Хранене

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран:ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » вт мар 10, 2009 4:34 pm

drexter написа:Аз все още гледам различните храни и се чудя какво да избера да пробваме с златото ни.
Сравнявам аз анализите на Hill's и на Royal Canin ... на Hill's най-отдолу дават за енергичност 347.0 Kcal/kg, а за Royal Canin дават 3875 ккал/кг ...
Къде е грешката? В запетайката?
Няма грешка, просто Хилс го дават както е прието навсякъде - на 100гр. продукт, докато Роял Канин го дават на кг.

Потребителски аватар
drexter
Потребител
Регистриран:пон фев 09, 2009 9:57 pm

Мнение от drexter » вт мар 10, 2009 5:37 pm

И аз първоначално това си помислих, но цифрите съм ги копирал направо с мерните единици, които и на двете храни са килокалории на килограм ...
Но аз вече и взех един чувал на Ориджен ... пък ще видим как ще и се отрази след време ... за сега мисля че сме добре :>
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран:вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт мар 10, 2009 6:15 pm

някой хранил ли е с натурал трейнер вета ни я препоръча

freya
Потребител
Регистриран:вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » вт мар 10, 2009 7:49 pm

drexter написа:И аз първоначално това си помислих, но цифрите съм ги копирал направо с мерните единици, които и на двете храни са килокалории на килограм ...
:>
Що не вземеш да ги занесеш мострите от храните направо в някоя химична лаборатория?! Ама независима и сертифицирана по ISO 9001.
Пък може и в чужбина! Ей го дей.
Така загадката ще бъде разгадана....
Мистика :roll:
Ф-Б
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран:вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт мар 10, 2009 7:54 pm

:lol:

Потребителски аватар
everyday_
Потребител
Регистриран:пет апр 08, 2011 1:05 pm

Мнение от everyday_ » вт сеп 27, 2011 8:43 pm

Здравейте!

Изчетох темата, но така и не разбрах. На малък куджо съвсем в началото, като се вземе първата храна, която се купува какво се прави: купувам от различни марки по малко и му давам да си избере или му налагам тази, която съм решила аз. Ами ако му харесат всички марки храни, какво да правя? И има ли смисъл да се хвърлям да купя голям пакет 15 кг, като го взема или да пробвам с малък, че да не вземе да не я хареса :roll: И мисля, че някой беше питал, но май никой не отговори - сухата храна трябва ли да се полива с топла вода или не? :roll:

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран:нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » вт сеп 27, 2011 9:24 pm

Рязката смяна на храни води до разстройство и не е полезно. Така че избери една марка пробвай с нея и я смени само, ако имаш някакви оплаквания в бъдеще. Иначе ние гранулите ги киснахме до към четвъртия месец :roll:
Изображение

Потребителски аватар
everyday_
Потребител

Мнение от everyday_ » вт сеп 27, 2011 9:39 pm

Да, да, това знам. Идеята ми е, че няма да е рязка. Четох как става преминаването от една към друга. А какво значение има дали е профилирана за определна порода или храната е обща?

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » вт сеп 27, 2011 10:11 pm

Трябва да е за бебета, хубаво е да е формула за големи породи.
За честата смяна на храни исках да напиша, че не е полезно. Ако няма причина да се смени храната, и ги пробваш през няколко дена си е жив експеримент.
Изображение

Потребителски аватар
everyday_
Потребител

Мнение от everyday_ » вт сеп 27, 2011 10:17 pm

Днес бях в магазина до вкъщи и продавачката ми обясняваше, че Рояла имали отделно за ретривър, отделно за лабрадори, това има ли някакво значение?

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » вт сеп 27, 2011 10:29 pm

Въпрос на предпочитание... не означава, че ще е перфектната храна за твоето куче. Аз не съм вземала такава, защото са по-скъпи, а разликата каква е освен че има куче от дадена порода на картинката не знам :lol:
По-принцип тези формули се водят за определени специфики на породата, но всичко си е до куче.
Изображение

Потребителски аватар
everyday_
Потребител

Мнение от everyday_ » вт сеп 27, 2011 10:44 pm

Lenard написа:Аз не съм вземала такава, защото са по-скъпи, а разликата каква е освен че има куче от дадена порода на картинката не знам :lol:
И аз имам такива предположения, но исках да попитам за всеки случай. Благодаря за отговорите :D

Потребителски аватар
Hristiyana
Потребител
Регистриран:пет окт 07, 2011 8:38 pm

Мнение от Hristiyana » пет окт 07, 2011 9:58 pm

Здравейте!
Наскоро си взех Голден Ретривар, сега вече сме на почти 4 месеца . В началото нямахме такива проблеми ,но от около два-три дена не иска да се храни ,даваме и гранули на Royal Canin и Vet comlex(препоръча ни ги ветеринар),но дори не ги и оптва ....
Преди 5 дена ходихме на преглед и ни казаха че е здрава ,и за това сега не знам какво да правя ,дали да не я заведа пак....
Искам да попитам след като е толкова малка,мога ли да и давам някаква друга храна .Благодаря предварително

Потребителски аватар
ina_bg
Потребител
Регистриран:пон окт 10, 2011 3:04 pm

Мнение от ina_bg » ср окт 12, 2011 8:46 pm

И моята госпожица е капризна и не харесва никаква храна, освен консерви.
Но от тях и се разхлабва стомаха, така че я лъжа като смесвам гранулите с малко консерва... :D

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср окт 12, 2011 8:47 pm

ina_bg написа:И моята госпожица е капризна и не харесва никаква храна, освен консерви.
Но от тях и се разхлабва стомаха, така че я лъжа като смесвам гранулите с малко консерва... :D
От кой град сте?

Отговори