притеснена съм за здравето на Джинджър! :(

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Джинджър
Потребител
Регистриран: съб сеп 01, 2012 11:16 pm

притеснена съм за здравето на Джинджър! :(

Мнение от Джинджър » нед ное 25, 2012 10:33 pm

Приятели, пиша с надеждата че ще има някой активен за да ми помогнете, защото съм много притеснена, свито ми е!

На Джинджър, днес на поляната по едно времему се точеше една много лепкава слюнка от устата, по-късно повърна в колата- съвсем малко- няколко гранули и повече слюнка, като сгъстена слюнка-пяна, все едно.
Че е уморен ясно, два поредни дни нон стоп игра с кучето на сестра ми (кокер), днес и на училище
Като се върнахме спа много.
Посъвзе се- яде, има апетит.
обаче като че ли , абе не като че ли, направо си го видях леко му потрепери по едно време за няколко секунди долната челюст. Повече през вечерта не съм виждала да става така. Урината му е много наситено жълта- ако трябва да съм точна за пръв път я виждам жълта, все си е била като водичка!
въпросът е: да се вдигаме ли сега по нощни лекари или да дочакаме утре как е!
А! и ми прави впечетление, че устата му е по-лепкава! сякаш по суха лепкава слюнка! Поиграйва си малко, според мен колкото следва за едно мноооооого уморено куче.

И да добавя- не зная дали е от значение- от вчера сменяме малко по малко храната. От Р. К преминаваме на Орижен!
няма разтройство
на ушите му (ушната мида)има едни розови петна, като малки пъпчици. Вчера му почистих ушите.
Очите му като че ли за малко зачервени.

Дадох пълен отчет на клиничната картина, колкото е способно едно притеснено неразбиращо око като моето да забележи и обясни!

:( :( :( :( :(

П.С: вече притесних някой от вас на лични, извинявам ви се за натрапеното питане, ама наистина ми е много свито. Никога не сме били в ситуация извън щастливото пърхане и любуване на съвместното съжителстване!

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пон ное 26, 2012 2:36 pm

Ако имаш тревоги - на ветеринар колкото се може по-бързо. Не се лекувайте по интернет
Успех от сърце
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » пон ное 26, 2012 7:45 pm

Jolli Rodger, благодарим ти за включването!

Аз си ппиша сама, но въпреки всичко се чуствам длъжан да си докарам до край темата, защото недай си боже може да е от полза на някой.
Вече писах предупредителен постинг в темата за училището но ще го направя и тук.

Джинджър спа спокойно през ноща. Сутринта направи многострашен опит за повръщане, все едно сега ще изплще цялата Рила планина, обаче накрая изкара само малко слюнка. Не му дадох да яде. Пи вода , колкото да не е без хич.

Ходихме на лекар. Джинджър е с кучешка кашлица. Заразна е и се предава по въздушно капков път. Затова въпреки, че той не участваше активно в калабълъка и веселата игра на училището, все пак си общуваха кучетата, така че имайте едно на ум и си ги следете.

Опитите за повръщане всъщност са били точно това- като давеща кашлица. При нас, това че отидохме на лекар навреме, а не да изчаквам няколко дни , ни спести докарването в лоша форма на заболяването.

Направиха му кръвни изследвания и показателите са добри, не говорят (на този етап) за инфекция, каквато би предизвикало чуждо тяло в корема. Няма температура. Сега ще пие 4 дни антибиотици и още едно лекарство и после сме на контролен преглед. Ако се повлиява добре ще изкараме пълния курс на лечение, ако не - нозви изследвания и ново лечение.

Антибиотика му го дадоха още там. Поглезиха го с пастетче и 2-3 гранулки.

!ас и нещо по-късно обаче вкъщи ги повърна, надявам се лекарството да е успяло да се поеме от организма а не да е отишло на килима.

Има апетит, даже се заиграва, но това че не е ял цял ден го кара да спи. Лудо скача от щастие като се прибра мъжа ми от работа.

След малко ще го нахраня! И предполагам че много ще живне, ще си бъде моето игриво бебе, каквото си го знам!

Ами това е!
хубава вечер от нас!

Потребителски аватар
DogPerson
Потребител
Регистриран: вт фев 03, 2009 4:16 pm

Мнение от DogPerson » пон ное 26, 2012 8:28 pm

Здравейте, Джинджър,
мнението ми напълно съвпада с коментара на Jolli Rodger, а повтаряне на едно и също си е спам. Затова не мислете, че не се вълнуваме от състоянието на Джинджър!
Много благодаря, че споделихте, смятам, че е полезно. Знам, че има ваксина срещу кучешка кашлица, с действие 1 година, но доколко е ефективна и дали има някакви минуси - ако някой има повече информация, може би ще сподели.
Бързо оздравяване!

