Възпитание,дете и куче,къпането

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна

Имате ли куче и дете(бебе) у дома?

Да
8
73%
Не
3
27%

Общо гласове: 11

obsession.dance.st
Потребител
Регистриран: ср юли 15, 2015 2:35 pm

Възпитание,дете и куче,къпането

Мнение от obsession.dance.st » пон юли 20, 2015 7:28 am

Здравейте от мен,имаме си голденче на 3 месеца,казва се Дейзи.Вече втора седмица е при нас и се разбираме много добре.Много е послушна и схватлива.Научи се да ходи навън.До сега я извеждахме само да си свърши работата,вече имаме право и за по-дълги разходки.Споделете как сте научили кучетата си на команди и какви команди знаят.Въобще бих искала да разбера различните стопани какви методи за възпитание имат.Аз я научих за сега да сяда като заставам до нея и с ръка показвам и казвам "Седни!" и да носи каквото и се хвърли,както и да ходи до нас.Имаме проблем с излизането от нас,запира се на вратата,дайте съвет.С лакомство не става.
Другия ми въпрос е относно къпането,колко често може да се къпе голденчето,има ли вариант това да е 1 в седмицата?
И последен въпрос към мамите или татковците във форума.Имаме и бебе на 10 месеца,двамата много се харесват и играта е голяма.Имам следния проблем кучето взима играчките на детето и обратното детето си ги споделя :D ,имало ли е при вас такова нещо? Също така го хапе по крачетата и ръчичките,знам че си играе,но малкия се разревава понякога,защото все пак зъбките и са остри.Ако при вас се е получавало това нещо,как сте отучили кучето да го прави?

Благодаря за отделеното време предварително.

Потребителски аватар
koralski
Потребител
Регистриран: ср ное 26, 2014 4:27 pm

Мнение от koralski » пет авг 28, 2015 11:14 am

С излизането ще свикне, просто не го дърпайте а му дайте време. За командите може да разгледате форума там има цели томове написано за това. Къпането 1 път в месеца и дори и по-рядко, а ако се цапа доста често, може да го миете само с вода
Преди да кажеш "Искам",помисли какво си дал!

Потребителски аватар
koralski
Потребител
Регистриран: ср ное 26, 2014 4:27 pm

Мнение от koralski » пет авг 28, 2015 11:18 am

А за детето е напълно нормално да си споделят всичко, просто гледайте кучето да е вътрешно и външно обезпаразитено винаги.Може да му се карате като хапе ръце или крака, но е нормално докато си смени зъбките на 6-7 месеца.Давайте му кокали от пресована кожа за да дъвче-има ги във всеки зоомагазин. И за последно го научете да му взимате храна и да му бъркате в купата без проблем и да яде по команда
Преди да кажеш "Искам",помисли какво си дал!

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пет авг 28, 2015 9:38 pm

Къпане с шампоан в никакъв случай не се препоръчва по-често от веднъж на всеки 3-4 месеца. Само с вода може и всеки ден, може и три пъти на ден, но с препарат - не. Може да се докара доста сериозен кожен проблем, да не говорим, че се намалява имунитетът, тъй като двуслойната им козина и мазнината по нея е "проектирана" с цел изолиране на тялото от външната среда максимално. Чрез премахване на слоя естествена мазнина (или подстригване с машинка на голдън, "защото му е топло" - един от най-големите абсурди, които съм виждала), се нарушава именно тази изолация и защита.

Отговори