Как да си пазим кучето от себеподобни?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » вт фев 03, 2009 8:25 pm

Ами на мен ми се случи подобно нещо с Тара.. Видя майка и дете, които си хапваха някви снаксове и естествено отиде до тях.. лошото е, че тя все още изразява радост като скача с две лапи и обикаля хората в кръг. Естествено и аз бих се стреснал..
Та детенцето се стресна и аз веднага забягах натам за да хвана таричка. Жената хвърли някви гризки на земята и Тара хоп лап лоп ги изяде. Общо взето някой да я рита не съм случвал, повече ме спират да и се порадват :)
Най-неудобно ми става, като оцапа някого, естествено хората нищо не ми казват, аз само мога да им се извиня и да хвана пътя бързо бързо.

Все пак, ако някой ми ритне кучето не знам как бих реагирал. Не съм човек, който би отвърнал или би направил скандал, по-скоро да се примиря, че съм виновен. Но се е случвало да ме изкарат извън нерви подобни случки и съм си мислил, че ако се случи и на мен трябва да реагирам бурно и да защитя гадинката.

Кера и Ева, ако бях на ваше място щях да и кажа просто, че ако кученцето беше питбул, едва ли би го ритнала... Но понеже е малко, сладко и беззащитно.. трябва да го възпитаме вместо стопаните, по-незнайно доколко правилен начин.

ПП: много се изнервям като хвърлят на тара разни шоколадчета или чипс, или закуски.. как да им обесня, че тя не трябва да ги яде и че явно ние хората, сме по-големи свине щом ги дъвчем тези неща. Някои хора са доста некомпетентни в това отношение..
Изображение

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител
Регистриран: чет окт 09, 2008 9:03 am

Мнение от kera i eva » ср фев 04, 2009 12:34 pm

кера вече се разхожда само вързана /изключвам планината, който го е страх от мечки не ходи в гората, изключвам и тъмната част от денонощието/, навсякъде има деца. светът е на хората, но агресията не би трябвало да е човешки комуникационен приом. не трябва и да се толерира както при хората, така и при кучета. агресията води само до още повече агресия.

sharkov
Потребител
Контакти:

Мнение от sharkov » ср фев 04, 2009 12:44 pm

Иди го обясни на леля ти Пенка от 2рия етаж.. и виж как ще те изгледа :) хаха
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » ср фев 04, 2009 3:31 pm

Така е но разберете, че никoй друг освен вас не знае, че кучето ви не е агресивно ! Освн това, не е необходимо кучето да хапе, за да се смята за "опасно" за децата, просто ще мине по бързо покрай някое хлапе, ще го бутне докато му се радва и ето ти беля :roll: !
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител
Регистриран: чет окт 09, 2008 9:03 am

Мнение от kera i eva » ср фев 04, 2009 4:11 pm

ок, аз казах, вече нашата е вързана. първия ритник от страна на майката го оправдавам и това, че не хванах кера на време си е грешка, не ми стана приятно, но да си зареже детето и да ме гони, за да рита след като вече съм си хванала и вързала кучето и съм се опитала да се извиня и да се стига до истерия и насилие, това смятам за недопустимо. след 6 години това дете ще вика и бие другите деца, защото това е виждало. а другото е, ако кера имаше някаква агресия или страх наистина може да е захапе след като се почувства нападната. та приключваме темата. нека всеки си върже кучето и да се опита да запознае страхливите и агресивните около него хора как да действат в такива ситуации, за да не се стига до такива грубости и саморазправи по парковете. майка ми е подобен параноик на тема кучета, но след гости в къщи вече е с променено отношение, още не мога да е убедя, че хъскито не е вълк, но и това ще стане. кера успя да убеди и една педиатърка (необходими бяха 2 дена), че не е вредна за внучето и изобщо малко позитивизъм. иначе децата падат постоянно, но няма и по-красиво нещо от играещи деца и кучета (заедно и поотделно), нали те са програмирани да са най-добри.

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » ср фев 04, 2009 8:27 pm

И аз ще се включа в отклонението :oops: - същата работа и при нас, хората знаят от къде минаваме за разходка и само ни чакат по балконите и се почва едно мятане на кокали, корички, абе на всичко, което ще се хвурля ! Или пък - разминаваме се с една жена, която яде нещо и Рей я зяпнал в устата, почва се -
-Оооо милото кученце сигурно е гладно да му дам ли?
-Не, не му давайте!
-Ама той ми се струва много гладен!
-Госпожо благодаря ви, но НЕ!
-А аз ще му дам - и почва да хвърля от това което яде, полудях! Добре че беше вързан и просто го издърпах! Ние на оградата на двора имаме табелка с надпис "Моля, не хранете кучетата" като в зоопарк :roll: ! Mалоумна работа!

