Рей, воли и неволи по възпитанието и отглеждането

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран:ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » чет яну 29, 2009 4:33 pm

Тия италианци не са добре, може ли да чистят обществен паркинг и общината да не е поставила чичко с билетчета да събира по 10 евро. Срамота!!!

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран:вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » чет яну 29, 2009 9:39 pm

М-да!
Ще трябва да помислим за пустата му Италия.
Много ни е слабост, пък и ей къде е!
А за Банско?
Ей,разбират тия чужденци от купон.Къде ще видиш лавини.печено прасе и кукери на едно място?
А и ела да видиш автопарка.То е като на последния автомобилен салон в Женева обаче тези, които ги карат нямат представа от ЗДП/Закон за Движение по Пътищата/. :D
А за кучетата в пицария - Без коментар!

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран:пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » пет яну 30, 2009 12:49 am

Таке е!
Само ме питай, ще ти кажа каквото знам!
например: апартаменти от 15-25?/ човек, ски карти ~ 30-32?, разстояние от БГ ~ 1200 км.
Вие имате и каравана - ако решите с нея, има и една камара къмпинги наоколо.
Струва си! Много кеф за малко повече пари от на Банско например. При това разликата идва основно от пътя насам - натам.

Една о т любимите ни дестинации е Кронплатц:
http://www.kronplatz.com/en/
Световно безизвестен в БГ, но много добър!

Ако ти трябва инфо за ски-курорти, насреща съм, поне за тези на които съм бил!
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Потребителски аватар
Danyna
Потребител

Мнение от Danyna » пет яну 30, 2009 11:19 am

Тази година не успяхме да отидем в Австрия на ски, защото всичко беше заето от доста време. Можеш ли да ми кажеш кога е нормално да се планира и организира ходене на ски в чужбина?

Потребителски аватар
sisi_dqvol4eto
Потребител
Регистриран:пет дек 05, 2008 9:22 am

Мнение от sisi_dqvol4eto » пет яну 30, 2009 11:25 am

да и аз се интересувам !!тази година много искам да отида в Австрия или в Нова Зеландия било мн яко само дето билета е по скъп!!!ама ако си го вземеш по рано отиване и връщане излизало по ефтино!!! :D :D :D :D
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител

Мнение от Хулиган » пет яну 30, 2009 10:08 pm

Ами аз резервирам една-две седмици по-рано, обикновенно няма проблем. Едни приятели вчера са си резервирали за днес и утре вечер на Stubaier Gletscher.
При хотелите може да по различно, ама там играят големите прсредници - Туй, Некерман и подобни. Ние резервираме в частни квартири и винаги сме намирали ;)
sisi, в Нова Зеландия по това време на годината е лято, майката му е, да се отиде в разгара на нашето лято - там тогава е зима :D
Изображение

Потребителски аватар
Danyna
Потребител

Мнение от Danyna » пон фев 02, 2009 11:53 pm

Благодаря, явно при нас проблема е бил, че искахме и новогодишните празници да хванем. Нищо ще пробваме пак. Миналата година бяхме в Лаго ди Гарда, семейно и много ни се понрави, после пък бях в командировка от другата страна на лагото - Рива дел Гарда. Много беше странно как ми се събра командировка и почивка на едно и също място от целият свят!?! Трябва и ние сериозно да си помислим за каравана, Любо е намерил чудесно решение за семейните почивки.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран:вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт фев 03, 2009 10:11 am

Чудесна идея е това да се присъедините към къмпингарите. Можем да помагаме при избор на каравани, защото тази в момента вече ни е трета. За нас това си е най - добрият начин да почиваш. Арти е на същото мнение :D .

