Алергична реакция???

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
cydonia
Потребител
Регистриран: нед юли 02, 2006 6:51 pm

Алергична реакция???

Мнение от cydonia » чет ное 02, 2006 10:41 am

Здравейте на всички. Бих искала някой да ми даде съвет или поне да ме успокой малко, защото вчера вечерта доста се изплаших. Както всяка вечер и вчерашната протече в много игри с моето златно съкровище, той има много играчки но една от любимите му е гумено топче което гони до полуда. Намирам аз скъпоценната играчка и почва едно безспирно гонене и не знам причината, но изведнъж играта спира и Марвин почва да се въргаля по земята по доста странен и необичаен начин, отивам да видя какво става и цялата му муцуна започва да се збръчква и подува, очите му се затвориха почти напълно и заприча на Шар пей , наистина много подут и збръчкан за отрицателно време. Всичко това се случва за няма повече от 5 мин и аз разбира се изпаднах в паника. Добре че до нас има денонощна вет клиника и веднага го заведохме. Казаха, че е алергична реакция, биха му инжекция и нещата се оправиха. Обаче доктора каза, че при такава алергична реакция може да се получат гърчове и бързата реакция е била от голямо значение. Но аз се притеснявам че това може да се случи когато е сам. Как мога да предотвратя това и да разбера поне от какво стана така. Някой дали знае къде правят изследвания за алергии при кучетата? Благодаря ви предварително.

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » чет ное 02, 2006 11:06 am

Не знам дали и при нас беше нещо такова, но на крехката възраст 3-4 месец и аз подадох във форума съобщение, че кучето ми е подуто, окото му затворено (за гърч, така и не разбрахме, защото първи го видя сина ми като се е прибрал). Тичахме на доктор и след инжекция всичко бързо спадна, но дали се беше бушонирала в някой стол при гонене на опашка, (каквато беше моята версия), или я беше ужилило нещо, така и не се разбра.
Нека и други да пишат!
Слава богу разминало се е, но от какво може да е станало така? Свързваш го с точно това гумено топче ли? Да не е алергичен към някакъв силиконов каучук?
ФБР
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
sillvanna
Потребител
Регистриран: пон май 24, 2010 11:02 pm

Мнение от sillvanna » чет юни 30, 2011 11:57 am

Здравейте!
Реших, че в тази тема е най-одачно да пиша, тъй като доста търси и не открих нищо по въпроса който ще поставя (а и за да не поставям нова тема).
Става дума за следното: от няколко седмици кучо започна честичко да се почесва и да се хапе. Започна горе-долу когато трябваше да му се сложи противопаразитен препарат, а и стартира сменянето на козината. Предположихме, че заради паразитите. Сложихме му както винаги Duowin Contact на Virbac, но освен че зверчето продължи да се чеше и хапе(така, че си прави ранички), започнахме да намираме и бълхи. Преди три дни допълнително сложихме и противопаразитна каишка Scalibor, но - не. Не намираме гадинки, но кучо продължава да се спира на всяка крачка за да се почеше. Тази сутрин видяхме нещо като обрив на коремчето - червени петна. Дали е някаква алергична реакция? Някой имал ли е подобен случай?
П.П. Всичките ни действия са съгласувани с нашия вет., според него е възможно да е алергия, но естествено не се знае към какво... предписани хапчета и ще видим какъв ще е резултата......

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет юни 30, 2011 12:05 pm

Възможно е да е алергична реакция от бълхите.

препоръчвам да напудрите с Тапилан, ако намерите, ако не с българския му аналог.

Възможно е алергията да е от какво ли не. За съжаление в България все още няма ефективни и точни тестове. Най-сигурно е да пробвате с елиминиране на причините.

Ако след като се отърве от бълхите, продължат да се появяват нови обриви, сменете препаратите с които чистите и т.н.

Много кучета проявяват алергия към пилешкото месо, което се съдържа в повечето сухи храни.

Не правете всичко горе изброено на куп, защото няма да разберете от къде идва проблема и следователно да вземете мерки за да не се случва пак.

П.С. Какви хапчета ви изписа ветеринаря?

Потребителски аватар
sillvanna
Потребител
Регистриран: пон май 24, 2010 11:02 pm

Мнение от sillvanna » чет юни 30, 2011 12:12 pm

Благодарим за бързия отговор! Само да уточня, че всичките тези действия се случват врамките на 3 седмици... а за хапчетата: Prednivet

Отговори