имам нужда от малко информация

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
k1llah
Потребител
Регистриран: съб фев 09, 2008 3:36 pm

имам нужда от малко информация

Мнение от k1llah » пон фев 11, 2008 4:12 pm

Първо да се представя, казвам се Ели от Пловдив съм и на 17 декември 2007 се роди любовта на живота ми...едно малко сладко Голдънче с името Тара, родословие няма, но пък за сметка на това е най- сладурското и мило кученце което някога съм имала....та по същество, бих искала да ви попитам, като хора с опит в отглеждането на Голдъни, след втората ваксина, която ще бъде на 16 или 17 този месец кученцето след колко време може да излиза? Искам също така да попитам дали трябва да й давам някакви витамини отделно от храната, по точно нещо за костната система, за козината и ако да какво?.....
Предварително ви благодарим!

Ели и Тара
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пон фев 11, 2008 4:23 pm

Първо здравейте и добре дошли!
Да ти е жива израва малката пупаланка!
По принцип кучето започва да излиза след трета ваксина, но това най-точно може да ти каже лекуващия вет.Ние излезнахме малко след втората.
Ако й даваш храна като Хилс, Роял Канин и друга такава от висок клас в нея има всичко необходимо за едно малко и подрастващо кученце.
Пиши повече за пухкавелка.От къде е? Сложи снимка нейна, ще се радваме да я видим.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » пон фев 11, 2008 4:59 pm

Мерси много за отговора (= Та малката я взех от Кърджали, тъй като е много будно и игриво кученце не мога да я хвана в нормално положение, а само когато спинка или когато с нещо се занимава, през другото време е просто невъзможно да се хване в кадър, но аз обещавам да продължавам с опитите.... =) Ето няколко нейни снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от k1llah на пон фев 11, 2008 7:13 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » пон фев 11, 2008 5:05 pm

Красавица малка пухкава!
Добре дошли Ели и Тара!
Мисля, че около седмица след 3-тата ваксина, за да има време да подейства, но действително, най добре се консултирайте с вет-а си.
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пон фев 11, 2008 5:08 pm

Много е хубава.Да ти расте здрава и много обичана.
Красива пупаланка.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » пон фев 11, 2008 5:22 pm

Мерси много за хубавите думи за бебо :oops: =) ....сега като ходим за 2рата ваксина ще попитаме и вет за излизането
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Lucky*
Потребител
Регистриран: пет окт 12, 2007 2:43 pm
Контакти:

Мнение от Lucky* » пон фев 11, 2008 6:16 pm

Добре дошли!:wink:
Да ти е жива и здрава красавицата,да расте все така хубава :D
Еми на нас сега пък на 16/17 ще ни бият третата,но когато ни биха втората ветеринаря ни каза за по съгурно да не излиза навън,но сега пък аз се чудя,че бях чула или чела,че след третата май трабва да си поседи още 3/4 дни пак вкъщи,но ще попитам за по-сигурно
Изображение

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » пон фев 11, 2008 7:10 pm

Много е сладко пухчето :) да ви е живо и здраво

Потребителски аватар
Buddy21
Потребител
Регистриран: пет юли 13, 2007 9:43 am
Контакти:

Мнение от Buddy21 » пон фев 11, 2008 7:15 pm

Здравейте и добре дошли! :D
Малката е прекрасна-жива и здрава да Ви е!
Когато ни биха 3-тата ваксина,ни казаха да не излизаме около 10-15 дни след това!
Но за след втората не знам-може би ще чуете различни мнения,ние лично послушахме вет-а и изчакахме след третата.

petya_petrova
Потребител
Регистриран: пон май 14, 2007 7:01 pm

Мнение от petya_petrova » вт фев 12, 2008 9:09 am

Честито ви бебоче! Най-сетне и ние да си имаме адашка във форума :D Специални поздрави на малката от кака ѝ Тара, също от Пловдив, с пожелание за страшно много здраве!
А иначе за излизането, на моята Тара като и сложиха втората ваксина(миналата година по същото време), лекарят каза че не е препоръчително да излиза, но мога да я изкарвам за кратки разходки като внимавам къде я разхождам, нищо да не лапа от земята и да няма контакт с други кучета. Ама то си е бебе и разходките си бяха цяло мъчение: първо асансьора, второ стълбите, трето хората и най-голямото препядствие- тротоара-не можеше (не искаше, или от страх) нито да се качва нито да слиза :roll: Ако имаш двор или голяма тераса, по-добре си поиграи с нея малко на слънчице там отколкото да я изкарваш. Така че каквото и да решиш да правиш помисли добре първо и бъди готова да бъдеш МНОГО търпелива :lol: Честито още веднъж!

