Български Голдeн Ретривър Клуб!

История на породата ГР в България?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Valia & Kara
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 10:09 pm    Заглавие: История на породата ГР в България? Отговорете с цитат

Интересно ми е кога са внесени първите голдън ретривъри в България, от коя страна са внесени...дали от някъде може да се получи такава информация?В БРФК, дали я имат и дали всеки има достъп до нея? Question

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднъж бях помолен да напиша история на породата в България, и криво-ляво успях да събера някакви данни - ставаше въпрос за поредното издание на "GOLDEN RETRIEVER 4TH BOOK OF CHAMPIONS" на г-жа Valerie Foss. Имаше обаче доста "дупки" в информацията.

Мисля, че Ива има доста данни, както и доста други хора. Досега обаче не е правен класифициран подбор и проучване, или поне аз не знам. Добре е, който има желание, да помогне за съставянето на една такава статия. Аз ще помагам с това, което имам събрано, естествено.

Съмнявам се, че в БРФК имат събрана история на породата. Може би могат да ни кажат кое е първото регистрирано куче в племенната книга, но надали могат да помогнат с кой знае каква информация. Но ще проверя.

P.S. Валя, четеш ми мислите Cool . В неделя разглеждах книгата за далматините в България и си мислех, че е добре да напишем и "нашата" история.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Valia & Kara
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, супер! Значи, поне има желание да се направи нещо подобно.
А текста за г-жа Valerie Foss пазиш ли го? Може ли да го сложиш тук?
Аз може да отскоча до БРФК, като имам време, за да проверя какво имат там. Мисля, че далматините имат най-добрата база данни за развитието на тяхната порода в България.

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2007 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно го пазя някъде, но не мисля, че мога просто да го "плесна" тук. Предпочитам да го използвам за база на ново проучване, защото сигурно има доста неточности.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети