Средства за защита от агресивни кучета

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
LVVeselinov
Потребител
Регистриран: вт окт 13, 2009 6:55 pm

Средства за защита от агресивни кучета

Мнение от LVVeselinov » пет окт 04, 2013 8:38 am

Здравейте, преди 1 седмица питбул захапа много лошо моето куче. Разхождахме се на тъмно в парка и изобщо не успях да го видя. Собственика му доста време не успя да го накара да пусне, обясняваше ми, че нищо сериозно не му е направил и ме заплаши задето съм се притеснил. Интересувам се дали може да ме посъветвате за някакви средства за защита срещу такива инциденти. Колебая се между електрошок или спрей.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет окт 04, 2013 9:13 am

Ние се разхождаме с ултразвуков уред, защото едното ми куче също е нападано. Дъщеря ми излиза навън с електрошок! Мъжът ми ходи с нож :) А спреят е опасен, за да не се напръскате и вие. Лошото е, че стопаните на питбули са също толкова агресивни, колкото и кучетата им. Така че се пази и от тях!
Последна промяна от svetlana_ahladova на пет окт 04, 2013 9:17 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет окт 04, 2013 9:14 am

bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=867&highlight=%CA%E0%EA

Погледнете тази тема, как така ви е заплаши? Влудяеат ме такива хора, не могат да си контролират кучетата, ано ги пускат от повод, а те на всичкото отгоре са и агресивни... Дано сте се отървали без нищо сериозно.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Tino1904
Потребител
Регистриран: съб сеп 29, 2007 8:16 pm

Мнение от Tino1904 » пет окт 04, 2013 9:27 am

Специално в нашата градинка "Св. Никола" последната тенденция са питбули, водени от малцинствени групи- без повод съответно и без намордник. Разхождат ги нарочито бавно около групички играещи домашни любимци, сякаш в очакването да се случи нещо- личи си по изчаквателната позиция на стопаните им. Също така тези малцинствени групи, които вече преобладават като цяло в градинката, имат навика да се скрият в храстите, премъкнали натам някоя пейка, но отново близо до пътеките, където минават кучкарите- техните питбули отново не са вързани и често стават неприятна изненада за хората под веселият смях на хората в храстите.

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » пет окт 04, 2013 3:52 pm

svetlana_ahladova написа:Ние се разхождаме с ултразвуков уред, защото едното ми куче също е нападано. Дъщеря ми излиза навън с електрошок! Мъжът ми ходи с нож :) А спреят е опасен, за да не се напръскате и вие. Лошото е, че стопаните на питбули са също толкова агресивни, колкото и кучетата им. Така че се пази и от тях!
Принципно мъжките питбули са проблемни, а вашите и двете са женски кучета. Мъжките питбули не нападат женски... явно сте попаднали на някой мъжкар идиот ...

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет окт 04, 2013 5:17 pm

Нападали са ни не веднъж, но само един път нараниха Арти. Така че си знам - питбул ли е, никакво доверие!

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пет окт 04, 2013 5:55 pm

Мъжки питбул е нападал два пъти мои женски кучета. Така че...доверие - никакво.

makss
Потребител
Регистриран: чет мар 15, 2012 4:31 pm

Мнение от makss » пет окт 04, 2013 6:34 pm

Ако може да дадете малко повече информация за електрошока?

