Да го набия или да не го набия? И въобще какво да се прави?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Andi&Eli
Потребител
Регистриран: вт яну 13, 2009 12:33 pm

Мнение от Andi&Eli » съб яну 17, 2009 4:27 pm

Голдънът ти напада и се сбива с друго куче?!? С причина, без причина?!
Никаква причина! Само защото е ротвайлер или едро улично..

Иначе е много спокоен и любвеобвилен... Сутринта нападна рот-а, после отиде да си играе със стопанина му.. :roll:
... In Dreams and in Love there are NO impossibilities ...

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб яну 17, 2009 7:59 pm

Alexander_, по-добре не можеше и да се каже!!! :D :D

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » съб яну 17, 2009 8:09 pm

Andi&Eli написа:
но все пак и с тревата беше така
Имаш ли представа, защо дъвчи трева животинката?!

Защото я боли корема, по този начин те се "изчистват". В никакъв случай не трябва да ограничаваш това!!
Като съзрее ще спре да се интересува
Това не е интерес от страна на кучето, яде акита, защото е надушило нещо, което му липсва в храната! Това са хищници, перисталтиката е доста къса и те "изхвърлят" над 50% от веществата, с които се хранят неусвоени.

Търкалянето в чужди акита е с цел да "заблуди" т.нар. плячка! Това все пак са ловни кучета и е съвсем нормално да го правят.
Май прекалено много литература четеш.. И аз бях така, но спрях, защото пишат големи глупости.. Ти като си поживееш малко с кучо ще почнеш да усещаш защо прави това или онова. Не знам отколко време имаш куче, аз имам от по-малко от 5 месеца, ама мисля, че добре си гледам и възпитавам кучето. Не толерирам своеволия на песа, но пък и не следя за всяко нещо, което прави.. все пак и аз съм бил дете (въпреки, че хората имат по-голям умствен потенциал) и съм опознавал света, сега вече не ми е интересно да правя бели, щото малко или много навърших 21 години :) хаха дъртю.

Защо кучетата правят тези неща не знам.. моята нито се въргаля в акита, нито гризка трева..
Защо животинката дъвчЕ трева си зависи от животинката.
Моята изкореняваше купища трева и я плюеше, а не я гълташе. Ей така - от лиготия.
И Тара ги скубеше тревичките без да ги гълта,
Изображение

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » съб яну 17, 2009 10:37 pm

Andi&Eli,
един поклон, че сте осигурили дом на Ранди!
Защо се бие с рот-ове... може само да гадаеме. Според мен някъде има човешка грешка, някъде човека не се е намесил на място. Почти всичко може да се коригира, не живейте с проблема а търсете решение
Нашия е налитал само на три кучета и все на по-яки от него.

Използвам случая да се извиня публично на Ивета и Цецо ;)
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Потребителски аватар
Andi&Eli
Потребител

Мнение от Andi&Eli » нед яну 18, 2009 2:24 pm

Май прекалено много литература четеш.. И аз бях така, но спрях, защото пишат големи глупости.. Ти като си поживееш малко с кучо ще почнеш да усещаш защо прави това или онова. Не знам отколко време имаш куче, аз имам от по-малко от 5 месеца, ама мисля, че добре си гледам и възпитавам кучето. Не толерирам своеволия на песа, но пък и не следя за всяко нещо, което прави.. все пак и аз съм бил дете (въпреки, че хората имат по-голям умствен потенциал) и съм опознавал света, сега вече не ми е интересно да правя бели, щото малко или много навърших 21 години Smile хаха дъртю.
(Анди) Значи - първото ми истинско куче си го купих, когато навърших 16г. (винаги съм бил отличник и взимах добра стипендия :? , освен това бях и добър спортист, от дружеството също ми плащаха ) Милата ми овчарка почина на 12г. След това имах доберманка за около 3 години, но се наложи да я подаря, няма да обяснявам причините, не са много приятни..
Относно "дъртю-то" - ми аз съм на 35 :o

Благодарим ти Хулиган

Търсим решение и не му позволяваме да прави така, надяваме се с времето да се разреши това в положителен аспект ;)

И като за край - тази порода ни е напълно нова, за това си искаме съвети и не се заяждаме, просто изразяваме мнение, понякога и несъгласие. Нали с качествения диалог се постига много? :wink:

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед яну 18, 2009 4:10 pm

Andi&Eli написа:И като за край - тази порода ни е напълно нова, за това си искаме съвети и не се заяждаме, просто изразяваме мнение, понякога и несъгласие. Нали с качествения диалог се постига много? :wink:
Готови сме да помагаме(то и доста неща вече са написани, само трябва някой да ги прочете), стига човекът насреща е готов да приеме този съвет, а не да скача срещу него. Сдобили сте с куче от порода, която няма нищо общо с немската овчарка и добермана. С Ранди ще се сблъсквате с неща, които ще са ви напълно нови, макар и да сте гледали кучета отдавна. Така че, четете, четете и пак четете. Питайте, но бъдете готови да приемете съвет и градивна критика, иначе няма смисъл.

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » пон яну 19, 2009 4:39 pm

Писали, писали.... човек не може да ви прочете...

Анди,

доколкото разбрах - взели сте кучо голям от други хора. Може да е имал неприятен епизод в миналото, за който не са ви казали, с някой рот.

Аз имах дакел преди, който ненавиждаше немски овчарки и им скачаше (колкото и комично да звучи и изглежда). Просто една го беше търкаляла като бебе - и до 11-тата си година (когато не успя да нахапе до смърт един автобус) се наложи да го бродират 4 пъти, все заради овчарките.

