Зачервяване на окото

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител
Регистриран: ср юли 05, 2006 8:10 pm

Зачервяване на окото

Мнение от Daysi&Yoni » чет юли 12, 2007 10:19 pm

Окото на Дейзи от няколко дни е зачервено.Около самото око козинката е леко оплешивяла.Веднага отидох на лекар и той го намаза с лекарство,но няма подобрение.
Да отида ли пак при лекаря?
Имате ли някакви предположения от какво може да е станало така?

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » чет юли 12, 2007 11:14 pm

Конюктивит?

Потребителски аватар
Diyana Сhar
Потребител
Регистриран: пет яну 27, 2006 12:27 pm
Контакти:

Мнение от Diyana Сhar » пет юли 13, 2007 10:04 am

Тормози доктора с всякакви въпроси. Повечето нищо не казват, защото си знаят какво да правят и не виждат нужно да обясняват. Пък и когато нещо ти е пределно ясно не се сещаш, че другият си няма и понятие. Разпитвай, настоявай... Ако нещо те съмнява друг доктор никога не е излишен.
Изображение

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » пет юли 13, 2007 3:00 pm

Днес отидох пак и и взеха козина от раничката.Под микросопа ми показаха кърлежа-причинител на Демодекозата.Биха ни инжекция и след 10 дена пак ще се повтори.ПРез това време ми дадоха лекарство ,с коетода я мажа 2 пъти на ден.Показаха ми и снимки на други кучета ,болни от Демодекоза. Изглежда ужасно ,но ние сме още в начален стадий,да се надяваме че няма да се стигне до там
ПП:Аз предварително бях чела тук във форума за това заболяване

Потребителски аватар
Diyana Сhar
Потребител
Контакти:

Мнение от Diyana Сhar » пет юли 13, 2007 10:26 pm

:? Уфффф, много упорита гад е това, но с упоритост от ваша страна се лекува. Чудесно е, че веднага сте го открили. По принцип кожните проблеми са дълги и досадни така че аз лично винаги си прося изследване за краста, когато нещо ме усъмни и най-малко. Може докторът да ми казва, че е ударено само, но аз настоявам. Така открих и аз преди година-две на моето куче също до окото. Настоях заради параноята си изследване и то се оказа положително. С няколко инжекции забравихме за крастата. Попитайте същевременно и за някакво мазилце. Разпитайте за опасността от гъбички, която може да съпътства крастата. Разпитвайте доктора не се притеснявайте. Успех. Ще мине и ще забравите :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » съб юли 14, 2007 8:26 am

Ами да те ни казаха че може да се получи някаква инфекция и не трябва влиза в морето и да се рови в боклуци.Трябва ли изследването да се повтаря през някакъв период от време?

Потребителски аватар
Diyana Сhar
Потребител
Контакти:

Мнение от Diyana Сhar » съб юли 14, 2007 3:48 pm

Ами като третирате кученцето известно време (той докторът ще каже според него, колко инжекции ще трябват) пак поискайте. Ще оскубят кученцето, но по-добре така, за да сте сигурни. Избягвайте всякакво мокрене наистина - пазете мястото сухо. Само ако допълнителни мазила са ви дали - с тях мацайте, но вода - не. :? Тъпо сега - лятото, ама... нищо. Дано до месец всичко мине.
Изображение

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » нед юли 15, 2007 11:20 am

Мерси за съветите.
Дейзи не я сърби окото (засега),но е много зачервено.

Отговори