имам нужда от малко информация

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
k1llah
Потребител
Регистриран: съб фев 09, 2008 3:36 pm

Мнение от k1llah » вт фев 12, 2008 2:35 pm

Красен написа:Здравейте,

по принцип в България се практикува схема с 3 начални ваксини, като пак по принцип кученцето се взима от собствениците след втората, но е възможно във вашия случай ветеринарят да е избрал друга схема с две ваксини. Не е лошо да попитате на каква схема сте, за да сте наясно как седят нещата.

В паспорта на кученцето е отбелязано само 1 ваксинация, която е сложена на 28 януари и е Nobivac puppy dp, друго нищо не е отбелязано, като изключим лечението на екто и ендопаразитите което проведохме и тогава точно(7 февруари) попитахме за ваксинацията и докторът ни отговори, към 16/17 този месец, сега като отидем да я правим отново ще попитаме.
Между другото да бъда искрена именно от форума разбрах, че ваксините биват 3, за което много благодаря на всички, които се отзоваха на моите може би и леко тъпи въпроси, но както се казва винаги е по- добре първо да се пита :)

Ели и Тара
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Хулиган
Потребител
Регистриран: пет юни 29, 2007 1:49 pm

Мнение от Хулиган » вт фев 12, 2008 4:42 pm

k1llah написа:
А да питам и относно къпането, кога може да я изкъпем? ...
Нашия опит е че:
за 8.5 месеца не сме къпали Рей нито веднъж с шампоан! :)
С водичка доста честичко обаче,а лапите ги миеме всеки ден по 3-пъти.
Не мирише, не мръсен, пухкав е и се радва на хубава козина:
Изображение
Е, като е мокър наваксва на миришене, ама бързо съхне.
Според мене, чипкайте малката принцеса със шампоан само ако е крайно наложително, иначе е вредно за кученце.
X-Ray
Изображение
Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » вт фев 12, 2008 5:06 pm

Ето още снимки на малкия бебешок....мн зор видяхме и двете докато ги направим, но мисля, че все пак имаме резултат..... :P
Изображение
Изображение
Изображение
Голямо ръфане пада.....голямо нещо :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » вт фев 12, 2008 6:40 pm

Голяма ти е сладурана! да ти е жива и здрава!
Къпане все пак може, но най-добре само с водичка. И хубаво да го избършете.
А за ваксините най-добре ще ти обясни ветеринарния доктор, защото има известни разлики в дните и редуването в зависимост от конкретния тип ваксина.
Ваксините са по принцип три и след третата се изчакват поне 10 дни преди да го извеждате и разхождате. Някои пък твърдят че нямало проблеми и след втората ваксина, но аз съм от страхливите и никога не бих си извел кучето по-рано.
Успех и питай. Няма "тъпи" въпроси.
Освен това търси и във форума, защото почти по всички въпроси е писано и ще ти е интересно да се запознаеш с много неща.
Фрея-Белята
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
lacezar
Потребител
Регистриран: ср мар 29, 2006 1:36 pm

Мнение от lacezar » ср фев 13, 2008 9:27 am

k1llah видях че си от Пловдив честито ти малко бебе много да си се радвате заедно. При кой лекар водиш малката ???
За къпането забършия с влажна кърпа засега най добре е да я изкъпеш едва след 3-та ваксина и то поне 20 дни след нея.
Вакасините както ти е казал "нашият Татко" Данчо :lol: :lol: (имам предвит Крис макар че може и мой да е ) са три. Джоя я изкарах след 3-тата 10 дни. А Крис след 15 дни от 2-рата...но само на чисти полянки и с ваксинирани кучета. Въпрос на избор е и преценка. Още веднъж честито от нас и питай не се стеснявай ... :lol:
Kогато сме щастливи,винаги сме добри,но когато сме добри,не винаги сме щастливи

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » ср фев 13, 2008 4:20 pm

lacezar написа:k1llah видях че си от Пловдив честито ти малко бебе много да си се радвате заедно. При кой лекар водиш малката ???
Сега за ваксината ще я водим на д-р Маршавелски(има вет клиника някъде до ВСИ-то)...моята приятелка ми го препоръча, тя си води там кучето и е много доволна, а то милото все едно болнаво....само операции му правят на душичката...а иначе за екто и ендопаразитите я водих в Смирненски(за по близо :) ) на ул. Лерин ако ти говори нещо при д-р Пламен Благов.... :) .....
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
lacezar
Потребител

Мнение от lacezar » ср фев 13, 2008 4:33 pm

Маршавелски го знам още от 92 или 93 когато откриваха клиниката. А д-р Дулитъл или Благов е на 100 метра от нас :) аз живея на ул.Гешев
:D

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » ср фев 13, 2008 4:38 pm

lacezar написа:д-р Дулитъл или Благов е на 100 метра от нас :) аз живея на ул.Гешев
:D
еее значи почти сме комшии... :D аз живея до гребната база, там в новите къщи....
Изображение
Изображение

petya_petrova
Потребител
Регистриран: пон май 14, 2007 7:01 pm

Мнение от petya_petrova » ср фев 13, 2008 5:41 pm

:lol: е значи и аз съм ви комшийка! живея срещу братската могила:) Искам да споделя, че съм страшно доволна и очарована от д-р Благов. Той буквално спаси Тара. Така че k1llah, ако решиш да се довериш на него, мисля че няма да сбъркаш. Ако ти е интересно, можеш да потърсиш във форума, писала съм подробно някъде, какво се случи с моята Тара и колко ми помогна д-р. Благов. Темата се казваше: Пазете се от лекари-убийци!, ако си спомням точно.

