Как да си пазим кучето от себеподобни?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » пет яну 30, 2009 1:43 pm

kera i eva Пуснато на: Пет Яну 30, 2009 11:32 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Днес Кера беше нападната, но не от куче а от майка закрилница. Та дребната отиде да направи кръгче около едно дете, но чипса беше във въпросната майка, та диването отиде да направи и кръгче около майката за да провери дали нещо не е паднало. Майката пощуря и я нарита мощно докато стигна и се усетя какво става. Детото се разпищя. Аз вързах Кера и помолих дамата да спре да вика, при което тя се засили към мен (аз си помислих, че ще ме бие) и нарита вече вързаната и нищо неподозираща Кера. Диването се отскубна от каишката и избяга. Аз се панирах, че няма да мога да я хвана и е подгоних. Та какво се прави, когато човек нападне куче.
Помяр ни е нападал, ама такъв страх не съм брала, като от тази майка.
УЖАС!!! :shock: :shock: :shock:

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пет яну 30, 2009 1:56 pm

В такъв случай аз бих наритала майката.
Или ще я попитам как ще реагира, ако някой й нарита детето?
Честно, ако някой се отнесе така с Арти, най-малкото ще му забия един шамар, ако ще не майка, ами малко дете да е.

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител
Регистриран: чет окт 09, 2008 9:03 am

Мнение от kera i eva » пет яну 30, 2009 2:31 pm

За съжаление съм тотален пацифист аз, пък и ми беше по-важно да си хвана русото оплашено диване. Следващия път викам полиция. Плащам си глобата за куче без повод и подавам оплакване за нападение и средни телесни повреди към тая хулиганка-майка. Ох, много съм ядосана. И като си помисля, че това дете ще остане с фобия към кучета цял живот и има да рита и да ги трови по парковете съвсем побеснявам.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет яну 30, 2009 2:41 pm

И аз бих постъпила като Мелина,но няма да е само шамар!
А как е Кера?Има ли е нещо освен стреса?

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител

Мнение от kera i eva » пет яну 30, 2009 2:52 pm

Нищо и няма физически, стресната е основно. Дано не и даде отражения на веселия нрав. Пък и повече аз се стреснах от нея май. Не мога да допусна някакси, че има такива освирепели хора, че и се рамножават.

Потребителски аватар
mucuna
Потребител
Регистриран: ср дек 03, 2008 9:59 am
Контакти:

Мнение от mucuna » пет яну 30, 2009 3:23 pm

Това, което ви се е случило е ужасно! Не доумявам как може да има такива хора :shock: Разбирам да е някое улично куче, че да реагира така майката :roll: , но в случея няма оправдание.
Добре поне, че сте се разминали само със стреса. За Кера не се притеснявай, ще й мине бързо уплахата и ще си е отново същата весулаша :)

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » пет яну 30, 2009 4:15 pm

:shock: Е няма такъв ужас! Направо се разтреперих като прочетох историята! Тая жена...не е попаднала на човек..Ей....аз също съм пацифист,но става ли въпрос за обичано от мен същество...Не ми се мисли какво бих направила :evil: :evil: :evil:
Егати...нямаше ли някой наоколо да се застъпи за вас :?:
Аз имам лютив спрей за всякакви случаи. Но в този случай бих се разправяла директно по нейния начин...то такива хора от дума не разбират! Изроди...
Дано Кера забрави бързо за това! :wink:

А за прогонването на улични и други подобни кучета се продават(в клиниките и зоомагазините) едни устройства за които твърдят,че прогонват животинките. Скъпички са,пък и не знам до колко вършат работа.За информация само :wink:
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » пет яну 30, 2009 4:54 pm

Ако няма от къде да се вземе специялен спрей за защита и дезодорант става - действа и с/у луди човеци. :twisted:
Изображение

Потребителски аватар
Veneta_Atanasova
Потребител
Регистриран: съб яну 10, 2009 8:07 pm

Мнение от Veneta_Atanasova » пет яну 30, 2009 5:00 pm

Дано Кера да се възстанови психически бързо и без никакви последици... Вече за съжаление и при нас е на дневен ред проблемът с нападенията от други кучета.Вчера,прибирайки се с Ричи от разходка,се наложи да минем покрай един увеселителен парк,около който "разумните" управители си бяха пуснали на свобода мъжката немска овчарка :evil: . Кучето,доста озлобено,се нахвърли да хапе Ричи по врата,а хората отсреща ми викат "Няма страшно,то не хапе!" За щастие един от тях се вразуми,дойде и подгони кучето с чук в ръка,а оттам нататък не знам какво се е случило.Направо краката ми трепереха после.Добре,че Ричи се размина без наранявания...

