Как да си пазим кучето от себеподобни?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Как да си пазим кучето от себеподобни?

Мнение от Joana » пет яну 25, 2008 9:02 pm

Незнам дали има такава тема,не успях да намеря,но ако все пак има моля да ме извините и да ми покажете къде е!
Проблема ми е следния - на няколко пъти вече ни се случва да ни нападат кучета,веднъж аз бях захапана,веднъж Рей и днес отново имахме такава неприятна среща с 1 каракачанка :evil: ... И глупавотo е че до момента сме били нападани само и единствено от домашни кучета,чиито стопани са решили,че спокойно могат да си пускат кучето да се шляе без тях,защото е достатъчно голямо да се пази само :evil: :x :evil: !!!Нямаше да съм толкова ядосана,ако ни скачаха улични кучета,по-склонна съм да го толерирам един вид-няма кой да ги гледа,живеят си без стопанин и тн ...
Та въпроса ми е как да си пазя животинката от тези дворни кучета,които си излизат когато решат и се хвърлят с и без причина върхо всичко, което мърда :x ??? Майка ми ме кара да нося със себе си дезодорант или нещо такова,за да им пръскам в очите, ако ни нападнат,но аз не искам кучето да ослепее или нещо такова :? ...обвинявам повече безотговорните му собственици за това, че не го гледат...и в същото време не искам нещо да стане с Рей :( ! Не мога да разчитам на това, че аз съм страшно силна и ще мога да разделя две кучета, които се търкалят на кълбо и се хапят...
Изключително ми е неприятно, че трябва да питам за такива съвети, но наистина искам кучето ми да е в безопасност,когато е навън...

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пет яну 25, 2008 9:23 pm

Ами не помня дали има някъде подобна тема - но използвай търсачката... Аз бях пуснал наскоро тема, в която според моите наблюдения 90% от софиянци нямат или поне не използват поводи при разходките на кучетата си, което леко ме шокира като провинциалист :oops:

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » пет яну 25, 2008 9:37 pm

ще потърся :roll: ,аз даже не говоря за хора,които си извеждат кучетата без повод-те ги пускат САМИ да се извеждат!!! Моето куче никога не е нападало никoй- и слава богу,но се съобразявам с това, че има деца и възрастни,които се плашат от него и когато излизаме той е на повод докато не стигнем мястото, където го пускам!
И въпреки че е на повод ОТНОВО ни нападат други кучета...

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » съб яну 26, 2008 3:34 pm

Доколкото знам именно това, че твоето е на повод, а "пуснатите" не са, стимулира някои от по-агресивните да нападат. Обичат да нападат вързано, т.е.по-беззащитното животно. Естествено това не е никакъв съвет. И аз нямам решение. Ние в нашия парк от около 100-200 кучета си имаме една черна догеса душманка, която винаги ни напада. Обикновено гледам да избягвам на около 200 м от нея, ако все пак дойде, направо я атакувам аз с каквото мога. Веднъж изяде доста силен шут и сега май ни заобикаля. По-рано се опитах да отърва Фрея и завърших в кръв, нахапан с имунизация за бяс, докато "стопанинът" лежеше като тюфлек на припек в тревата, без дори да понечи да стане (не хапят неговото куче, я) и твърдеше "изненадан и почти обиден" как "това куче никога не е хапало". После то "никога" не нахапа и още 5-6 други кучета и едното доста жестоко, но той още не верва.... Недоверчив се оказа! Не мога да разбера такава безотговорност, но в София се събраха всякакви хора и не може да се разчита на нищо. Все пак ако имаш някакъв скапан дезодорант може и да помогне, макар никога да не съм чувал отзиви за това.
Много неприятно!!!
Ф-Б
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
hera
Потребител
Регистриран: вт юли 10, 2007 9:57 pm

Мнение от hera » съб яну 26, 2008 8:59 pm

Ако знаеш чии точно са тези кучета, може най-любезно да се опиташ да ги помолиш да не пускат кучето си на индивидуални разходки. Едва ли ще схванат, но си длъжна да опиташ. Друг вариант е да заобикаляш местата, на които изкачат тези кучета, и колкото и неприятно да звучи- носи си нещо за самозащита.
Уфф..много ме е яд на хора,които си оставят животните да скиторят по улицата като безпризорни.Най-малко тези кучета заслужават да ядат шутове.На 100% съм убедена,че хора,които си пускат кучетата сами навън,не полагат и усилия за възпитание и дресировка. Какво поведение да имат тези животни?Близко до тяхната природа естествено.Такива хора са си направо за бой. :x
Изображение

