Да си затворник, заради кучето ПОМОЩ !!!

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Reni4ka
Потребител
Регистриран: пон юни 09, 2008 7:13 pm

Да си затворник, заради кучето ПОМОЩ !!!

Мнение от Reni4ka » пон юни 30, 2014 2:16 pm

здравейте , искам помощ идеи съвети от всички приятели в форума, имаме мъжки голдън на 4 години и до сега не е създавал кой знае какви проблеми, но от тази зима насам направо е ад ако някой иска да излезе от нас. На кратко проблема е, че когато някой е сам с него у дома и човека поиска да излезе на вратата става ад сяда до нея почва да те лае, да се спуска да те хапе и не иска да те пусне да излезеш , ако има и друг в къщи няма проблем ,нооо ако си последния от семейството в къщи тежко ти горко да излезеш , с нищо не се залъгла храна, играчки какво ли не опитахме дори с наказания , положението е вече невъзможно и ако не го променим баща ми иска да го изхвърли :(. кажете както да правя акъл не ми стига
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » ср юли 02, 2014 12:33 pm

Кастриран ли е?
Говорете с ветеринарен лекар. Ако това е проблем, който се е появил след 4тата година, според мен е времнно явление, причинено от нещо и вероятно подлежи на промяна.
Говорете и с треньор на кучета - в интернет има много сайтове на училища за кучета
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет юли 03, 2014 5:51 pm

Хрумва ми вариант да го разхождате преди излизане, след това го пускате вътре, а вие оставате отвън. Така не го "изоставяте" де факто, той само се прибира преди вас ;) Но е обиколно решение и не решава самия проблем. Не се ли сещате какво се е променило напоскедък и от какво може да е причинено?

И да, кастриран ли е, ако не, може да помогне (със сигурност няма да навреди)

Отговори