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет яну 30, 2009 6:42 pm

Страшно съжалявам за това, което ви е се случило, в момента си представям как бих се почуствала, ако някои вземе да ми ритне кучето, каквато съм лабилна ( що се отнася до Рей разбира се) просто съм го изяла на момента ! Пращаме поздрави на кученце с пожелания да се оправя бързо и да забрави тази слабоумна женица - горко на детето дето ще възпита! Но кучетата нямат място при чужди деца - незнаето кое как ще реагира, а да не говорим за майките! По закон кучето без повод трябва да бъде пускано само на определени места, не дейте да го игнорирате това правило! Съвсем не оправдавам постъпката на мъжката, но кучето на детска площадка не е добра идея!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет яну 30, 2009 9:40 pm

Абсолютно съгласна с Йоана!
Все повече лоши хора се срещат всеки ден. Не разбирам каква ярост трябва да таиш в себе си, за да почнеш да риташ беззащитно същество като голдън. :roll: Сигурна съм, че Кера съвсем скоро ще е забравила всичко. Но ние хората гледащи кучета трябва да спазваме някои правила. Просто се налага да намерим начин да живеем без да си пречим един на друг.

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » пет яну 30, 2009 11:11 pm

Има и поука от цялата работа ;) :
Кера надали отново толкова дружелюбно ще заобиколи майка с чипс! А ако случката се повтори, потрети и т.н. никога няма и да си помисли да проси, камоли да вземе храна от чужд човек!
Евала обаче за самообладанието!
Ние с един младеж почти се хванахме за гърлата, защтото неговият риджбек тръшна безкомпромисно Рей, докато младежа стоеше и гледаше безучастно.
Кучета били, да се оправят сами.
Да, ама дали щеше да ги блещи същите, ако разярен питбул упражнявше въздушна акробатика с риджбека му, захапал го нежно за врата. :evil:

После имаше и един на Витоша, дето искаше да им "играе" щеките на кучетата, че си били играели пред стълбите на х-жа Алеко и детето му виж се страхувало... А детето, видимо на 9-13 месеца, дето майка му още го носеше, му беше толкова през памперса, че няма на къде.
Съгласен съм, повод-мовод, ама ако на Витоша не си пусна кучето къде?
Още съм щастлив, че не се заиграхме с бащата, че така хубаво щяхме да го наиграем...
Сеирджйте бяха обаче на наша страна! Така че сме с чиста съвест :D
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител

Мнение от kera i eva » нед фев 01, 2009 7:21 pm

Тази случка беше на 50 метъра от кучешката алея в парка оборище, а на още 50 има оградена детска площадка. Най-интересното е че кучешката алея е най-близката до булеварда, май предпочитам да ми е ритне някой отколкото да е блъсне кола. За сведение на дребната нищо няма, мисля че забрави веднага. На Банско волно пусната наобиколи всички майки с деца, за щастие в планината хората са по-спокойни и само едно дете и майка реагираха да си вържа кучето, ама не бяха нито скиори, нито сноубордисти, а бяха тръгнали като в мол на раходка.

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » вт фев 03, 2009 7:37 pm

Кера, много отдавна е забравила за случката, но си мисля че ти трябва да си помислиш дали е редно там където се разхождат майките с деца и ти да си разхождаш кучето пуснато? Много хора има който ги е страх от кучета и не са длъжни да са толерантни когата някакво куче е около детето им.И понеже света е на хората а не на кучетата, ще трябва да се съобразяваме собствениците на кучета с останалите нелюбители на кучета.

Отговори