Законите в България!

Важни теми и въпроси свързани с клуба
Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Законите в България!

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт сеп 04, 2007 11:02 pm

Искам да знам какво ни е позволено и какво не, когато притежаваш домашен любимец от вида куче?
Днес ни се случи неприятна случка в рейса- авт.72 затисна на Ашли опашката със вратата като се отваряше и тя както не се обажда като изпитва болка, така опищя целия рейс! Беше ужасно!!! Докато кучето ми се гърчеше, а аз се опитвах да изкъртя вратата, всички хора в рейса вместо да помогнат ме псуваха и ми крещяха да сляза! :evil: В цялата олелия докато Ашли се е опитвала да избяга от затискащата я врата, ме е ухапала много лошо по глезена, оставила е 3 доста дълбоки зъба, които много болят :( Но то е било несъзнателно, пък и аз не съм разбрала, защото бях сигурна, че ще и е счупена опашчицата... :cry: И като всичко свърши, продължиха да ми изнясят лекции (нали се сещате :evil: ) и един ми каза, че нямам правото да си возя кучето, на което аз отвърнах, че по закон имам пълното право да си го возя и ако не му хареса да слезе и да си хване такси! Той обаче ме попита "По кой закон?" Та това е един от моите въпроси- имаме ли право (в момента) да превозваме кучетата си в градския транспорт? Но искам да знам за момента, защото когато я обучавах за куче-водач беше разрешено, а сега незнам! :?
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Dimitrov
Потребител
Регистриран: пет юли 13, 2007 8:14 pm

Мнение от Dimitrov » вт сеп 04, 2007 11:07 pm

А Ашли нали все пак е добре няма нищо друго освен уплаха и спомен от болка ?Аз мисля че може да трябва и за кучето билетче освен ако не е по-малък от метър на метър...поне доколкото съм чел има едни големи там правилници ли кфо са отпред при водачите никъде не пише забрана за кучета котки и т.н. но багаж по-голям от метър на метър се таксува.

Потребителски аватар
Diyana Сhar
Потребител
Регистриран: пет яну 27, 2006 12:27 pm
Контакти:

Мнение от Diyana Сhar » вт сеп 04, 2007 11:25 pm

Ето едно линкче за задаване на въпроси:
http://www.skgt-bg.com/Forums/forum.asp?FORUM_ID=1
Изображение

Потребителски аватар
sneja
Потребител
Регистриран: съб апр 14, 2007 6:44 pm

:(

Мнение от sneja » ср сеп 05, 2007 8:16 am

В тази държава никой няма права...а само задължения! А с такива ограничени хора, които са свикнали да гледат кучетата на каишка до кочината на прасето....няма смисъл да спорим. На мен непрекъснато ми се прави забележка, къде ака и пишка кучето ми....а въпросните хорица си хвърлят боклука през терасата....Нямам думииииииииииииииииииииииииииии!

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » ср сеп 05, 2007 9:41 am

Мише,

много съжалявам за случилото се на теб и Ашли, дано не е зле опашката.

Аз имах подобен случай на отношение към Кая, която обаче не вдигна шум, но пак беше обругана от едни пенсионери....от тогава винаги нося със себе си при пътуване (дори в градски транспорт) личната карта на кучето ( в Благоевград имаме такива), паспорта и бележката за платения данък.
И ако някой ми се развика, аз просто му казвам - "Аз съм платила данъка за кучето, а вие платихте ли вашия"....

Не съм запозната, но не гласуваха ли някакъв закон за кучетата скоро в Народното Събрание? Дано там да са ни оставили и малко права, не само задължения.

А на Кайчето опашката и тя счупена от този случай...

4u64ica
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:47 am

jalko

Мнение от 4u64ica » ср сеп 05, 2007 9:49 am

Мише, дано Ашли да се оправи бързо. Много неприятна случка сте преживяли. В такава ситуация аз не знам дали ще мога да обяснявам на хората нещо или ще ми падне пердето. За правата ни зам, че можеш да пътуваш с куче в градскя транспорт, ако то е с намордник (голдън с намордник- смешка) :D и му носиш паспорта, разбира се "дупчиш" и билет.

