих решение - клетка!

Отговори