Как да си пазим кучето от себеподобни?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » вт юни 02, 2009 9:10 am

Устройството може да си го купите като тръгнете от пазара "Кирков"по "Пиротска" посока ЦУМ,та първият безистен вляво. ЕТ"Стеди".
Има два модела.
Това устройство е с насочено действие и по-принцип е безвредно за кучетата.
Разбира се към вашето куче няма смисъл да го насочвате .

Потребителски аватар
arabia
Потребител
Регистриран: пон апр 06, 2009 9:03 am

Мнение от arabia » вт юни 02, 2009 9:12 am

Аз не съм от София и не знам де се намира това , кажете му името или марка ще го търся тука при нас .

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » вт юни 02, 2009 10:51 am

За Арабия - може да си го поръчаш по интернет . Човека даже е от Димитровград.Ето линк към изделието:
http://www.aukro.bg/item648420474-dazer ... hegon.htmlИма щипка за колан и е с по-малки размери от другите подобни , които като големина са като първите мабифони.За да не спамя по темата пишете на ЛС - ще ви изпратя телефона на човека.
Забелязах, че действа само при агресино настроени кучета, другите може само да ги обърка или да не реагират. Гледам да го ползвам преди да са наближили на по-малко от 2 метра - така че моето куче не попада в обсега му.
Изображение

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » чет юни 04, 2009 12:53 pm

Кучегона действа само на бездомни кучета , който никога не са били домашни.На домашни не действа особенно.

armani9208
Потребител
Регистриран: нед яну 04, 2009 10:32 pm

Мнение от armani9208 » съб юни 06, 2009 10:13 pm

Днес едно мъжко куче, което е домашно, но го гледа една възраста жена и го пуска да скитори, и се катереше на Ари и нямяше отърване !!! Допряха му кучегона до главата и то на помръдна дори :shock: :shock:
Не можех да повярвам как дори ухото не си помръдна :shock:

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб юни 06, 2009 10:18 pm

Лесно! Глухо е! :wink:

armani9208
Потребител

Мнение от armani9208 » съб юни 06, 2009 10:33 pm

Съвсем нормално си беше... Може бе причината беше, че беше "разгонен" и обезомял... За това не му е дейставало сигурно :D :D

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » нед юни 07, 2009 11:17 am

armani9208 написа:Съвсем нормално си беше... Може бе причината беше, че беше "разгонен" и обезомял... За това не му е дейставало сигурно :D :D
Мъжките кучета не се разгонват. Както каза Мели, най-вероятно е било глухо. :wink:
Изображение

armani9208
Потребител

Мнение от armani9208 » пон юни 08, 2009 11:18 am

Да знам, че не се разгонват, за това думата е в кавички...
А дали беше глухо не мого да кажа със сегурност :wink:

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » ср юни 10, 2009 3:39 pm

На мен ми направи впечатление, че кучегона действа на кучето ако е агресивно настроено спрямо теб или кучето ти. Пробвах при едно и също куче когато ни нападна с Лъки и друг път, когато си лежеше и не ни закачаше. И в двата случая минавахме през неговата територия (пред 33-то СОУ) ,по едно и също време.
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » чет юли 19, 2012 8:17 pm

Имах намерение да пиша, за да поискам съвет относно един човек с боксер, който ни създава проблеми в квартала.
Случи се преди седмица, късна разходка около 10 вечерта. Рей е на повод и от тъмницата върху нас се мята куче, без изобщо да го подуши, без нищо, просто му скача да го захапе! Секунди след това собственика се появява с репликата - пусни го, пусни го (аз да пусна Рей от повода, не знам по каква логика това щеше да помогне на ситуацията). СЛеде като аз не го пуснах, той ИЗРИТА собственото си куче, което продължаваше да се опитва да захапе Рей и в крайна сметка успя да го хване.
Аз го попитах как може да си е пуснал кучето свободно след като е агресивно, той каза че имало нужда да тича....
Извини се неговия приятел и с това приключи случката, аз се прибрах разтреперена от нерви, шок и възмущение!
Днес сутринта въпросният човек отново си беше пуснал кучето, то отново хукна към нас, а той в обратна посока! Кучето изръмжа, но след като аз застанах между него и Рей(който отново си е на повод) тръгна да си търси стопанина!