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » съб яну 26, 2008 10:23 pm

Това наистина е много неприятно и незнам как да ти помогна, но предишното ми куче също съм го пускала само да се разхожда, но то наистина никога никой не е нападал освен за да ме защити, и в квартала всички го познаваха. И въпреки че сам се разхождаше, ние си му отделяхме достатъчно време за възпитание и дресировка. Но ДА, не всички са такива. Но не можем да променим хората. аз когато извеждам Бъди трябва да обиколя половината квартал защото на половината улици има гадни кучета. точно до нас има 2 паркинга в които има много кучета, но те не са вързани и никой не може с куче да мине оттам. даже мен, въпреки че ме познават и всеки ден минавам от там, понякога ме ръмжат и нападат. но колкото и да се караме с тях, те не правят нищо по въпроса. :? :?
Изображение

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » пон яну 28, 2008 12:26 am

Aко ми нахапат кучето, дано собственика на другото куче да не е на близко.
За разлика от кучетата, хората са ДЛЪЖНИ да носят отговорност за свойте 4-ноги! Естествено, много ми е лесно да давам съвети от разстояние, но има някой неща които човек може да направи:
атакуват ми кучето - обаждам се на 166 и съобщавам за агресивно куче. Чоевек трябва да е много упорит и убедителен, но действа!. Ако собственика е наблизо, го предупреждават да ползва наморник и повод, със заплаха за приспиване. Ако не е наблизко... нямам идея. Тогава може би дезодоранта.. Или електрошок. Лопата. Вестинк (с ф12 арматурка вътре). Шут с подкована кубинка 46-ти номер. Абе нещо което да накара другото куче да размисли.
Драма е и ако имаше лесно решение, надали щеше да го има проблема, ама уви.
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » пон яну 28, 2008 1:47 pm

Ето тук се е разразявала полемика по въпроса:
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.p ... ight=#4409

Аз нямам опит с нападения от домашни кучета, защото в нашия квартал има само 1 женска злобна питбулка, но тя е на каишка и един мъжки ротвайлер с особено слабоумна стопанка, в която той самият е влюбен до полуда и ръфа всеки, който се доближи до нея. Но и с него нямаме проблеми, защото Сахара е женска.
Но с помиярите правя следното - избирам си една или две вечери от седмицата и в късен час излизам за по едно пишкане с Хара на каишка. Съвсем нарочно и преднамерено минавам адски близо до свърталищата на безстопанствените кучета, които сами по себе си се разпределят "териториално" и под всеки блок живее различно куче. Тези кучета нощем са особено зли и нападателни. В джоба си нося лакомства. Когато наближа някоя кучешка подбалконска "спалня", онова се втурва с лай и пяна на уста и аз точно в този момент отвързвам Сахара и започвам да й бърборя без прекъсване накакви смешки и глупости, дето само аз и тя си знаем. Така тя разбира, че няма нищо страшно, а нападателят започва полуучуден, но все така неотстъпчив да се стреми да ни заобиколи в гръб (както правят всички безпризорни, защото хем искат да хапят, хем ги е страх) . Тогава ние със Сахара изпълняваме команда " в кръг" и отново заставаме лице в лице с нападателя. Давам на Сахара награда, която вече започва да се чуди защо не продължаваме по пътя си и какъв е тоя, дето се блещи срещу ни, тъй като вече е разбрала, че не представлява никаква опасност. Онзи вижда, че моята кучка нещо преживя и намалява звука на слабо ръмжене. Тогава клякам да я галя, като все още не съм спряла да говоря глупости с мил, нежен и любвеобилен тон, като вкарвам репликите "Къде е кучето, играй с кучето" и неща от този род. Сахара отива при непознатия, който все така отстъпва на заден ход, но вече тотално разколебан и двамата в крайна сметка се подушват. Подхвърлям му лакомство и вече е обезоръжен. Продължавам обиколката из другите нощни кучешки бардаци и се прибирам с дълбоко чувство на удовлетворение.
Рецептата става и с женски, и с мъжки кучета - даже Хара силно се сприятели с една женска подтерасничка, която в началото я хапеше жестоко, а аз непоклатимо си стоях встрани, изнасяйки речитатив на тема "Браво на кучето".
Веднъж даже се справих с осемте гигантски съдружника на една бездомна жена, които се втурнаха с всичка сила към нас от 60 метра. Е, тогава се поуплаших, но не издадох звук, само клекнах и зашепнах несвързани слова и им давах от ръка лакомства, които за щастие носех със себе си. Хара междувременно лежеше по гръб, предложила на показ срамните си части. Е, оттогава, не са ме нападали, нещо не съм им вече интересна. Но беше доста страшно, цялата се бях обляла в студена пот. Май най-важното е да запазиш самообладание. Защото нали знаеш - ако ти се страхуваш :arrow: кучето ти се страхува :arrow: кучето ти завинаги запомня от кого или какво трябва да се страхува.
Надявам се да съм била полезна....
Успех!