Потребителски аватар
sisi_dqvol4eto
Потребител

Мнение от sisi_dqvol4eto » вт фев 03, 2009 11:06 am

Хулиган написа:Ами аз резервирам една-две седмици по-рано, обикновенно няма проблем. Едни приятели вчера са си резервирали за днес и утре вечер на Stubaier Gletscher.
При хотелите може да по различно, ама там играят големите прсредници - Туй, Некерман и подобни. Ние резервираме в частни квартири и винаги сме намирали ;)
sisi, в Нова Зеландия по това време на годината е лято, майката му е, да се отиде в разгара на нашето лято - там тогава е зима :D
имам предвид точно за нашето лято ,по това време!!!сигурно ще е много готино!!! дано успея да наглася нещата!! трябва да разуча колко парички ще излезе билетите до там!! :D :D :D :D :D :D
Изображение Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт фев 03, 2009 11:17 am

sisi_dqvol4eto написа:
Хулиган написа:Ами аз резервирам една-две седмици по-рано, обикновенно няма проблем. Едни приятели вчера са си резервирали за днес и утре вечер на Stubaier Gletscher.
имам предвид точно за нашето лято ,по това време!!!сигурно ще е много готино!!! дано успея да наглася нещата!! трябва да разуча колко парички ще излезе билетите до там!! :D :D :D :D :D :D
Една ексикурзия до Нова Зеландия излиза около 3500 евро!
До колкото знам визата,без която не можеш да влезнеш се вади от посолството на Нова Зеландия в Холандия!

П.С. Предлагам мненията свързани с почивките в България и извън нея да бъдат преместени в нова тема!Все пак това е темата на Рей!

Потребителски аватар
sisi_dqvol4eto
Потребител

Мнение от sisi_dqvol4eto » вт фев 03, 2009 11:50 am

да абсолютно си права не му е мястото тук!!ама аз не знам как се местят мненията в друга тема !!!иначе ще е хубаво за ваканции да имаме темичка!! :)
Изображение Изображение

Valia & Kara
Потребител
Регистриран:съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 03, 2009 11:54 am

Ако Магарей :mrgreen: каже, че му пречат коментарите, ще ги преместя. Все пак това си е неговата тема и и той ще каже кое къде :) Иначе си имаме тема за почивките.

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител

Мнение от Хулиган » вт фев 03, 2009 3:22 pm

Остава пък МАрта ГАврил или РЕЙ да се разсърдят, че някои им пише за ваканций в темичакта :D
Смея да твърдя, че ако имаше форумен приз за най-пътуващо куче, Рей щеше са е сред фаворитите :lol:
Виж, до колко Рей е доволен, че е куче чергар... Не мога да кажа. За съжаление малко са кучетата които могат да си избират собствениците ;)
Danyna, Lago di Garda е едно от любимите ни места за почивка, последните 2 лета отскачаме по 2-3 пъти до там. Там беше и първата ни почивка с Рей:

Изображение

къмпинга изглежда така:
Изображение

Изображение

Справка тук

А тука е и цялата снимковата документация от ходенето

Страхотно е на Гарда... Палатката под сянката на маслиновите дръвчета, изгледа към езерото, сьомгата на скара, изпотена бутилка бяло вино или розе... Нямам търпение сезона пак да дойде.
И за финал най хубавото: Лаго ди Гарда е една от меките на Кайт и Уинд сърфа на Континента, защото заради географското си разположение, един вид фуния между север и юг обградена от алпите, притежава предпоставки за много надеждна термика и то 2-пъти на ден!

Пак се отплеснах...

Магелан-Рей-Хулиганос
Изображение

Потребителски аватар
sisi_dqvol4eto
Потребител

Мнение от sisi_dqvol4eto » вт фев 03, 2009 4:10 pm

не си се отплеснал разказвай!!! :D :D :D :D :D :D
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Danyna
Потребител

Мнение от Danyna » вт фев 03, 2009 5:21 pm

http://picasaweb.google.com/Zarungel/200805Sirmione

http://picasaweb.google.com/Zarungel/20 ... 0122676162

Eх, спомени, спомени... Бяхме в Милано, когато Гери ми се обади, че кученцата са се родили. Теро е подарък за десетгодишнината от сватбата ни, от мен за Петър. Годишнината беше на 3 май, познай кога се родиха бебетата - позна, на 3 май!

Отговори