Та щях да питам какво да правя в такава ситуация, не обичам да се карам с хората, но на какво прилича да си пускаш кучето, което не можеш да контролираш без подов?

Но сега след вечерната разходка, той отново е в градинката с боксера без повод! Видя ме, тръгна в друга посока, но аз не се сдържах и му казах - как може? Моето куче, което не хапе да е на повод, а той най-невъзмутимо да си пуска своето и аз да трябва да се оглеждам всеки път като минавам оттам?
Може би беше грешка, че го казах, защото това което последва направо не може да се пресъздаде с думи!
Като се разкрещя, коя съм била аз, че да му казвам какво да прави, да съм се махала, щял да си прави каквото си иска и още, и още!!!
След което се върна с кучето вече на повод и продължи да ми се кара!!! Няколко момчета, които бяха наблизо станаха, кавгата мина през - кучето трябва да е на повод, Хитлер обявил бохерите за най-страхотни кучета до аз съм лъжкиня, това куче не е нападало никого, никога. Освен това онази вечер, когато бохера му все пак успя да захапе Рей, то било защото аз съм го държала вързан и Рей всъщност го предизвикал.....
Нямам думи, какво се прави в такава ситуация, беше безумно, смешно и трагично заедно! Дори не мога да ви опиша правдоподобно цялата случка!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » пет юли 20, 2012 8:19 pm

Аз ще ти кажа как да се справиш, идва боксера, почва да ръмжи или тръгва да напада, и ти го наритваш или предварително си носиш камък и го целиш...Като квикне два три пъти, ще започне да ви заобикаля.Най-добре вземи някой мъж с теб, за да си по-спокойна ако стане проблем със стопанина.
Ние си имаме(може би за всеобщо учудване) злобен голдън в квартала, който е агресивен към мъжки кучета.Ходи без каишка и въпреки опитите на стопанката(ужасно е непослушен), види ли куче тръгва към него и тя му крещи и търчи след него...На два пъти искаше да се бие с моя кучо, първия път бях изненадана, понеже не очаквах че друг голдън ще дойде при нас да се душат и ще тръгне да се бие без повод..Стопанката дойде прибра си го.Вторият път бяхме на отсрещния тротоар, то прекоси улицата дойде пак се подушиха и тръгна да ръмжи и напада,Аз го изгоних изчаках стопанката и й се развиках да си възпита кучето, или да му сложи намордник. Тогава моя приятел, който беше по-назад(понеже говореше по телефона) дойде и й каза , че ако пак се повтори това, ще го нарита и оттогава гледам, че жената повече внимава.
Аз доколкото са ми казвали, знам че всяко куче(освен тренираните да нападат и убиват) се страхува от човека и когато си агресивен към тях и не показваш страх бягат. Аз лично с помияри съм пробвала, като дойдат към нас и почнат да ни лаят, почвам да им крещя, даже и се пробвам ако ги уцеля да ги ритам и те бягат. Странното само е моя глупчо не иска да се крие зад мен, ами се дърпа към другото куче явно да се бие...незнам дали разбира, че има опасност?

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » съб юли 21, 2012 10:45 pm

Joana, да не живеете в Овча Купел -2 ?
Защото описанието съвпада с боксера от "моя квартал"- ок-2

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед юли 22, 2012 9:04 am

От Горна баня сме, но си имаме два бохера, и двата са еднакви, но на единия стопанина му е нормален човек и не го пуска без повод. Взех си спрей, дано не се налага да го използвам.
:roll:
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Отговори