Проява на характер

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Grimma
Потребител
Регистриран:вт фев 21, 2012 6:23 pm
Проява на характер

Мнение от Grimma » пет мар 01, 2013 6:20 am

Здравейте, хора! Имаме проблем с нашия кучо - мъжки на година и 2 месеца. Въпреки трите разходки, които провеждаме на ден почти всяка сутрин като се усети, че се размърдваме да станем, явно в петте минути докато се облечем той отива и се изпишква пред вратата на спалнята. Така прави и, когато реши, че нещо не сме му обърнали нужното внимание. Иначе като няма никой вкъщи не прави бели. Отдавам го не на това, че не може да стиска, а на това, че иска да си покаже магариите. Беше за 2 месеца при родителите на приятеля ми и беше спрял да прави тези неща и последните 2 седмици пак почна. Понякога го прави и веднага щом се е изпишкал навън, прибрали сме се и реши, че е нещо не е доволен от обърнатото му внимание. Дайте съвет как да му го избия това поведение от главата, защото е зима и ми писна всичките ни прозорци да са отворени, за да се проветрява! Наистина имам нужда от съвет!

Grimma
Потребител
Регистриран:вт фев 21, 2012 6:23 pm

Мнение от Grimma » пет мар 01, 2013 6:47 am

прочетох всичко писано дотук, че ще престане като се почувства готов, но е вече голям, на 14 месеца. Разходките му не са кой знае колко точни като часове освен разходката в 6 сутринта - винаги е тогава. сега е зима, вода му даваме при храненето. и винаги 2-3 часа след вечеря ходим за нощно пишкане - към 22 - 23 часа вечерта. точно сутринта, обаче, когато би трябвало най-малко да има проблем, защото е пишкал преди 7-8 часа (а през деня се случва да стои сам 9-10-12 часа и да не пишка), винаги тогава прави бели. просто не знам как да процедирам...

Заключена