Опитайте се да разпитате предишните собственици дали няма такова нещо и ако има, се опитайте заедно с него да го преодолеете - като започнете целенасочено да го доближавате за малко до "врага", за да свиква.

Потребителски аватар
Andi&Eli
Потребител

Мнение от Andi&Eli » вт яну 20, 2009 2:10 pm

Janis

Ох, днес сутринта разбрахме какъв е проблема на милия ни Ранди - момчето е държан в двор, разхождан е от много и различни хора, не е пускан да си играе с други кучета..
Много е неприятно!!
Ранди "не знае" какво е игра със себеподобни, хвърля се да си играе с хората, а не с животинките :cry: и когато животинката на другия човек приближи - нашия се възбужда и я гони..
Но се надяваме полека лека да започне да си играе и да тича като нормално животинче...

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » вт яну 20, 2009 3:28 pm

Социализацията Анди/Ели!
Поне според мен много добре сте се ориентирали къде е проблема.
Нищо си му няма на кучето.
Ранди просто проявява типичните инстинкти, които едно куче развива, когато е "господар" на територия, т.е. неговия двор, и сега простира тези си отношения и към другите кучета, с които се среща.
Валя е спец по сериите на Cesar Millan и може би ще ви посочи, как той препоръчва да се справите с такъв проблем. А този човек се справя с всичко, без майтап.
Останалото е упоритост и настойчивост от ваша страна.

Мен пък ме дразни в моето куче точно обратното,
Прекалено дружелюбна е и се ръга при разни не толкова дружелюбни породи. То разбирам да се пъхаш, където не ти е работа, но това да те хапят, да плачеш и пак да нямаш страх и да ходиш отново - не го разбирам. Сигурно щото не съм куче. Моята е някакъв модел жизнерадостен мазохист явно.

Що се отнася до боя и копрофагията....(егати и термина са измислили:wink:!)
Копрофагията е нелечима!
Валя, да имаш да вземаш, че минавала с възрастта.
Само стават по-големи тарикати, пазят се и знаят как да не ги видиш. А боят, вярно не помага, но аз като изяде shit не мога да се сдържа пак да проверя дали не помага. Поне за вътрешно равновесие.
Фрея-Белята
Всички гризат, някои гризат повече!

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт яну 20, 2009 4:09 pm

freya написа:Що се отнася до боя и копрофагията....(егати и термина са измислили:wink:!)
Копрофагията е нелечима!
Валя, да имаш да вземаш, че минавала с възрастта.
Само стават по-големи тарикати, пазят се и знаят как да не ги видиш. А боят, вярно не помага, но аз като изяде shit не мога да се сдържа пак да проверя дали не помага. Поне за вътрешно равновесие.
Фрея-Белята
Данчо, зависи какво даваш, че да го взема. :lol: С sharkov говорехме за автокопрофагия, т.е. яденето на собствените изпражнения. Тя наистина си отминава с възрастта. За копрофагията, както каза, не е личимо, но смятам, че с възпитание може да намалят случаите на проявление.

Анди, добре, че си разбрал от къде идва проблема, това е началото за решението му. Сега ще трябва много социализация и работа.

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » вт яну 20, 2009 6:30 pm

Автокопрофагията е извратена форма на автоматична копрофагия. Кучето така автоматично посяга на копрофагите, че в един момент не прави разлика между собствени и чужди фаги.
Фрея, не ми е чак толкова извратена, но посяга на всякакви фаги (ANYcoprophagia Acutis) и ако има налични се търкаля в тях.
А после аз проверявам дали боят помага.
Не помага.
Това обаче е болната ми тема и аз срамежливо се оттеглям с извинения. Засега.
Ф-Б
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Tino1904
Потребител
Регистриран: съб сеп 29, 2007 8:16 pm

Мнение от Tino1904 » ср яну 21, 2009 11:40 am

В парка , като се разхождаме , очите са ми на осем - две кучета са все пак , но и те ме дебнат през цялото время . Момент на невнимание- и женското се стрелка по посоката на въжделенната миризма , мъжкото , понеже са комплект , се стрелва след женското , моят мозък започва бавно да изплува от интересния разговор със събеседника ми и започвам да разбирам , че нещо не е наред . Не е ! И двете говедца вече забили мордите си и жвачат ли жвачат ! Ах :twisted: , как в този момент ми се мисли за начините на възпитание според тоз или онзи автор !!! И се започва - нееее , марррш от там , ще ви спукам кучешките задници от бой / не ми вярват / , следват еленовите скоци по посоката на говноядци от кака ви Елена , народа се оглежда , събеседника гледа да исчезне , а аз не мога да ги погледна след това поне 30 минути , без да ми ражда главата зверски мисли . Това е , общо взето , положението при нас , понякога хвърлям каишка в пристъп на ярост , но уцелвам рядко :lol: .

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » ср яну 21, 2009 2:33 pm

Аз хвърлях снежни топки, ама напоследък пустото време ми прецаква възпитателните методи!
...а кал и киша трудно се правят на топка...
Сега съм в процес на размисъл какво да хвърлям - топка ли, ключове ли, пръчки, пръст, изтръгнати от ярост парчета трева с корените...току виж ме взели в някой я бейзболен, я баскетболен отбор...

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » ср яну 21, 2009 6:34 pm

Данчо , както винаги за мен е невероятно удоволствие да те чета, направо ми беше залипсвал.Човек ако не познава Фрея ще каже че имаш най-непослушното куче на света , а това не е така:)

Отговори