На море

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
vixi
Потребител
Регистриран: ср юни 19, 2013 8:02 pm

На море

Мнение от vixi » чет юли 23, 2015 6:17 am

Моя сладур е на 2 годинки и тази година за първи път ще го водим на море. Исках да ви попитам за някакви основни съвети, тъй като ми е малко притеснено...

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет юли 23, 2015 11:07 pm

- Деган - ако не се разповръща от солената вода, считайте се за късметлии :D От човешка аптека, може хапчета или инжекционен разтвор, зависи как сте със слагането на инжекции. Дозата за голдън е една таблетка или 1 ампула от 2мл приблизително.

- ДиаДог (или аналог) - същата причина, но от другия край на храносмилателната система. От ветеринарен кабинет.

- Задължително координати на най-близката клиника

- Възможност да е на сянка, когато поиска, защото лесно прегряват

- Плаж, на който няма да пищят, че кучето е пуснато и плува свободно

- Мноооооого плажни кърпи. Не за вас, разбира се ;) И много важно да се подсушава добре в края на деня, защото са предразположени към кожни проблеми понякога край морето.

- Внимавайте с горещия пясък - вчера в клиниката имах куче с отлепена възглавничка на лапата заради изгаряне от горещ пясък. На плаж в Англия ...

Малко съм изгубила тренинг, но за сега това се сещам - ако някой има още, да допълва :)

Весело изкарване!

Потребителски аватар
vixi
Потребител

Мнение от vixi » пет юли 24, 2015 7:34 am

Благодаря за включването!
Днес ще мина през клиниката, за да набавя някои от нещата. Проблема с лапите малко ме плаши. Уж не трябва да е чак пък толкова жега, тъй като сме по северното черноморие, но все пак... Има ли друг начин от предпазване на лапичките, освен да не стои толкова дълго по плажа? Нещо, с което да ги мажа след плаж? Завърших първи курс ветеринарна медицина тази година и много ме е яд, че още не съм много навътре в нещата, особено в такива ситуации :D

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет юли 24, 2015 8:38 am

За порязвания от миди и боклуци - кислородна вода и оксикорт. Това е една безценна комбинация, която Вие като бъдещ ветеринар, ще използвате много често в бъдеще :)

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пет юли 24, 2015 11:05 pm

Ооо, честито, колега! :D

Кислородната вода и Оксикортът са безценно оръжие, мерси, МАМО (майките на ветеринарните лекари са доста навътре в материята обикновено :lol: )

Може лапките с вазелин да се намажат, така поне ще се предпазят от напукване. Иначе има разни специааааааални спрейове, но не съм пробвала, за да кажа лично мнение.

Потребителски аватар
vixi
Потребител

Мнение от vixi » пон юли 27, 2015 8:34 am

Пристигнахме! Първият плаж мина добре :D Исках да питам дали всеки ден може да го пускам във водата, или не е много препоръчително?

първи поглед към морето :)
https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... 7770_o.jpg

стоян
Потребител
Регистриран: ср дек 31, 2014 9:55 am

Мнение от стоян » вт юли 28, 2015 7:51 pm

Остава да кажеш, че можеш всеки ден да го водиш до водата и да го пускаш само когато решиш и съвсем ще ми разбиеш представата за обучение и възпитание:oops:. Ние нашата хаймана успяваме да я удържим извън водата когато сме до нея 3, понякога 5 минути :lol:
После за да си тръгнем ползваме "мръсни хватки" като нещо за ядене или нещо за гонене - иначе трябва там да нощуваме.

Потребителски аватар
vixi
Потребител

Мнение от vixi » ср юли 29, 2015 1:42 pm

Ооооо, много ме слуша моя звяр! Страхотно му е тук, но утре мисля да не го водя до водата. Нещо и от днес:

http://i.imgur.com/ms0jYp0.jpg
http://i.imgur.com/wsxoLhz.jpg

Потребителски аватар
brenda
Потребител
Регистриран: пет юли 31, 2015 8:29 am

Мнение от brenda » ср авг 12, 2015 2:49 pm

Малко късно пиша :D но не видях да сте писали за водорасли и подобни. Моята голдънка е на 4 месеца и редовно си ги похапва, а после някой трябва да я следи в къщи кога ще и дойде мерака да ги 'изхвърли', после бягаме до близката градинка. Питам защото ме притеснават не самите растения, а животинките които може да е изяла заедно с тях :?

Отговори