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » пон ное 26, 2012 9:25 pm

оооо Dogperson, аз не обвинявам никой че не се е включвал. Просто когато ти е супер свито и притеснено и виждаш, че в рамките на първите няколко часа са прочели 70човека и никой не реагира ти става мъчно.
Все пак смятам, че освен включването и развитието на темата, другото важно нещо е именно предупреждението! не мога да си представя да сме били на поляната с още много кучета и да си затрая и нищо да не кажа. В крайна сметка никой не иска да боледува нарочно и не иска да заразява другите, но ако пък не предупредиш си е направо грозна постъпка.
Освен това сме се оплакали какво ни притеснява, нека се знае развитието. Може някой притеснен някога да чете и да му е полезно!
Та така!
Аз за себе си предпочитам да давам повече излишна информация, отколкото да се скътавам, като само хубавата страна споделям тук! Изобщо не искам само да си слагам снимки, а да сме си полезни, нали е форум(нищо, че ние сме от начинаещите в него)

Хубава вечер на всички от нас, с вече по спокойни глави! :)

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт ное 27, 2012 2:55 am

Рей имаше кучешка кашлица, много беше драматична. Кашляне, храчене, пяна, нослето му течеше, очите влажни...
Антибиотик една седмица, оправи се, нямаше проблеми с апетита, но наистина гледаш го тъжен, колкото си иска...
Изненадвам се, че не сте го чули да кашля, ние го заведохме на лекар мислейки че е изял нещо и му е застанало на гърлото и го задавя.
Не се притеснявайте минава им бързо глупавата кашлица.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » вт ное 27, 2012 11:06 am

Ще се оправи бързо Джинджър, щом сте реагирали на време, няма страшно.
Аз искам да споделя своя опит с тази ваксина - против кучешка кашлица. Ползвам я от години - от както две кучета ми се разболяха едновременно, седяха една срещу друга и едната кашляше, другата кихаше :lol: Голяма веселба беше. Че оттогава - може би вече четвърта година, редовно я слагам и не съм имала проблеми. Случвало се е всички кучета около моите да се разболеят, но при нас - нищо. Така че, по мое мнение, действа :lol: Освен това , сега, когато малката Шайн пристигна от Румъния, видях в паспорта и, че и е сложена на 20 дни! Обясниха ми, че там е задължителна - както тази за бяс. Дано съм била полезна :lol:

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » вт ное 27, 2012 11:54 am

Oooo Деси! как де не си полезна!
Много благодаря!

А иначе, Йоана, втория път когато повърна (на следващата сутрин след поста ми) и започна да се дави точно както казваш - все едно нещо му има в гърлото, изобщо не ми приличаше на кашлица. Откъде да знам че така протича тяхната кашлица, аз си мислих че повръща, дави се!

Благодаря ви за споделения опит! :)

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » вт ное 27, 2012 2:09 pm

Радваме се, че нещата вървят на оправяне, и аз покрай поста научих много нови неща :lol:
Изображение

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » вт ное 27, 2012 3:36 pm

Първата част от мнението ми е в темата за училището, тук сега ще е втората :-)

По въпроса за ваксината.

Много дразнещо е, че фармацевтичните компании започнаха да пускат вируси и за кучета, както и ваксини срещу тях :lol:

Аз лично на моето куче не бих сложил тази ваксина.
Но аз имам само едно куче. Ако имах няколко, тогава може би бих постъпил по друг начин.

Бързо оздравяване на Джинджър.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт ное 27, 2012 3:53 pm

Преди 2 месеца сложихме на Кара ваксина срещу кучешка кашлица. Засега не виждам някакви странични ефекти, а за мен е по-успокояващо като знам, че е защитена от вируса.

И аз пожелавам бързо оздравяване на Джинджър! :)

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » вт ное 27, 2012 4:02 pm

Аз честно казано не знам каква сложих, предложиха ми "All in one" ама идея си нямам какво включва "ALL" :)

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » ср ное 28, 2012 8:20 am

Mного съм щастлива да се похвалим, че вече си имам същото игриво куче.Със завиден апетит, възтановени сили, преборваме малко по малко болеста. Пие си лекарствата, но иначе по нищо не изглежда болен! Оооох, така ми олекна. Ще си се радваме двамцата, докато напълно оздравее и мине необходимия период за да не сме заразни за другите.

Много ви благодаря за това, че сте с нас и ни подкрепяте в оздравяването!

П.С Dogperson, покрай многото снимки във фейса, на една бях видяла, че има още едно кученце "Джинджър" ама чак сега направих връзката, че това сте вие. Как мило ми стана само! (нищо че ние сме момченце :oops: ) , ама универсално име е! Още по смешното е, че смятах че съм измислила уникално име, а после всеки ме питаше - ама това не е ли за момиченце! хе хе

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср ное 28, 2012 11:49 am

Аз съм малко луда на тема ваксини, заради изключително горчив опит в семейството ми :cry: :cry: Вярно беше преди 30 години, но на никой не пожелавам да преживее това, което ни се случи.

Тази година беше и последната реваксинация на сина ни - такава реакция ми направи, че 3 дни не знаех на кой свят съм ...

Аз кучето малко си го гледам като детето :oops: и нищо което е извън задължителните ваксини (годишната поливалентна за бяс, гана и пр.) не бих сложила ...

Но всеки преценява за себе си и в никакъв случай не бих съветвала някой да не си ваксинира кучето допълнително
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » ср ное 28, 2012 12:00 pm

О колко лошо нещо сте преживели. Наистина са коварни ваксините. Моите момичета пораснаха, но знам че на млката и предстои някоя друга годишна ваксина., Признавам си че много се замислям за отказ от нея. За кученцата все си милих чепо-лесно се справят, въпреки че тя логиката е една и съща всъщност!

Няма да е зле ако повече хора споделят опит ако са я ползвали тази за кучешка кашлица.

Днес при Джинждър вече мога да различа кашлица- преди малко на два пъти точно си се изкашля, явно първия и втория път (предните дни) е било доста силен пристъп на кашляне!

Отговори