Да го набия или да не го набия? И въобще какво да се прави?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Tino1904
Потребител
Регистриран: съб сеп 29, 2007 8:16 pm

Мнение от Tino1904 » пет яну 16, 2009 4:13 pm

Ако харесваш куче , което се присвива , когато го наближаваш , с опашка между краката и примижащ от страх поглед или куче , което почва да квичи при всяко твоето по - рязко движение - бий го . По повод на обучение на дзвера има доста изписани теми във форума , ако се вгледаш по- внимателно в животното , може и да откриеш причина за това негово поведение . Търпение , търпение , всички минаваме през етапа на обучението на тези прекрасни дивотии , налагането на необходимите навици и начина на поведение , притежаваш едно от най-интелегентните кучета на света , не случайно дори децата ни ни питат , защо се караме на кучетата ни по-малко , отколкото на тях самите :lol: ?

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » пет яну 16, 2009 5:16 pm

Мисля,че тук мога да помогна :wink: И ние имаме същия проблем.Оставиме Крис на нова година сам за около 5часа....и като се върнахме беше ми опикал цялото легло и то не на едно място,а поне на 3.Също така се беше и изакъл :? .Естественно не го набих,даже и не му се скарах,понеже не съм го хванала като го прави и нямаше да има никакъв смисъл.Незнам...може би се е уплашил от зарята или просто си е отмасил за дето съм го оставила сам толкова дълго...дотогава не е оставал сам за повече от час.Най-вероятно просто го е направил, нямало е кой да му направи забележка и е сметнал,че е позволено.... :? Незнам как е при вас,но лошото при нас е ,че той не го прави като съм при него,а само като ме няма....за колкото и малко да е това и така немога да му покажа,че прави нещо лошо :(
В момента правим така:
първо :постелих памперс пелени(чаршафи) под чаршафа си за всеки случай
второ :старая се момчето да си е свършило раотата където трябва преди да изляза и винаги когато му е време( след сън ,след ядене.... )
трето :НЕ ГО ПУСКАМ ДА СЕ КАЧВА НА ЛЕГЛОТО-трудно се отучва :?
За всичко това търся причината в себе си.Аз сама го научи да се качва на леглото....дори преди да изляза на нова година го качи за да не стои до прозореца да гледа зарята....аз съм си виновна...
За мен единственното ви решение е да му дадете да разбере,че качването на леглото е ЗАРАНЕНО или още по-лесно---ако го прави във ваше присъствие да му покажете със строг тон, НЕ СЪС БОЙ ,че това е нодопустимо.
Надявам се да съм помогнала....ако някой има други идеи да каже...ще Бъде полезно и за мен :wink: :) :wink:
П.П.Ако съм изяла някоя буква не се сърдете...няколко букви на клавиатурата не работят (вклчинелно шпацията) и трява да ги копирам и пействам на местата им :evil: а новата ми клавиатура от вчера е с изяден каел...познайте от кого... :roll: :lol:
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

golden_aris
Потребител
Регистриран: ср дек 24, 2008 6:43 pm

Мнение от golden_aris » пет яну 16, 2009 6:18 pm

Аз не го бия.Не знам как ме разбрахте.Но му се карам много и го пошляпвам по муцунката,но не със сила.Иначе не разбира.Две седмици пробвах само с каране и нищо не ставаше и когато почнах да го пошляпвам леко той започна да слуша.Няма никаква причина да го прави.Угаждам му по вскякави възможни начини.Но лошото е,че аз го научих на кревата:(Сама съм виновна за това.Постоянно го държах при мен като моят приятел беше нощна да спи.Но докторката така ми каза да правя да го пошляпвам по малко.Пък ако щете и съдист ме наричайте :twisted:
Изображение

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » пет яну 16, 2009 11:24 pm

Е, не е истина колоко ме "успокои" тази тема. Тъкмо си живеех с мисълта, че след година кучо ще се укроти и поправката на поливната система, ваденето на луковици от градината, щото е решил, че там не трябва да има цветя и половината кипарис в устата му ще са само забавен спомен, и прочетеното ме срази.

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » съб яну 17, 2009 12:50 am

Това с пишкането ни е познато...
Нашето диване никога не ни е пишкало на леглото, ама и никога не сме му позволявали да се качва на каквото и да е било.
За сметка на това като решеше, че се държиме "не кучешки" с него, в знак на протест си се изпикаваше на собственото си легло.
И ние бяхме малко озадачени в началото, ама после свикнахме, а малко - по после той престана да ги прави тия. Та идеята ми е, търсете причината в себе си.
Не, че ние я открихме де... Ама поне диагностицирахме че проблема не е в кучо ;)
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Потребителски аватар
Belinda & Adhara
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 12:56 pm

Мнение от Belinda & Adhara » съб яну 17, 2009 2:32 am

...Според мен трябва да има бой.Това е.
Според мен , с бой нищо няма да постигнете! Права е била ветеринарката като ви е казала да бъдете строги , но това се отнася за правилата в дома ви , да не му давате да яде от масата , колкото и тъжен поглед да има , да не позволявате по никакъв начин да ползва вещите ви ( легла , столове ...) , колкото и да ви се иска да го гушнете на леглото ! Форумът е препълнен с теми за възпитанието на малкото кученце. Все пак става въпрос за животинка , тя неможе да прецени , с кое може да играе , с какво може да си чеше зъбките , и изобщо , кое е позволено и кое - не. Вие сте тези , които ще покажете на Кучо кои са правилата , с много търпение , с корекции и много любов , но не и с бой , не дори и с пошляпване по носа . Като за начало не го оставяйте за дълго сам в къщи и винаги прибирайте ,това което не трябва да пипа. Когато го хванете на местопрестъплението , извикайте силно и кратко "Не" , ако усетите намеренията му преди да е направил беля , пак същото... Има успех , но нищо не става от самосебе си. Ще се справите и вие!
ADHARA ALYSE FYREX GOLD- DARY

BIANCA MERRY-MAKING NICHOLAS - BELINDA
05.08.2005 -16.09.2008
Ще те носим винаги в сърцата си Слънчице!!!

