Хранене

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Brani and Max
Потребител
Регистриран: вт май 12, 2009 11:59 am

Мнение от Brani and Max » чет ное 01, 2012 7:52 pm

Ние се храним с Нутрам и различните и видове, а след това и с К9 (което е пак на същата фирма). По едно време сменях примерно на 3 чувала ориз с пилешко, взимах агнешко :) Правех преходът пак по старата схема - смесваш от двата вида при различно съотношение.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » чет ное 01, 2012 9:16 pm

Мерси за отговора :)

Много харесах този вид, https://sites.google.com/site/nutrampet ... grain-free но забелязвам, че протеина е много висок. При Кара проблемът е, че качва лесно кг, а в нейния случай това не е никак добре. Доколкото знам високият протеин се препоръчва за много енергични, работни кучета. Проблем ли е по-високото му съдържание?

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет ное 02, 2012 8:29 am

И ние от години сме на Нутрам. Смело редуваме различните видове, а понякога ги смесваме. Всъщност момичетата започнаха сами да си ги смесват, тъй като всеки гледа да хапне от храната на другия. Така Арти хапва от бебешката на Нора, а тя взима от храната за големи. В момента сме взели за стомах и козина на Арти, но и Нора я харесва. Тази, която си избрала, наистина е с висок процент протеини и ако Кара е склонна да качва килограми, би могла да и я смесваш с някой от другите видове храни.

Pufffyyy
Потребител
Регистриран: пет ное 23, 2012 11:03 am

Re: Хранене

Мнение от Pufffyyy » нед ное 25, 2012 2:39 pm

Здравейте :) От няколко дни имам голдънче... взех му Royal Canin Junior и първоначално хапваше от нея,но не с голямо желание...2 дни по-късно получи разтройство и аз го заведох на доктор,който му даде една консерва. Дадох му да яде от нея и той лапаше като невидял и сега въобще не иска да погледне сухата храна,затова купих отново консерва и я смесвам заедно със сухата храна,за да може да получава всички нужни неща от Royal Canina. Въпросът ми е: Има ли проблем,че смесвам консервата със сухата храна? Притеснявам се,защото не ми се стува,че малкият Чарли дъвче добре сухата храна,а по-скоро гълта направо и не ми се иска да се почувства дискомфортно...Някакви съвети? Благодарч предварително!

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » нед ное 25, 2012 3:57 pm

Казаха ли Ви каква е причината за разстройството? Ако не е от храната, то няма нужда да му слагате консерва. Смесвайки му гранулата с консерва, много скоро ще откаже въобще да яде гранула. Ако пък е от храната, то може да му вземете временно лечебна гранула или за 1-2 дни да му давате ориз. Може да го пробвате и с друга марка храна. Не споменавате и колко е голямо кученцето и с какво се е хранило преди да дойде при вас.

Pufffyyy
Потребител

Мнение от Pufffyyy » нед ное 25, 2012 10:44 pm

КУченцето е на 2 месеца и половина. Преди да го взема е хранено със суха храна,но по-нисък клас. Аз реших да му взема най-добрата храна за него,за да се развива и чувства добре. В болницата му взеха кръв,пуснаха му нчкакви изследванич,които е оказаха отрицателни,дайе и рентгенова снимка му направиха и в крайна сметка ми казаха,че е нчкаква инфекция и ми изписаха консерва,с коята да го храня 2 дни. И от момента,в който му дадох консервата не иска сухата храна. Имам и още един проблем- кученцето много хапе...взимаме го в нас и той ни хапе ръцете,хапе ми краката,когато съм седнала...нормално ли е? Благодаря!

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пон ное 26, 2012 8:20 am

Е, значи няма проблем с храната. Просто му е харесала консервата и сега не иска суха храна. Това е нормално, но Ви съветвам да не му смесвате гранулата с консерва, защото напълно ще откаже гранула. Ако решите понягога да давате консерва, то давайте я самостоятелно. И щом е само на 2,5 месеца по - добре давайте бебешката храна или за подрастващи на Роял Канин, още му е рано за Джуниър.
Що се отнася до хапането, то е нормално за бебе. Но все пак не го поощрявайте, за да не реши, че може да го прави и по - късно.

Pufffyyy
Потребител

Мнение от Pufffyyy » пон ное 26, 2012 11:34 am

Благодаря много! А какви плодове и зеленчуци е добре да му се дават и в какъв интервал от време? И за ориз,ако може да ми кажете как да се прави за него?

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон ное 26, 2012 11:50 am

Храната за подрастващи на Роял Канин е джуниър, те нямат пъпи.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пон ное 26, 2012 12:26 pm

Значи храната си е подходяща. Плодове и зеленчуци не му трябват, освен като наградка, но по - късно, още е мъничък. А оризът при разстройство върши работа, заменят се няколко хранения само с ориз. Приготвя се като човешки, но без сол и подправки.

Pufffyyy
Потребител

Мнение от Pufffyyy » пон ное 26, 2012 12:36 pm

Аз вчера му дадох половин ябълка, защото четох,че доста хора дават. Надявам се да не е било голям проблем... Но бая си му хареса де :)

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пон ное 26, 2012 12:41 pm

Не е проблем, те обожават ябълки :)

Потребителски аватар
pkolev
Потребител
Регистриран: пет юли 08, 2011 3:52 pm
Контакти:

Мнение от pkolev » ср ное 28, 2012 1:20 pm

Обожават е меко казано. Аря ме чува като отхапя от ябълката, даже да спи непробудно и да сънува големи вкусни кокали :) А за описанието на борбата после е необходим творчески потенциал, който аз нямам... :)

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » ср ное 28, 2012 3:46 pm

И ябълки, и круши, дядо попе :lol: Бърт си носи крушата надалеч да я яде на спокойствие и си я третира като кокал :lol:
Изображение

Потребителски аватар
pkolev
Потребител
Регистриран: пет юли 08, 2011 3:52 pm
Контакти:

Мнение от pkolev » ср ное 28, 2012 5:49 pm

Нека да добавя мандарини, банан, краставица. Всички тези Аря като ги види, все едно вижда майка си Рая ;)))
Разширявайте списъка...

Отговори