Моля те пиши по-подробно как е Ашли. Ще я водиш ли на лекар?

Потребителски аватар
Buddy21
Потребител
Регистриран: пет юли 13, 2007 9:43 am
Контакти:

Мнение от Buddy21 » ср сеп 05, 2007 10:19 am

Ох,милата.Добре ли е???
И на мен ми е писнало да ми се карат за ку4ето-дори ми правят забележка,4е той им се радва.Слу4вало се е дори в Западния парк. :cry: :x
Последна промяна от Buddy21 на ср сеп 05, 2007 11:55 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
hera
Потребител
Регистриран: вт юли 10, 2007 9:57 pm

Мнение от hera » ср сеп 05, 2007 11:14 am

Страшно неприятна случка, направо ми стана кофти. Дано кученцето да се е разминало само с уплах.Аз също знам, че кучета могат да пътуват в градския транспорт при условие, че се дупчи билет за тях, че се носи паспорт и всички видове бумажки. Какво да говорим- аз вече си извеждам кучето едва ли не със страх, чакайки поредния недоволен човек да ми направи забележка къде ходи кучето ми по нужда(а аз абсолютно винаги се съобразявам с това къде ще си свърши работата). А мен направо ме е гнус да я пускам по тия полянки пълни с боклуци,памперси, пликчета и т.н. Силно се надявам нещата някой ден да се оправят, да заживеем по-цивилизовано и голямата част от българите да разберат, че животните( по-конкретно кучетата) са част от природата и не може да се гледа на тях като на гнусни твари, а ние "кучкарите" да сме набеждавани непрекъснато за простаци. :x
Изображение

Marini
Потребител
Регистриран: ср авг 16, 2006 1:44 pm

Мнение от Marini » ср сеп 05, 2007 12:07 pm

Ужас, милата златна добричка Ашли!!! Гадни, лоши, нервни, неприятни хора! Направо ще ги взривя, ако мога! Горкичката душичка, колко ли я е боляло! И тоя гаден шофьор, защо не е изчакал кучето да се качи, ами е затворил вратата? Гадняр скапан! Между другото, аз също нямам лична кола и бих могла да водя Сахара на много хубави места извън квартала, ако не се страхувах от отношението на хората към нея в транспорта. Така че-наистина? Ако има намордник, ако носим паспорта с ваксините, ако й дупча билет и ако автобусът не е нафрашкан до дупка, дали ще има закон, който да защити Сахара?
Аз съм возела пинчера из София, който между другото е доста лош и хапе, съответно доста проблеми ми създаваше. Все искаха да погалят това "красиво малко кученце", която светкавично се озъбваше и се опитваше да хапе...

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » ср сеп 05, 2007 9:37 pm

Ашли е добре! Няма да я водя на доктор, щях, но се отказах. Не мога да си представя, че в най-големия град в България не мога да си превозя кучето от място до място (парка, училището й, или ветеринаря) Не знам към кого трябва да се обърна за да имам пълното право да се возя в градския транспорт, защото до сега нито аз, нито Ашли се е возила без билет или документите й (наморници и т.н.), а всички селяни и цигани да са или без билет или пред очите ми да си сравняват продупчените билети и още куп подобни дивотии! Няма да коментирам, че кучето е къде къде по-чисто от 90% от хората които се возят в мръсните, изпочупени и вмирисани автобуси! Едвам се сдържам... :evil: Колкото и да искам да изходя цялото растояние пеша или с колелото, или ще ме прегазят или просто е нявъзможно заради огроооооооооооомните растояния! Така, че NO CHOICE! :|
Изображение