petya_petrova
Потребител
Регистриран: пон май 14, 2007 7:01 pm

Мнение от petya_petrova » вт фев 12, 2008 9:14 am

И когато вече стане малко по-голяма и жадна за игри с каки и батковци, заповядай на гребната база (вечер към 6.30-7) където ще намериш още 7-8 златни съкровища :wink: Групичката ни се увеличава постоянно-колкото повече, толкова по-весело :P

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » вт фев 12, 2008 12:40 pm

Прекрасно съкровище е Тара! :wink: :D

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » вт фев 12, 2008 2:04 pm

petya_petrova написа:И когато вече стане малко по-голяма и жадна за игри с каки и батковци, заповядай на гребната база (вечер към 6.30-7) където ще намериш още 7-8 златни съкровища :wink: Групичката ни се увеличава постоянно-колкото повече, толкова по-весело :P
Много мило от твоя страна мисля, че ще се възползваме от офертата само малко да порастнем... :wink:
А иначе още малко време ни остана до втората ваксина, ще се консултираме допълнително и с ветеринарния лекар и ако няма проблеми ще играем по двора с малкия бебок :P (поне двор голям имаме :D )
А да питам и относно къпането, кога може да я изкъпем? Един от докторите каза, че до 3тия месец не било препоръчително да се къпят, но пък другият доктор каза, че можело но после трябва да се изсуши със сешоар и да е на топло, а тя така или иначе си е на топло и заради това питам. Засега само и правим дневен тоалет с един мокър парцал (знам, че звучи смешно, но ни е страх нещо да не се разболее :? )

Ели и Тара
Изображение
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 12, 2008 2:14 pm

Добре дошла и от мен! Ето ти малко информация за къпането от evelina:

КЪПАНЕ НА МАЛКО КУЧЕ

НИКОГА НЕ НАНАСЯЙТЕ ШАМПОАНА ДИРЕКТНО ВЪРХУ КОЗИНАТА!!!
Ако не искате пърхут,разбира се.

Малкото куче,което мирише може да се избърше само с влажна кърпа с разтвор вода и една идея оцет,колкото да отмирише миризмата.Може и с малко р-р от вода и ЛОК.
Ако въпреки това ви се иска да го изкъпете:

Малките кучета обикновено идват у вас малко смърдящи и на вас ви се иска час по-скоро да ги изкъпете.
Най-лесно е за вас да вземете 1 леген и 1 гъба,да изсипете шампоана в легена и да го разредите с вода(поне 1/2 литър вода)
Друг лесен начин за разреждане на шампоана:отсипвате нужното количество шампоан в празна пластмасова бутилка,сипвате вода до средата на шишето(поне 1/2 л)и тръскате,докато стане еднородна смес.

След това намокрете обилно кучето с вода,като го разтривате с ръце(ще ви е нужна помощта на още 1 човек,за да го държи)
Не е много редно да изпозвате ръчен душ,кучето може да се стресира от обилната струя вода.Използвайте чучура на душа или пък канче за вода.Ръчния душ ще го използвате малко по-натам,и то след като първо сте показали на кучето как действа(без да го къпете)-може просто да го пуснете леко да тече.
След като сте намокрили добре кучето с вода,с гъбата,напоена с р-р от вода и шампоан го натъркайте добре.Главата и ушите засега НЕ.
Следва обилно изплакване и отлично подсушаване.После нека поседи час-два на топло(през зимата),а ако е лято-където си иска,само да НЕ е на течение.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт фев 12, 2008 2:15 pm

Здравейте,

по принцип в България се практикува схема с 3 начални ваксини, като пак по принцип кученцето се взима от собствениците след втората, но е възможно във вашия случай ветеринарят да е избрал друга схема с две ваксини. Не е лошо да попитате на каква схема сте, за да сте наясно как седят нещата.

Отговори