Пишкане вкъщи

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
mecheto355
Потребител
Регистриран: пет май 15, 2015 10:31 am

Пишкане вкъщи

Мнение от mecheto355 » чет авг 06, 2015 10:14 pm

Здравейте! Не знам дали темата я няма вече и дали е за тук. Кучето ми е на 6 месеца (почти 7) и изглежда не иска да разбере, че вкъщи не се пика и ака. Опитах с всичко възможно, четох че до 6 месец би трябвало да се научи, че изхождането става само навън,но моето магаренце пишка и ака и навън като излезнем(излизаме по 3 - 4 пъти на ден) и вкъщи. Родителите ми опяват на главата, че съм я изпуснала... и че никога нямало да се научи.. гледам да я разхождам в едни и същи часове всеки ден, а ако се изходи в нас и се карам и тя свива уши, но въпреки това продължава да го прави. Моля ви дайте ми съвет ...

стоян
Потребител
Регистриран: ср дек 31, 2014 9:55 am

Мнение от стоян » пет авг 07, 2015 7:18 am

Здравей!
Според мен нещата сами ще си дойдат по местата през следващите месеци и няма никакъв смисъл да се караш на животното. Нашият хулиган сам спря да ги прави вътре тези неща но се случи от как започнах сутрин да го вадя още по тъмно към 5 - 5:30 за по половин час. Разбира се и по обяд така а вечер вече по час-два е по баирите наоколо. Беше вече на около седем месеца и още около месец продължи да препиква от радост докато ни чува по стълбите да се прибираме. Сега понякога се случва да ме събуди ако се успя но държи да свърши всичко навън. :lol:

Потребителски аватар
koralski
Потребител
Регистриран: ср ное 26, 2014 4:27 pm

Мнение от koralski » пет авг 28, 2015 11:24 am

Само бъди спокоен. Моят красавец беше същият. До 11 месеца се изпускаш но от месец вече държи.Само спазвай това-1.Да има режим( сутрин и вечер да излиза по едно и също време. 2. Ако се изтърва в къщи му се карай, ако пишка и ака навън(всеки път го награждавай и го хвали)3.Чисти където се е изпишкало със силен препарат, за да не му мирише на урина , защото мирише ли му пак ще ходи там. И помни няма куче което иска да ака и пишка там където спи, всички се учат просто някой по-бавно
Преди да кажеш "Искам",помисли какво си дал!

mecheto355
Потребител
Регистриран: пет май 15, 2015 10:31 am

Мнение от mecheto355 » вт окт 20, 2015 3:10 pm

Благодаря за отговорите. Ще се заредя с търпение и ще чакам чудо, а до тогава - с парцал в едната ръка и куче в другата.
:lol:

Потребителски аватар
iivOnnka
Потребител
Регистриран: нед дек 22, 2013 11:57 am

Мнение от iivOnnka » ср окт 21, 2015 7:18 pm

Здравей!
Не се притеснявай, това е нормално ;) По принцип докато са малки се изхождат горе-долу през еднакъв интервал от време. Аз моя сладур докато беше малък, доста често го наблюдавах за признаци на поведение, когато му се пишка и ака - така по-лесно ще разпознаваш кога вече му е време и да го изпревариш преди да е свършил работите у вас. Когато се изпусне му се карай и го изведи веднага навън на разходка било то и за 5-10 мин. и постепенно сам ще започне да се усеща - в началото ще ти се струва безсмислено да го извеждаш след като вече всичко е свършено- напротив ИМА смисъл и в последствие ще забележиш напредъка. Дори е хубаво да го награждаваш когато се изходи навън за по-голям стимул - все пак са доста лакома порода. :D
Постоянството в часовете сутрин и вечер също е важно - както и да си измислиш междинни часове през деня за кратка разходка! За съжаление след 1 годишна възраст, те започват да стискат много повече, но преди това всяко оставяне на кучето без да е извеждано няколко пъти през деня и то се изпуска...
Ясно ми е, че от време на време всички имаме неотложни ангажименти и тогава стават белите - лично при мен много пъти причината беше, когато съм на университет до по-късно и нямам някоя междинна почивка, а нямаше кой друг да го изведе :/ Затова въоръжи се с търпение и скоро всичко това ще приключи от само себе си. :)
Piece of Gold Queen`s Somebody to Love - Freddy <3

Отговори