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » ср фев 13, 2008 7:31 pm

petya_petrova написа::lol: е значи и аз съм ви комшийка! живея срещу братската могила:) Искам да споделя, че съм страшно доволна и очарована от д-р Благов. Той буквално спаси Тара. Така че k1llah, ако решиш да се довериш на него, мисля че няма да сбъркаш. Ако ти е интересно, можеш да потърсиш във форума, писала съм подробно някъде, какво се случи с моята Тара и колко ми помогна д-р. Благов. Темата се казваше: Пазете се от лекари-убийци!, ако си спомням точно.
Еми значи само малко да порастнем и ще ходим заедно с каките и батковците на разходка.....поне сме на близичко... :P :D :) 8) ....а иначе за Таричка прочетох цялата тема от до...и добре, че сте попаднали на свестен ветеринар...ама важното е, че сега е добре миличката душичка... :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Monika
Потребител
Регистриран: вт ное 27, 2007 3:07 pm

Мнение от Monika » пет фев 15, 2008 2:08 am

Много се радвам че м-у другото разбрах колко Голдънчета има в Плд... :D само че аз пак имам проблем защото съм на 20км от вас,но...все пак имам надежда да се срешна с вас и сладурковците... :? Моята буина красавица е на 7месеца и ще се радвам ако види вече някои от неиния вид защото до сега все с Дакели,пинчари и пудели си е играла :D ..... Ще се радвам на малко инфо на срещите ви...за сега целувки от мен и поредната Тара в Пловдивско... :)

petya_petrova
Потребител
Регистриран: пон май 14, 2007 7:01 pm

Мнение от petya_petrova » пет фев 15, 2008 9:42 am

k1llah, ако я видиш сега, никога няма да си помислиш, че ѝ се е случвало нещо такова! Търчи из поляните около гребната като пощуряла, а аз крещя след нея като още по-побъркана :D Изобщо не се спира и за секунда, не ляга, не сяда... абе като тръгне да бяга и няма хващане след това, а като се върне задължително ми носи подаръче: я някое shit, я някоя изхвърлена в храстите риба! Миналата седмица даже се поизчипка в полу-замръзналата вода, ама това май стана по погрешка :oops: просто не очакваше там долу да има вода

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » пет фев 15, 2008 9:56 am

petya_petrova написа: Изобщо не се спира и за секунда, не ляга, не сяда... абе като тръгне да бяга и няма хващане след това, а като се върне задължително ми носи подаръче: я някое shit, я някоя изхвърлена в храстите риба! Миналата седмица даже се поизчипка в полу-замръзналата вода, ама това май стана по погрешка :oops: просто не очакваше там долу да има вода
Звучи ми като истински голдън! Нещо като сертификат!!! :wink:

Хора, внимавайте в Пловдив, градът на "заразната" дисплазия да не попаднете вместо при д-р Дулитъл в клиниката на д-р Джекил и м-р Хайд. Има едни специалисти, които те посрещат с диагноза, водеща към задължителна, но пък за сметка на това скъпа, операция. Посъветвай се с Лъчо и Ева, те вече имат поглед върху картината с ветеринарите в града. :roll:

Иначе бандитчето е много сладко! Проверете си схемата с ваксините както ви писа Красен и НЕ го извеждайте преди да е "хванала" ваксината. Търпението ще ви предпази от много неприятности по-късно.
Ф-Б
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
k1llah
Потребител

Мнение от k1llah » пет фев 15, 2008 8:48 pm

Ура, днес ни биха втората ваксина... :D :D :D :D ....само където сега цме нещо като булнави...нормално ли е да е така или не :? ....иначе сме добре, храним се нормално (въпреки, че докторът днес каза, че била слабичка) , беснеем постоянно, гризем нон стоп всичко и всички :) ....зъбките ни растат и така....още около 25-30 дни ще си стоим в къщи, че да ни хване и третата ваксина и ще ходим вече навън :D :D :D ....а да питам от къде точно мога да купя храна Хилс в Пловдив....днес пообиколих няколко магазина и продавачките там ме гледаха като извънземни и веднага започнаха да ми препоръчват какво ли не друго, но не и Хилс....
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
lacezar
Потребител

Мнение от lacezar » пет фев 15, 2008 8:52 pm

ул.Данаил Николаев 43 зад Фламинго :D

Отговори