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » пон яну 28, 2008 5:37 pm

Мерси за всички съвети!
Рей няма навика да се крие или пази от кучета и ако някое почне да ръмжи той го гледа толкова неразбиращо ! Единствения път когато нападна куче беше,когато въпросния индивид захапа мен,така че може би той пази мен повече отколкото аз него! Иначе и с ритници си помагаме,но за напред ще нося и дезодорант или нещо подобно,пък дано нямаме големи проблеми :roll:

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » пон яну 28, 2008 8:11 pm

100% съм съгласен с рецептите на Хулиган.
Но има огромна разлика между нещата за мъжко и женско куче. Обикновено женските могат да пострадат главно от друга женска или от някой особено ненормален мъжки, което е рядко. Фрея в 99.9% му намира цаката, сама знае на кой да легне и на кой да се озъби.
При мъжките нещата са много по-сложни, но в основата на всичко е отговорността на стопаните.... един намордник решава нещата, не ограничава кучето, а пречи да се бие. Ако стопаните не се оjavascript:emoticon(':evil:')
Evil or Very Madтговорни... :evil: ....
Ф-Б
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » вт яну 29, 2008 4:50 pm

наш'та Кая няма страх от други кучета, има страх от бомбички, чадъри и ако и кажеш "ПА!" много силно до ухото. Ама веднъж скочи на една питбулица, заради пустата си пръчка.

Багирестото е едно непорасло лабрадунско дете, скрито в тяло на теле и ако и дойде някой пес, дето му "говори" на въпреки, все измисля някоя гяволия, за да го разсее и тогава фъсва като Бен Джонсън с двоен допинг.

Ние сме късметлии, че уличните ни песчета са малки и игриви, а мойте момичета са като Фрея, знаят как да се пазят или предават....

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » вт яну 29, 2008 7:27 pm

Ужасни случки наистина...Спомням си преди време се случи нещо подобно с баба ми и предишното и куче-кокерката Джеси и Рита-свободно разхождащото се зло куче на квартала :evil: :twisted:

Потребителски аватар
vlads
Потребител
Регистриран: пон май 07, 2007 11:51 pm

е

Мнение от vlads » вт яну 29, 2008 10:35 pm

Наскоро гледах някъде по Зоомагазините някакви специални спрейове, с които пръскаш зъбатите напададели в муцуните и те се разбягвали... Не съм сигурен обаче, дали имат някакъв ефект тези спрейове, и ако имат, дали няма да действа този химикал и на собственото ти куче.
Лично аз практикувам следното - като видим такива кучета - аз спирам, а Фрида сяда до мен, почти винаги нападателя се сащисва, че не го нападаме или пък не бягаме и ни остава на мира. Случвало се е обаче, да попаднем на добиче, което е решило да хапе и навлиза озъбено в периметъра на обувките ми - обикновенно поощрявам напускането на полестражението със страничен ритник в хълбока или корема на нападателя, като в зависимост от едрината на смелчака, дръзнал да нахлуе в личното ми пространство, следват от 1 до 4 претаркулвания с вой.
Не ми е приятно да ритам кучетата, още повече, че за случаите, които разказваш според мен става дума за домашни кучета-пазачи, които просто си охраняват периметъра, но това за сега е единствения ефективен начин, който съм открил....след това само ме лаят от далеч, не смеят повече да ме приближават.
А, лично на мен, много ми се иска да докопам някой стопанин на такова куче, пуснато да се разхожда само - да му покажа, какво означава да те нападнат изневиделица и незаслужено посред бял ден, на обществено място, каквото е улицата...

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » ср яну 30, 2008 12:12 pm

Я да питам аз, онези свирки, дето ги продават, за да прогонваш кучетата, не се ли използват също и да викаш домашния си любимец?
Тези, дето уж хората не ги чували (на една моя позната директно й потече кръв от ушите, защото засичаше тая високочестотност на max), а само кучетата и прилепите?

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител
Регистриран: чет окт 09, 2008 9:03 am

Мнение от kera i eva » пет яну 30, 2009 1:32 pm

Днес Кера беше нападната, но не от куче а от майка закрилница. Та дребната отиде да направи кръгче около едно дете, но чипса беше във въпросната майка, та диването отиде да направи и кръгче около майката за да провери дали нещо не е паднало. Майката пощуря и я нарита мощно докато стигна и се усетя какво става. Детото се разпищя. Аз вързах Кера и помолих дамата да спре да вика, при което тя се засили към мен (аз си помислих, че ще ме бие) и нарита вече вързаната и нищо неподозираща Кера. Диването се отскубна от каишката и избяга. Аз се панирах, че няма да мога да я хвана и е подгоних. Та какво се прави, когато човек нападне куче.
Помяр ни е нападал, ама такъв страх не съм брала, като от тази майка.

Отговори