Хранене

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » пет сеп 01, 2006 12:54 pm

не излезе...

Stefy
Потребител
Регистриран: пет фев 03, 2006 1:53 pm

Мнение от Stefy » съб сеп 02, 2006 8:14 pm

То да беше само :" И двете ли са ваши?"... Най-забавно ми е като минавам с тоя голем корем някое бабе да измърмори възмутено:" Няма по едно дете да родят, помъкнали кучета, на всичкото отгоре 2!" :lol:

Таня
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:31 am

Мнение от Таня » пон сеп 11, 2006 10:23 am

Някой хранил ли е кучето си с Belkondo - пиле и риба ? Храната доколкото разбрах е белгийска. Разпитвам в търсене на идеалната храна - да ни засища, така че да не търсим непрекъснато какво да си похапнем от земята или да мислим само как да крадем сандвичите на хората и да не дебелеем от нея.

Потребителски аватар
yani65
Потребител
Регистриран: пет мар 31, 2006 9:06 pm

Самър и храната

Мнение от yani65 » пон сеп 11, 2006 11:03 am

Моят Самър е на годинта и два месеца. До една годинка ядеше като гладно прасе два пъти на ден и то първокласна храна каквато ни бяха препоръчали повечето членове на клуба ( а на вън гризеше каквото му падне поради което често бяхме с наморник- при него командата "не" съвсем нищо не означаваше). Не знам на какво се дължи но от известно време командата ЯЖ действа като заплаха. Чуе ли я моментално се скрива под леглото и няма излизане докато не го оставиме намира. Разбира се храната се прибира до следващото хранене, но и това не помага. Яде насила не повече от eдна четвърт от необходимата дневна дажба и то от ръка гранулка по гранулка. Не му личи за сега да отслабва и си е много жизнен и непрекъснато лудее. Проблеми няма ако проявява инат, но ме е страх да не се разболее и дали все пак да не идем на лекар. Отначало мислех че е от горещините, сега че е влюбен,дайте съвет.
Яни
ОБИЧАМ ВИ ИзображениеИзображение

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » чет окт 19, 2006 2:12 pm

Хм, това действително е много странно. Нашата Хара е още малка и не мога да дам съвет какво да се прави. Сигурно ще трябва да сменяте гранулите, знам ли?
Аз също искам да задам въпрос и да помоля за съвет: има ли някой от вас кучимир с чувствителен стомашно-чревен тракт? Възможно ли е едно куче да е с лошо храносмилане и непоносимост към някои по-твърдо смилаеми и твърди храни, защото му липсва голяма част от импринтинговия период - много рано е напуснало кучилото и не е пило достатъчно кърма?
Питам защото наша Хара от доста време насам след всяко изхождане ака няколко капки тъмна кръв, смесена със слуз. Нашият ветеринар каза,че не е страшно, че вероятно има нещо като малко хемороидче в дебелото черво, следствие на твърда храна или клечица, която е глътнала. Той препоръча 14 дневна диета с пилешко месце без кожа и ориз с моркови + бирена мая за куче. Това вече го правим вече пети ден, но няма промяна, освен че Хара се кефи на вкусна храна и стремително бързо забравя вкуса на гранулите, към който с толкова мъки я приучихме.
Друг ветеринар каза, че няма никакво хемороидче, ами просто непоносимост към храна и че кучето е с чувствителен корем. Сега пък ни дадоха някакво прахче, възстановяващо микрофлората в червата на злощастната Хара. Сякаш е по-добре.
Някому случвало ли се е подобно нещо?
Омръзна ни да тъпчем кучето с лекарства-то не е калций, СА-37, бирена мая, прахчета, оризчета, бульончета - подозираме, че скоро ще заприлича на хипохондричните пинчери, пудели и булонки на възрастните хора, които за всяко нещо тичат на ветеринар.
Плийз хелп ас... :cry:

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » пет окт 20, 2006 7:32 am

калций, СА-37, бирена мая, прахчета, оризчета, бульончета
Не бих казал че това са лекарства. Това са витамини и хранителни добавки от които има нужда всяко куче.