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » пет окт 04, 2013 6:41 pm

Все още не съм прилагала действието му, но създава впечатляващи искри и пукотежи :D
Причината да го взема беше, че ме нападнаха посред бял ден банда пикльовци на кръстовище с поне още 20 коли и никой не се притече на помощ.
Плюсът му пред ултразвука е, че действа и срещу дебилни стопани, не само срещу питбули. ;)

makss
Потребител
Регистриран: чет мар 15, 2012 4:31 pm

Мнение от makss » пет окт 04, 2013 7:10 pm

То в повечето случаи проблемите тръгват от стопаните не от самите кучета :( Надявам се не може да доведе до някакви трайни последици за кучето.Мисля си -с ултразвука няма ли да въздействам негативно и върху мойто куче :?:

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет окт 04, 2013 7:48 pm

Ултразвукът се насочва към кучето, то се отдръпва, но няма как да му навреди! Аз си го нося в себе си и заради уличните кучета. В никакъв случай не бих ги наранила, разбира се.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » съб окт 05, 2013 10:05 am

Голям проблем са ни и на нас питбулите. В нашия квартал са на мода..и ги взима всеки, дори и деца ги разхождат. При питбула няма мъжко, женско, той не проявява избирателна агресия. При нас има и изключително агресивни женски, които се разхождат спокойно без повод...Случвало ми се е да помоля стопанина да си хване кучето докато отминем, той ме погледна високомерно и ми заяви, че няма да го хване...Тоест да разбирам, че умишлено се търси проблем...ако кучето му се спусне и нападне моето, съдейки по поведението му, ще стои и ще гледа без да се намеси...Така че отдавна обмислям някакви защитни средства. В началото си купих спрей и кучегон. Само че и двете не вършат работа с питбулите. Спрея не ги впечатлява особено, а кучегона работи предимно върху бездомни кучета и то не винаги. Срещу питбули аз бих си взела палка(може и елестрошокова) и нож. В момента на нападение, те не усещат и не отразяват почти нищо. Така че си трябва сериозна защита. Не знам дали бих ги използвала, но ме успокоява мисълта, че не съм напълно беззащитна. А и в крайна сметка, ако се стигне до избора моето или другото куче, бих направила всичко, за да си защитя кучето.

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » съб окт 05, 2013 12:28 pm

Чак пък нож :shock:
Ние в квартала имаме едно единствено питбулче, момиче и стопанинът й е изключително съвестен, когато беше малка никакъв проблем не е имала с Рей, а в последствие я извеждаше на повод.
На мен са мидоста по-страшни разни големи кучета, една каракачанка е кучето, което ми е взело страха за дълго време напред, но аз не съм имала проблем с питбули, не знам дали са чак толкова страшни. Кое куче не усеща като го изриташ в крайна сметка?
Не може ли да се пускат жалби, сигурна съм много отт ези кретени с агресивни кучета, които дори не си ги хващат, за да не нападнат някой друг не са си направили труда да ги регистрират или да им платят данък?
За нас спреят до момента е вършил идеална работа, палка може би би била от полза, ако кучето не реагира на спрея.

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб окт 05, 2013 6:35 pm

Не реагират на ритници, Йо :(
Последният път Нора се би с една женска питбулка - ритах, ритах - цъ. А стопанинът междувременно обясняваше как ще убие и мен, и кучетата.
Та не бих се поколебала да използвам нито палката, нито нож срещу кучето, че и срещу стопанина. Като знам, че няма кой да ми помогне и ще седят един куп кибици и ще гледат сеира, няма как - защитаваш се както можеш...Ако ми изскочи агресивно куче, застрашаващо моя или живота на кучетата ми, гърла режа. В случая Нора се защитаваше, разби му устата и то се махна, но ако същото животно нападне някое по-малко куче, недай си Боже изведено от дете....

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » съб окт 05, 2013 10:20 pm

Ужас, не мога да слушам такива истории, не знам как ще реагирам, особено с домашни кучета, нещо все ме възпира да ги ритам, все ми се струва невероятно стопанинът им да не се намеси, а за жалост такива индивиди има. Но като оставим на страна кучето, което ще сритам, когато се появи собственикът идиот какво да го правя? Това ми е най-неприятната част от гледането на куче - срещата и разправянето с такива хора, а уви нямам контрол над тях, макар че със или без куче агресивните такива все си ми пречат. Ох, размисли и страсти. Палка ще е нещото, което да добавя към разходката с Рей явно.

Отговори