С куче на пазар

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

С куче на пазар

Мнение от Marini » вт яну 09, 2007 4:56 pm

Някой ще сподели ли опит как е научил кучето си да стои мирно пред магазина, докато собственикът му си купува нещо отвътре?

Или ще ни посъветвате да не го водим с нас на пазар? (Като нищо ще го откраднат.)

Обаче понякога след работа, когато си много гладен, а на кучо много му се пишка, няма как да не се съчетаят нещата в едно. :oops: 8)

Richi
Потребител
Регистриран: пон юли 10, 2006 7:49 pm

Мнение от Richi » вт яну 09, 2007 5:38 pm

По-добре не го съчетавайте, струва ми се, че е опасно. Първо, кучето ще страда, защото ще си помисли, че сте го изоставили и няма да знае, че ще отсъствате само 5 минути. А второ, прекалено много са желаещите да се докоснат до него, да не говорим, че е пълно със злонамерени хора. Освен това откъде знаете как Хара би реагирала докато ви няма? Може да започне за лае или да скимти и да създаде неудобство на влизащите и излизащите от магазина (виждала съм човек да рита вързано пред един магазин кокерче). В моя случай - първо извеждам кучо, след това правя всичко останало.

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Re: С куче на пазар

Мнение от Peter_Topsi » ср яну 10, 2007 8:44 am

Marini+Boris+Sahara написа:Някой ще сподели ли опит как е научил кучето си да стои мирно пред магазина, докато собственикът му си купува нещо отвътре?

Или ще ни посъветвате да не го водим с нас на пазар? (Като нищо ще го откраднат.)

Обаче понякога след работа, когато си много гладен, а на кучо много му се пишка, няма как да не се съчетаят нещата в едно. :oops: 8)
Всичко е въпрос на обучение. Постепенно се увеличава времето на задръжка. Няма никакви грижи да се научи кучето.

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » ср яну 10, 2007 9:18 am

И аз също съм на мнение, че е въпрос на обучение, т.е. задръжка. Моята Фрея, независимо че си е любопитна и иска на всекиго да се представи и погали, стои без проблем по 5-10 минути пред магазина без да мръдне. Естествено не е щастлива и изглежда доста нещастна, но не мърда от там, а се опитва да гледа през стъклото да ме види. И остава муцуни по стъклото за ужас на магазинерите!!! :wink:
Друг въпрос е, че могат да ти свият кучето! :?
Това за ритането :twisted:, само да го видя някой да ме рита по кучето:x , ще изиграем цяло полувреме и ще завършим с изпълнение на наказателни удари. Все пак преди да си сигурна, че ще изпълнява устойчиво задръжка, не го оставяй или го оставяй, но под наблюдение и при всяко мърдане, изскачай и го коригирай! То се превръща в нещо като комбинация "пазаруване-кучешко училище"!
Мисля си, че на кучетата не им е мястото да ходят с нас на пазар. Това си е само за екстрени случаи, или ако мръднеш някъде да купиш нещо попътно, докато отивате или се връщате от разходка.
Фрея-Белята
Всички гризат, някои гризат повече!

4u64ica
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:47 am

never

Мнение от 4u64ica » ср яну 10, 2007 9:51 am

Не го правете! Работното време на магазините позволява да си разходите кучето спокойно, а след това да пазарувате (ако не ви мързи да излизате два пъти!!!). Представете си колко учасно се чувства кучо, докато е сам и не знае къде сте изчезнали, за някаква си врата.

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср яну 10, 2007 9:57 am

Честно казано, не си водя кучо с мен, когато съм на пазар! Ще ми се да си я водя навсякъде с мен, но не искам да рискувам да ми я откраднат!!! Това е и причината, да не го и правя. Иначе, с упоритост, мога да постигне задръжка. Първо кучо на разходка, после всичко останало :D

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср яну 10, 2007 10:58 am

Аз пък съм на мнение, че трябва да поставяме кучето във възможно повече различни и нестандартни ситуации. Тези кучета живеят в градска среда и трябва да свикват с нея. Ние например си правим 'специални" разходки в центъра, където има много хора, коли, трамваи... Нови шумове, миризми и всичко, което го няма в нашия парк. И никой не може да ме убеди, че това е някакво "мъчение" за кучетата ни.