cydonia
Потребител
Регистриран: нед юли 02, 2006 6:51 pm

Мнение от cydonia » пет окт 20, 2006 9:50 am

Здравей Марини. И ние имахме същия проблем и ни обясниха, че има два вариянта, или има глисти или стомашно неразположение, което се лекува с някакво прахче (предполагам, че е същото което и на вас са дали), но лекарят каза че първо е добре да изключим варианта за глисти. Оказа се че нямаме глисти, но пък пък и проблема изчезна. Може и това да пробвате. Успех

Потребителски аватар
Golden
Потребител
Регистриран: пон окт 23, 2006 8:15 pm

Мнение от Golden » вт окт 24, 2006 1:08 pm

Да питам рибеното масло полезно ли е за козината им?

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » вт окт 24, 2006 2:02 pm

Здравейте всички - ние пак сме тук и все още дрискаме на поразия :lol:
Две седмици сме на бульони и хранителни добавки (Действително не са лекарства, но създават такова впечатление, защото постоянно внимаваме какво кога и как да добавяме), аките станаха красиви, невероятни, твърди и в кафява тоналност (понеже те са основната тема на разговор между близки и роднини през тези седмици , даже нощем се излиза с фенер и се инспектират отблизо:D ) - дадохме гранули с кисело млекце за по-меко - ето пак старата история с кръвта накрая! Вече не знаем какво да правим!
Няма глисти.
Няма други болести.
Одраскано й било дебелото черво! Е, от какво аджаба ще й е одраскано това тъй важно черво? От ориза с морковите и развареното пилешко месо? Или тез гранули са се оказали фатални! Ми ние как ще я храним цял живот с бульони-нали ще й липсват хиляда важни за кучето неща, които ги има в гранулите?
УФ :evil:
Дано до неделя се оправи, защото ИДВАМЕ НА УЧИЛИЩЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Да покажем как ходим в крак на късата каишка - да не си помисли някой, че като не ходим на училище бездействаме?

Ето малко издайнически снимки от Хариния уикенд:

http://www.bgphoto.net/sahara/
(леко са непрофесионални, но все още се учим :oops: )

Главната случка е, че сръбската гад за първи път влезе сама да плува във водата - и да се радваме, че не сглупи да излезе чак на другия бряг, защото и ние щеше да влезем за пръв път във вода през месец октомври.

п.с. За рибено масло единствено знам, че много бързо ги "прочиства отвътре" - дадеш ли го в повече - глей к*во става-няма спирка

Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 7:12 pm
Контакти:

Мнение от Iglika » ср окт 25, 2006 7:20 pm

Рибеното масло е много полезно но в умерени дози. Не само за козината, а и за кожата и общото здравословно състояние. Най-добре е да се ползва рибено масло от цяла риба треска, а не само от дроб на риба треска. Има в хуманните аптеки такова масло с марка ЕСКИМО.
Рибено масло не се дава на много малко кученце за да не се подриска наистина. :D Дава се пролет и есен в десет дневен курс. Честото даване на рибено масло води до натрупване на мастно разтворими витамини в черния дроб и от там до чернодробна недостатъчност, още повече, че съставките на рибеното масло ги има в много от висококачествените сухи храни, така че, ако кучето се храни с такива гранули дефакто си набавя дневната доза от рибено масло и то без риск от предозиране.

Потребителски аватар
tedi_stoianova
Потребител
Регистриран: пет дек 08, 2006 3:12 pm

Мнение от tedi_stoianova » пет дек 15, 2006 5:27 pm

А някой знае ли нещо за бирената мая за кучета. При хората знам, че пречиства организма, помага за укрепване на имунната система, освен това се дава и като добавка за понапълняване при хора, които имат проблеми с теглото (в смисъл хора, които са много под нормата за нормално тегло)? :wink:

Потребителски аватар
деска
Потребител
Регистриран: вт ное 21, 2006 6:34 pm
Контакти:

Мнение от деска » съб дек 16, 2006 12:38 pm

Здравейте:)
След дълго отсъствие пак съм тук,но без Торо;все още е в софия при сестра ми и ми е много мъчно,ама много :(
Но,да ви кажа как се справихме с разтройството.След като ходихме на лекар се установи,че е от храната и няма друга причина.Незнам за негово или наше добро или зло сме на "човешка"храна и вече нямаме тези проблеми-милата ми сестра в чудо се видя-всеки ден ми докладва за.......... :lol: Сменихме Роял Канина с други гранули,но пак дрискаше от тях,та сега сме на готвено.Но не съм сигурна дали това задоволява всички негови потребности:(
Всеки миг е важен,затова изживей мига...

