Училище за голдън ретривъри към БГРК

Важни теми и въпроси свързани с клуба
ohana
Потребител
Регистриран:съб окт 29, 2011 9:15 pm

Мнение от ohana » пон мар 19, 2012 8:58 pm

Какво му трябва на едно куче:

училище
Изображение

кал
Изображение

и ... река
Изображение

перфектният баланс :lol:

Marini
Потребител
Регистриран:ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » вт мар 27, 2012 4:51 pm

Еййййй, сега чак разбирам, че Ели и Пепи не са вече учители! Благодаря ви и на двамата за страхотната помощ! А Ели тайно вкъщи си я наричаме "Повелителката на кучетата" :oops:
Ели с нейното вечно добро настроение, с позитивната енергия, която не спира да струи от нея...
Колко много неща научих аз от вас, даже не много, а ВСИЧКО! Сахара сяда, дава лапа, ляга, ходи редом, храни се по команда и стои на място по команда (колкото и далече да съм от нея), почти никога през целия и седемгодишен живот не ми се е налагало да я викам, когато сме навън, а я разхождам винаги без каишка. Без каишка ме чака и пред магазина, и пред аптеката. От магазина носи кошницата с продукти, без да счупи нито едно яйце. Знае да светка и гаси лампите, да отваря и затваря вратите.... знае да казва на колко е години, познава с лапичка в коя от шепите ми е скритото лакомство.... научих я на командата "слалом" и дори на командата "СПИ" :lol: Със сигурност изпускам нещо, отдавна е спряло да ми прави впечатление какво може и не може Сахара да прави, но със сигурност мога да твърдя, че е едно прекрасно куче, което никога не ми е създавало проблеми (изключвам бебешката възраст, хахахаха)! Така, че още едно благодаря голямо! И целувки на вече порасналата Дарина :)
Отдавна не бях писала тук, но то е защото с приятеля ми се разделихме и Сахара остана при него, той я повери на грижите на родителите си в Смолян и въпреки, че трябва да търпя бруталното, неандерталско и нелепо наказание да не виждам кучето си, поради факта, че съм избрала да продължа живота си по друг начин, аз знам, че тя е добре там, разхождана по три пъти на ден, и то в гората и къпана в Смолянските езера :) Единственото, за което мога да съжалявам е, че няма да бъде кастрирана, защото "господ така я е направил, така и ще си остане" :x Съжалявам също, че не успяхме да си изкараме двете шестици от изложбите, а си останахме само с една и две петици, защото тогава Сахара би могла да има поколение (също като Фрея-Белята :))....
Да вмъкна тук и благодарности към Красен, на когото спуквах телефона с хиляди въпроси от рода на "Хара изяде риба-дракон" :lol:
Та! Ще си взема голдън аз отново, надали ще е през следващите няколко години, все пак Сахара си е жива и здрава, а и аз, опитна от живота с голдън, съзнавам прекрасно, че нямам в момента условия да гледам такъв.
Ето я и Сахара, снимана от мен :oops:
http://photo-forum.net/bg/index.php?APP ... R_ID=96382

Успех с новите треньори, новото училище, в което някой ден ще се включа и аз, а дотогава ще вися из форума и ще помагам на англоговорящите си колежки да се справят с малкото си голдънско бебе Макс :D
п.с.: Данчо (Фрея) - когато решиш, мини и си вземи надуваемия дюшек, който си забрави преди няколко години на Синеморец. Той все още си е там :lol:

topsi
Потребител
Регистриран:пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » пон апр 02, 2012 2:25 pm

Мерси за милите думи, и много съжалявам за Сахара.Както каза ще си вземеш отново куче , то няма начин това си е усещане за живота.

Gryffindor
Потребител
Регистриран:вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » ср апр 11, 2012 3:26 pm

Тази неделя, 15 април 2012, няма да има училище.
Ще го броим за Великденска ваканция ;-)
Весело изкарване на празниците :-)

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » пон апр 23, 2012 3:10 pm

Заради почивните дни предлагам тази седмица училището да е в СЪБОТА, 28-ми април.

Villy_29
Потребител
Регистриран:вт окт 25, 2011 7:12 pm

Мнение от Villy_29 » чет апр 26, 2012 9:43 pm

Там сме!

danielamarinova1998
Потребител
Регистриран:вт яну 24, 2012 10:32 pm

Мнение от danielamarinova1998 » пет апр 27, 2012 10:33 pm

Извинявам се много, че питам така нахално, но просто доста късно се регистрирах във форума, а тази тема е създадена от 2006г. и има 30 страници със коментари и много време ще ми отнеме да ги чета всичките, бихте ли ми казали само във Варна дали се правят някъде такива събирания? Ако да- къде и кога, защото ако има, бих желала да се включа понеже във Варна няма училища за кучета. :oops:

Потребителски аватар
Archi
Потребител
Регистриран:пет апр 29, 2011 5:24 pm

Мнение от Archi » чет май 03, 2012 8:39 pm

Тъй като ние от известно време имаме неизвинени отсъствия :D да попитаме, все още ли е от 10 часа училището или, заради високите температури, е от 9?

Потребителски аватар
J&B
Потребител
Регистриран:нед ное 13, 2011 2:26 am

Мнение от J&B » съб май 05, 2012 11:47 am

Здравейте, аз да се извиня, но тази седмица ще отсъстваме с Бюти тъй като тя се разгони онзи ден и социализацията ни в близките две седмици ще бъде нулева. :( На тези, които ще ходят пожелавам приятно изкарване :):):)

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » съб май 05, 2012 1:29 pm

Училището утре, 6-ти май, ще си е както обикновено, всички желаещи да са на линия в 10 :-)

Brego
Потребител
Регистриран:пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » пон май 07, 2012 10:17 am

Ето малко снимки от училището тази неделя, което за нас беше първото и си изкарахме наистина добре! Надявам се, че някой път пак ще се видим на тази хубава полянка!
P.S. След вчера Брего все още не може да се съвземе, толкова е изморен от играта с батковците и каките, но изглежда много доволен и щастлив :].

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран:ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср май 09, 2012 11:07 am

Хубаво е, че много хора посещават училището. Ще си позволя да направя една малка забележка. Виждам на снимките много неподходящи поводи, най-вече метални и ролетни. Това не са най-удобните поводи при обучение.

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран:вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » ср май 09, 2012 11:14 am

:) това с ролетните поводи е по наш адрес :) Ние по скоро за разходката бяхме не толкова за училището като обучение ... просто кучетата ни не възприемат и не слушат кой знае колко за това минахме тоя път с ролетни :)

ПП.
И сериозно казано забележката е напълно уместна , никак не са подходящи за тренировки.

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » чет май 17, 2012 4:20 pm

Понеже следващите две седмици няма да съм на линия, се налагат малко промени с провеждането на училището.

За тази неделя, 20.05.2012, има вероятност Ели да поеме, но ще стане ясно утре, така че следете темата.

Следващата неделя, 27.05.2012, вместо училище, ще бъде проведен открит урок за поведение в ринга по време на изложба. Демонстрацията ще се води от професионалния хендлер Светла Величкова, и ще е подарък за всички присъстващи. Началния час ще е обичайния - 10:30, така че всички да са на поляната в 10 ;-)

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран:пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » съб май 19, 2012 8:20 pm

Утре ще има ли училище?

Заключена