freya
Потребител

Мнение от freya » ср яну 10, 2007 11:22 am

Джафффффтопик! (т.е. кучешко отклонение от темата!)
И аз съм на същото мнение като Пепи!
Ние например като си излизаме в морето с яхтата всеки път си водим Фрея с нас. Ама всеки път! Изображение
Жената повръща, кучето не!
И да не ми разправят някои, че кучетата не обичали яхтите!
Фрея-Белята

freya
Потребител

Мнение от freya » чет яну 11, 2007 9:43 am

Ние например сега си правим списък на покупките и пращаме Фрея да го изпълни!
Но не го изпълнява!
"Пазарува" главно shit в различни разфасовки (често с минал срок на годност) и пръчки.
Нищо де. Работим по въпроса! Време и трябва!
Фрея-Белята

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » чет яну 11, 2007 10:08 am

Данчо, ако Фрея успее да се справи със списъка с покупки, ще ги съберем, за да предаде малко от знанията си на Кара :lol: Ако може да се развивате в посока на - вдигане на телефона, записване на съобщения, пране, готвене, чистене :wink: За благодарност ще има shit порция, без след това да има миене на зъби(както се случва на милия ми дзвер).

freya
Потребител

Мнение от freya » пет яну 12, 2007 10:26 am

Не думай!
Точно си бях въобразил, че вече не "пазарува" и вчера пак ме издебна и под предлог, че се занимава с клечка пак си "купи" 1/2 shit! И пак познатия екшън - бой, насилствено миене на зъби и пр.
Но това е друга, стара и болна тема....
Вчера вечерта се сблъскахме и с друг проблем, свързан с воденето на кучета на пазар. Докато стоят вързани пред магазина може да ги нападне и друго куче-злобар. може и да е опасно. Виждал съм навремето как един ротвайлер, сериозно ухапа един пудел, попаднал периметъра му.
Снощи една гад от неустановена, но злобна порода, направо щеше да се удуши от дърпане в желанието си да ни разкъса. Фрея пък въобще нямаше намерение да и отстъпи (и двете са женски), та се наложи да ги вържем на по 3 метра едно от друго, след което те пък оглушиха квартала с женски разправии. Щяха да ни изгонят от магазина и ни намекнаха, че не е много добре да ги водим с нас. Като че ли сме искали....
Фрея-Белята

Marini
Потребител

Мнение от Marini » пон яну 15, 2007 10:23 am

Разбрах,
никаква Хара пред магазина (може само в някое дълбокопровинциално село).
Ще ми се наложи да излизам 3 пъти - веднъж с пинчер, веднъж с голдън и веднъж на пазар:)
Или пък само пинчера да оставям вързан - на него не му липсвам, не става за крадене и не иска никой да го гали (мечтата му е всички хора да останат без пръсти на ръцете) 8)
За shit не говорете, моля ви се, плаче ми се вече :cry: Тази тема за нас е табу. Можем да направим изложба със снимки на тема "Хара и всички нюанси на кафявото". Последният път от нея КАПЕШЕ като вода :shock: , така се беше отъркала зверски...
Да не говорим, че вече като ни видят по автомивките и изпадат в шок и дълбок потрес....

Потребителски аватар
деска
Потребител
Регистриран: вт ное 21, 2006 6:34 pm
Контакти:

Мнение от деска » пон яну 15, 2007 4:09 pm

:shock: аз ли неразбрах или ......защо автомивка:)))
а за вкусовите им предпочитания.......ужас:)май е характерна черта на тази порода:)
Всеки миг е важен,затова изживей мига...

Изображение

freya
Потребител

Мнение от freya » вт яну 16, 2007 8:57 am

Извинете, и аз не разбрах...
За автомивките значи.. Ръчни или автоматични.
Вие с пароструйка ли го минавате преди да се приберете?
:shock:
:idea: Това май е добра идея!
Ф-Б

Marini
Потребител

Мнение от Marini » вт яну 16, 2007 12:33 pm

Ох, не, ще умра от смях!!!
На автомивка оставяма колата, цялата в shit, кал и косми. Та, заради shit-a не ни искат колата.
На Хара автомивката е ръчна, в ж-к Младост 4, бл 463, ет.3, по коридора вляво, има табелка с едно момченце, дето пишка....

Отговори