Проблем с пикочен мехур

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Проблем с пикочен мехур

Мнение от silviya » нед яну 12, 2014 10:46 pm

Здравейте, отдавна не съм писала тук, но реших да споделя проблема на моя кучо, за да мога да видя мнения и да дам информация на всеки, който има нужда. Започвам отначало на нашата история: Всичко започна на 25 декември, когато на сутрешната разходка мъчо пишка на капки. На обяд пак го свалих - същото, вечерта пак. на другата сътрин отново и на 26 на обяд решихме да го заведем на лекар. За жалост бяхме във Варна и не можахме да го заведем при нашите ветеринари( ние сме от София). Там го опипаха и доктора каза, че явно е простинал не бил подут. Даде ни синолокс (мисля че беше) да пием сутрин и вечер и каза ако не се оправи до 2-3 дни пак да идем. Е нямаше промяна и на 29 отидохме. Беше друга лекарка обяснихме случая, тя го погледна на ехограф и каза, че стените на мехура са удебелени и има утайка, а малките проблясъци били песъчинки. Биха му някакви инжексии и ни предписаха храна на Роял канин- уринаре исо и да продължава с антибиотика. Било остър цистит. На 31 обаче сутринта пишка съсуреци кръв, аз много се изплаших и веднага пак в клиниката. Казаха че било от изхвърляните песъчинки биха мъ кръвоспираща инжекция и малко система и до вечерта кръвта спря. Оттогава не е пишкал кръв. На 3.01. когато си изпи антибиотика и през това време си ядеше роял канина и нямаше разлика пак отидохме и настояхме за кръвна проба. Взеха му кръв и на другия ден излязоха резултатите. Нищо му нямаше всичко беше в норма, бъбреците бяха добре. Доктора искаше да продължи с антибиотика, но аз отказах понеже нямаше никакъв ефект и на 5 се прибирахме в София. Това става в Централна ветеринарна клиника-Варна. На 5 вечерта си дойдохме и на 6 сутринта отидохме при нашият си ветеринар в клиника Глобал вет. Там веднага взеха урина проба и за микробиология. Видяха го на ехограф и мехура беше пълен. Източиха го с катетър ( 1 литър) биха мъ друг антибиотик. Казаха че това не е цистит. Пробата с урина беше чиста микробиологита също. Заведохме го на ренген, защото искаха да проверят дали няма някакво прищипване или друг проблем, който да подтиска мъскула на мехура. Нищо му нямаше. Оттогава до сега ходим всяка вечер да източват мехура , бият му антибиотик за да не получи инфекция вседствие задържането на урина. Постоянно го следим как пишка и се оказа, че няколко часа след източване на мехура успява да пуска струйки и сле като нищо друго му няма заключението беше , че мехура е разширен и не може да го свива когато е пълен. Сега от 2 дни пием едни хапчета за стимулиране на функцията на мехура и ни посъветваха да ходим през ден на източване, не всеки ден, за да не дразним лигавицата с ежедневно бъркане и вкарване на катетър, да правим дълги разходки, тъй като от движението, се стимулират мускулите и пишка повече и опцията, която лекарите ни предложиха е, че ако няма ефект от хапчетата, ще трябва да му се сложи постоянен катетър за известно време, за да държи мехура празен и да може да се свие и да заработи нормално. Това е засега нашата история, ще ви държа в течение и ще се радвам да чуя вашето мнение, ако сте наясно или сте се сблъсквали с подобен проблем. Между другото не могат да установат от какво се е получило това разтягане, като нищо в начина на живот на кучо не се е променило или поне нямам спомен да е имало нещо ( нито удар, падане, бой с друго куче или рязка смяна на храна).

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон яну 13, 2014 11:35 am

Милият той, дано се оправи бързо. Има ли промяна в поведението му, как се чувства, има ли голям дискомфорт?
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
silviya
Потребител

Мнение от silviya » пон яну 13, 2014 4:39 pm

промяна няма, не иска толкова да яде и е поотслабнал, тъй като той гранули попринцип рядко яде и от тези на рояла едвам изяждаше по около 200 гр. на ден като се има впредвид че е 35 кг. и трябва по дажба по 460... а и лекаря каза, че мехура като е пълен притиска червата и затова му е тежко и няма апетит....А и също така прецедент за голдъните нашия е доста капризен от бебе и с храната ни е много трудно :)

Rover
Потребител
Регистриран: съб дек 07, 2013 1:41 pm

Мнение от Rover » пон яну 13, 2014 7:07 pm

Милият той, пък и вие. Ще му стискаме палци да се оправи бързо и да не страда. Дано докторите да могат да му помогнат без сложни процедури :cry: :roll:

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » вт яну 14, 2014 6:42 pm

Здравейте,

най-вероятно разтягането се е получило от уролитиазата (камъчетата в мехура), които дълго време са запушвали по малко уретрата и е много вероятно много преди да сте забелязали, в мехура да се е задържало повече течност от нормалното и от там да атрофира мускулатурата.

Пожелавам бързо оздравяване!

П.П. Само за да сме коректни откъм клиники - Централна ветеринарна клиника няма филиал във Варна. Тя е една в София. Във Варна има Обединена ветеринарна клиника, ако става дума за нея :)

Потребителски аватар
silviya
Потребител

Мнение от silviya » вт яну 14, 2014 10:56 pm

Да, беше обединена ветеринарна клиника (важното е, че не съм доволна от тях). Днес говорихме с лекаря, лошото е, че ни трябва катетър с балонче, който обаче не може да се намери, тъй като стандартните дължини на нас не ни стигат ( дългите са ни дебели, а тези по мярка са къси) и варианта е да се пришива извън уретрата, което си е операция и съм доста изплашена. Надявам се да има резултат от таблетките, които пие, за да не се стига до там. Все пак да кажа, че рамерът е 3мм на 60 см. и ако някой има достъп до информация за производители на такива медицински материали или вносители, незнам вече , ще съм благодарна да сподели.

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » ср яну 15, 2014 10:33 am

Милия, дано се оправи по-бързо ):

Потребителски аватар
silviya
Потребител

Мнение от silviya » ср яну 15, 2014 1:00 pm

Другото, което исках да попитам е дали някой знае добра клиника или лекар ( предполагам уролог), където да отидем да попитаме и тяхното мнение. Не че не съм доволна от нашите ветеринари, но смятам, че проблемът ни е сериозен и ще е добре да чуем няколко мнения, което не означава че постоянно ще сменяме лечението. Искам да съм сигурна, че варианта с оперативно поставяне на катетър е единственото решение, за да мога спокойно да се доверя на нашият лекар и да направим процедурата. Аз мисля да идем за консултация до Синия кръст. Ако има проблем с споменаването на имена на клиники лекари, било в позитивен и ли негативен смисъл, моля пишете на лично.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет яну 16, 2014 8:12 pm

Стискам палци бързо да се оправи кучо. Звучи много неприятно всичко :(

Не знам конкретно за уролог, но при сериозен проблем аз се доверявам преди всичко на докторите от "Добро хрумване". (там мислим и да кастрираме нашия) Може да го заведете там за второ мнение, или да звъннете да питате дали нямат такъв специалист.

Отговори