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср фев 04, 2009 9:30 pm

Един от начините e, ти да носиш някоя играчка или подобно интересно нещо, с което веднага да привлечеш вниманието на кучо. Другото си е вече възпитание - като го викнеш да дойде, може да го накараш да седне, когато се е запътил да проси от някого. Отработвайте командата за плюене и май с това се изчерпват предложенията ми. При нас последното върши чудесна работа, когато някой пожелае да й дава наградка без аз да съм разрешила.

Йоана много се смях на "Моля, не хранете кучетата", обаче като се замисля при двор, такава табелка си е необходимост. :roll:

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » ср фев 04, 2009 11:13 pm

Много хубава тема, незнам как съм я пропуснала. Моят мъж казва, че съм направила и двете ни деца - Светозар и Теро - мамини синчета. И е сигурен, че и още пет да имахме, пак ще са такива. Моето обяснение е, че винаги виждам преди тях опасността и я предотвратявам. От една страна не е добре, щото не им давам грам да се сблъскат с действителността, но от друга си спестявам куп неприятности, нерви и болка. Не понасям насилието и кръвта ме ужасява до такава степен, че ме боли повече от животното или детето. В такова състояние ми пада пердето и съм сигурна, че имам силата да извърша неща, за които ще съжалявам после, със сигурност. При Теро действам по следния начин - видя ли отдалеч да се задават куче, дете, възрастен или друго животно, независимо как той трябва да бъде вързан. Пускам го да играе само с кучета за които знам, че са безопасни, а при деца, независимо дали са познати или не има задължителен опознавателен момент. Ние със сестра ми сме израснали с куче вкъщи, въпреки това 4 годишната и дъщеря се ужасява, когато види Теро и ми се налага, дори у нас, когато са на гости, той да е на каишка. Бавно, но много упорито ги сприятелявам, но ако го пусна, това 35 кг чудовище, което мен бута от радост, как ще и се отрази - за мен отговора е ясен - стрес, който ще я преследва дълги нощи. Незабравяйте, че децата са изключително крехки и очакват възрастните да ги пазят, а не да ги предават, защото в този момент, в техните очи сме предатели. Те първо инстинктивно усещат страха, направете всичко възможно да усетят любовта и радоста, която любимците носят на нас.

sharkov
Потребител
Контакти:

Мнение от sharkov » чет фев 05, 2009 12:51 am

Да допълня за темата с храненето. Имахме гости в нас мен ме нямаше.. и единия от нашите приятели, решил да хвърли на Тара кост от риба (за щастие костите са от мека риба, а не от Кая например). Тара ест само това чака и я лапнала и газ. И той човека доволен казва - аз и дадох една кост.. Баща ми хукнал да я гони, ама вече било късно.. Добре, че костите бяха меки и се топят в стомахчето, че иначе не знам.. Ама лакомията страшна, още не можем да я укротим, пък и как да стане, като сами отиват при нея да и дават боклуци... някои хора нямат никакъв такт - останало е от едно време, че кучетата са кошчета за отпадаци и имат стомаси от стомана.
Изображение

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пон юни 01, 2009 11:42 pm

Понеже отдавна никой не е споделял , че неговия любимец е нападан или нахапван от друго куче реших,че ние сме единствените. Последните 10 дена на месец май На Лъки му се събра много - на три пъти беше нападнат и нахапван от други кучета. Той горкия като типичин голдън отиваше при тях да си поиграе, нослед ритуалното подушване следваше захапване или поне опит за такова. Накрая побеснял от всичко това, реших : Повече не може да продължава така :evil: В яда си бях решил да направя такива неща с бедомните песове , че със сигурност после щях да съжалявам,но три пъти за една седмица + посещенията при доктора и на двамата ни дойдоха в повече. Вече имам разрешение на проблема с агресивните кучета (бездомни и такива с безотговорни стопани) За 35 лева се снабдих с устройство излъчващо ултразвукови вълни , които прогонват и държат на растояние другите кучета. Пробвах го в реални ситуации , защото Люлин е пълен с такива кучета. ДЕЙСТВА :D Ако преди това знаех за него щях да си спестя куп главоболия за мен и стрес за Лъки. Вече и дъщеря ми не я е страх да го разхожда, защото при едно от първите и излизания с Лъки след третата ваксина беше нападната от три безомни кучета.
Изображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт юни 02, 2009 6:00 am

Ние отдавна сме с такова устройство. То иначе в Люлин не можеш да се опазиш от тая напаст, а и домашните понякога налитат. Имайте все пак впредвид, че не действа при някои кучета.

Потребителски аватар
arabia
Потребител
Регистриран: пон апр 06, 2009 9:03 am

Мнение от arabia » вт юни 02, 2009 8:03 am

Добро утро , споделете от къде сте се снабдили с такова устройство...

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » вт юни 02, 2009 8:20 am

А това устройство как се отразява на вашето куче?

Отговори