Изображение

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » съб дек 16, 2006 1:47 pm

Като ви чета за проблеми с храненето и дрискането...
Моят Биг-Мама-Проблем е.....
траен, перманентен проблем и се нарича Shit eating (ядене на лайна, с извинение). АДСКИ съм разочаровн от тъпото, нехигиенично куче, което не престава да яде лайна. Днес вече беше върха!!!!!!
Вече направо съм объркан и не знам какво да мисля и правя.
След толкова обучение и дисциплина! И бой!
Пред очите ми бе, пред очите ми !!!!! :shock: :shock: :shock:
на 50 см от мен, след гръмогласен вик "Фууй", (а тя знае, много добре, че след Фууууй следва Боооой), на два пъти тръгна да яде лайно (кучешко) и успя да глътне част от него, преди да я успея да я сритам. Естествено после изяде голям бой, вече е понижена трайно на под-куче, депортирана е да стои в коридора, обградена е с всенародно презрение и е наказана да ходи до второ пришествие на каишка. Следващата стъпка е голдън с намордник (нещо невиждано в света, ще ме покажат по телевизията).
Не знам какво да правя. Това си е наркотична зависимост. Shit junkie!
Ще пиша до Purina да разработят и произвеждат най-накрая Purina Pro Shit за такива ценители като моята гад неблагодарна. Ти го храниш с храни по-скъпи от човешката, то търси shit в целия район. Свършиха човешките и козите и от нямане на къде мина на кучешки, а такива дал господ!
Много съм разочарован от това куче! Нищо няма да излезе от него!
Тя явно е родена да бъде клошарка!
Станах параноик покрай нея. Дори като пиша ми мирише!
Фрея-Белята (подкуче)
Всички гризат, някои гризат повече!

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб дек 16, 2006 3:04 pm

Данчо, няма ли начин да си една стъпка напред и да и предвиждаш действията на Фрея? Аз вече на Кара съм и забелязала, че като е надушила shit, почвам едно търчане по следа и едни кръгове. В такива случаи, ако съм го забелязала веднага изкомандам да легне и да върви ред и после като я пусна са и минали мераците! Ако закъснея с реакцията, търча след нея с викове "не" и "фу" и след намиране на провинилия се, пак същата процедура "ледни", "ред". Е, баща не ползва същата тактика и не винаги успява да одържи анти-shit фронта. :? Та така аз се справам с тез неща... :roll: Боя, не знам...май не помага.

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » съб дек 16, 2006 6:40 pm

Ама Валя, аз стоя ДО нея и крещя с пълно гърло "Фуй", тя го пусна, след което се върна, и докато я ритна, изяде половината. Дени ми е свидетел. Пред мен бе, пред мен (!) и след гръмогласен "Фуууй"! Чак след това минахме към репресии!
Освен това моята не се занимава с подготовка, защото знае, че я следя! Направо прави мигновен тегел на свински тръс и налапва... обекта! Знае, че няма да има време за втори опит, така, че въобще не обикаля.
Не, за мен единственото решение преди намордника е , обикновения стар проверен повод. Вържи попа да ти е мирно селото (и да не мирише).
Сега ми се слага и непрекъснато ме търси, но съм я обгърнал с презрение и ненавист. Бесен съм!
Иде ми да подаря Фрея на някой клошар заедно с паницата и да му кажа да я ползва за нощно гърне!
Фрея-Белята (под-куче)
Shit adicted
Всички гризат, някои гризат повече!

Отговори