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » ср сеп 05, 2007 9:44 pm

Току що даже собствения ми баща ме изкара извън нерви, като ми съобщи, че така ми (на мен, не на Ашли!) се падало! Не ми било работа да мъкна кучето по градския транспорт (който не ме познава аз влача Ашла със себе си от мига който е в мен и я обучавах). Трябвало да си седя в къщи и да се разхождам на улицата пред вкъщи и обратно... :? Не мога да повярвам! :evil: От сега се ЗАКЛЕВАМ, че никога повече няма да гледам дворно куче!!! :shock: Ние имаме 2 на двора и ако не съм аз никой няма да се сети да ги погледне! :x И това са свесни хора с дете маниак на тази тема и домашно куче... Странно нали :?: :!:
(Слава Богу нямам моите кучета в предвид, но съм виждала много такива, на които стопаните им са невероятно обедени, че кучетата им са гледани съвършенно правилно!): Или аз не съм в час или незнам, но аз не разбирам каква е работата на кучето на двора вързано на верига с тенджера вместо купа пълна със зеленясала вода, хранено със сух хляб и бито за озлобяване, газещо в собствените си лайна, мръсно, несресано.... :evil: И колко е голяма крачката от двора до мястото извън него, вече бездомно- какво излиза, че отново хората са виновни за бездомните кучета, а единствено бедните създания си патят от това. Но за съжаление никой не насърчава стопаните които дават всичко за да гледат нормално кучето си- ваксини, обезпаразитяване, кучешко училище, неща нормални за другите страни! :?
Изображение

Потребителски аватар
Diyana Сhar
Потребител
Регистриран: пет яну 27, 2006 12:27 pm
Контакти:

Мнение от Diyana Сhar » ср сеп 05, 2007 10:26 pm

:? Ех, Мише... какво да ти кажа... И аз съм имала немалко подобни случки. После от ярост и безсилие само преглъщам сълзи и свивам юмруци, но... нищо
нищо не се променя. И закон да има, никой не го интересува - човешката простотия е безгранична. Нашата - особено много. Съчувствам ти, страшно ти съчувствам. Дано скоро го забравиш. Важното е че Ашли е добре, остави гадовете на собствената им злоба...
Изображение

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » пет сеп 07, 2007 10:47 am

всяка вечер гледам Animal Cops по Animal Planet, и макар да не съм фен на американците, се възхищавам на законите им - за жестокостта към животните, за правилата за отглеждане, за отнемането на животни, които не са гледани добре.

мечтая и тук да има приюти, приемни стопани, достатъчна грижа и разбиране към кучета, котки, коне...

за съжаление това е нещо, което се култивира с години, а нашето общество все още не е дорасло май... аз се опитвам да правя нещо, като уча дребосъците в квартала да се грижат, да обичат и да уважават животните, с помощта на моите момичета, разбира се...

Е, исках да споделя. И се радвам, че хората тук, в този форум, са като мен.

Потребителски аватар
yani65
Потребител
Регистриран: пет мар 31, 2006 9:06 pm

Мнение от yani65 » пет сеп 07, 2007 11:21 am

Има и по куриозни случки с домашни любимци.Преди Самър имахме две кученца, малтийска булонка и ирландски сетер. През лятото на 94 год. сестра ми бременна в 6-7 ми месец, зет ми и сетера от ж.к.Дружба отиват на разходка в парка. След дълго ходене към 5.30- 6 часа решават да се прибират , сещате се че това е пик час и в рейса(204 в случая) трудно можеш да се качиш с пазарска чанта, камо ли с куче. Куриозното е, че успяват да влязат и някакъв господин отстъпва мястото си на седалката на зет ми с кучето, но разбирпа се никой не става за да седне бременната. Явно има хора които обичат повече животните отколкото себеподобните си. Скоро един възрастен господин от съседния блок ми заяви, че ако още един път види Самър на поляната пред блока ще го убие( не съм единствената) заради което бе предупреден, че след това той няма да има възможността да се прибере в брлока си.
ОБИЧАМ ВИ ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » съб сеп 08, 2007 12:13 pm

И мен са гонили тука от кварталните полянки... :? Аз определено предпочитам кучетата пре хората, така, че бих повторила постъпката на човека (не, че не ставам на бременни :roll: , но на възрастни рядко- честно).
Изображение

Отговори