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » съб яну 17, 2009 3:49 am

Откакто Тара живее на двора.. бели почти няма. Тя си е царица.. никой не я закача на двора, ходи си пишка и ака когато си иска (е малко си похапва акитата понякога, но това не мога да го хвана-времето ще я отучи), абе лесно е така.. вкъщи когато са имаш допир до тях, възпитанието е по-добро, но и работата с кучо е повече.Понякога я пошляпвам с вестник или метла, а не с ръка, защото започват да се плашат от ръцете и когато ги галите си мислят, че ще ги биете. По муцуната леко се чуква кучо, при дребни провинения или непослушанив. Към бой се прибягва в много диви и редки случаи, нашите кучета са достатачно умни и добри, за да не се прибягва до системно обучение чрез бой.. ако беше питбул няма значение, но голдън с бой най-много да го повредите.. може само с вестничето леко по дупето, за да разбере по-ясно разликата м/у позволено и НЕпозволено.
Изображение

Потребителски аватар
Andi&Eli
Потребител
Регистриран: вт яну 13, 2009 12:33 pm

Мнение от Andi&Eli » съб яну 17, 2009 9:33 am

...(е малко си похапва акитата понякога, но това не мога да го хвана-времето ще я отучи)...
Лелееее!! Ама няма такова нещо бе човек!! Един хищник НЯМА как да се отучи да прави това, както и да се търкаля в акита! :D
... In Dreams and in Love there are NO impossibilities ...

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб яну 17, 2009 9:39 am

Има, има. Въргалянето в акитата може да се отучи с възпитание, а копрофагията отминава с възрастта.

Потребителски аватар
Andi&Eli
Потребител

Мнение от Andi&Eli » съб яну 17, 2009 9:43 am

Valia & Kara написа:Има, има. Въргалянето в акитата може да се отучи с възпитание, а копрофагията отминава с възрастта.
Преди голди имах немска овчарка и доберман, прекрасно възпитани и мн добре обучени, на котка не потрепваха даже, ама това с акитата.... Грам не се получи да не го правят :)
Е, все пак всяка животинка е различна де, може пък и да се получи (дано) 8)

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » съб яну 17, 2009 12:42 pm

Andi&Eli написа: Лелееее!! Ама няма такова нещо бе човек!! Един хищник НЯМА как да се отучи да прави това, както и да се търкаля в акита! :D
Има, има. Въргалянето в акитата може да се отучи с възпитание, а копрофагията отминава с възрастта.
Точно това имах предвид.. отминава с възрастта. Когато кучето ти е на двора не може всяка една минута да си при него и да му се караш като почне да гризе акото. Когато я хвана и се карам, тя знае и се крие, но като ме няма се прави на ударена. Като съзрее ще спре да се интересува. По-лесно е когато извеждаш кучето си специално за да се изака, тогава няма как да не го видиш и да не му се скараш. Това не ме притеснява - обучението е с цел да не накльопа нечий чуждо аки и да се зарази, щото и болни кучета много има.. но все пак и с тревата беше така, мъчих се да я отуча изведнъж тя просто спря да я дъвче, видя че няма кирия може би :) хаха
Изображение

Потребителски аватар
Andi&Eli
Потребител

Мнение от Andi&Eli » съб яну 17, 2009 12:55 pm

но все пак и с тревата беше така
Имаш ли представа, защо дъвчи трева животинката?!

Защото я боли корема, по този начин те се "изчистват". В никакъв случай не трябва да ограничаваш това!!
Като съзрее ще спре да се интересува
Това не е интерес от страна на кучето, яде акита, защото е надушило нещо, което му липсва в храната! Това са хищници, перисталтиката е доста къса и те "изхвърлят" над 50% от веществата, с които се хранят неусвоени.

Търкалянето в чужди акита е с цел да "заблуди" т.нар. плячка! Това все пак са ловни кучета и е съвсем нормално да го правят.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб яну 17, 2009 1:39 pm

:lol: Защо животинката дъвчЕ трева си зависи от животинката.
Моята изкореняваше купища трева и я плюеше, а не я гълташе. Ей така - от лиготия.

Потребителски аватар
Andi&Eli
Потребител

Мнение от Andi&Eli » съб яну 17, 2009 1:58 pm

И понеже сме невежи, не ни е срам да попитаме -
Нашият мил Ранди има органическа непоносимост към ротвайлери и улични кучета, ама едри, дребните ги подминава - сутринта пак нападна и се сби с един рот, добре че стопапнина му е нормален човек, та успяхме да ги разтървем, някой да има мнение по въпроса?

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб яну 17, 2009 3:56 pm

Andi&Eli написа:И понеже сме невежи, не ни е срам да попитаме -
Нашият мил Ранди има органическа непоносимост към ротвайлери и улични кучета, ама едри, дребните ги подминава - сутринта пак нападна и се сби с един рот, добре че стопапнина му е нормален човек, та успяхме да ги разтървем, някой да има мнение по въпроса?
Голдънът ти напада и се сбива с друго куче?!? С причина, без причина?!

Отговори