Български Голдeн Ретривър Клуб!

Голдън във влака- мисията невъзможна?!
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Хулиган
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз знам как един приятел си научи овчарката да се вози на седалков лифт, ама ... Very Happy
Та овчарката Мургаш (безстрашно високопланинско спасително куче) и Любчо (също така безстрашен, напет високопланински спасител, известен като Индианеца ) се возят на същия лифт. Мургаш нещо почва да нервничи, върти се, бута се, иска да слиза, щото му е малко под нивото да го возят гушнат.
Любчо му писва и на едно малко по-ниско място го пуска, ако иска да слиза да слиза! И Мургаш слиза.
ГОУЕМА ГРЕШКА МУРГАШ, ГОУЕМА!
Щото новия сняг е някъде метър, а до иЖата има-нема 20 минути. С лифта де.
Та от тогава Мургаш се вози на уИфта и не мрънка
А aз ще може ли да помоля за кратко репортажче как е минало събитието с уИфта, че и на Рей му предстои за Нова Година да ползва точно това съоражение Very Happy

Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marini
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо май ще се отказваме с лифта.
Мислех си да я връзвам с карабинери и седалка за катерене и да я стискам здраво, ама ще ми отмалеят ръцете догоре...
В крайна сметка се оказа, че в хижата е забранено за кучета и служебните спяха на зверска виелица цяла нощ отвън, много ми беше мъчно за тях... И все пак ми е трудно да разбера как в тази хижа, в чийто стаи вони на цигари, повръщано и алкохол, едно куче може да напакости повече от хората Question Rolling Eyes Десет години ходя на ски-лагер там, смениха се какви ли не хижари и ето че сега цъфна някакъв, дето забранил кучета да влизат вътре Evil or Very Mad Evil or Very Mad
А този Мургаш заедно със сподвижницата си Десилица наистина скачат сами от лифта на най-ниското място и бъхтят догоре като луди докато Индианецът преспокойно си пие чая с ром в хижата и им засича време Shocked Shocked
Има един Бък (той наскоро беше откраднат, но след като медиите гръмнаха пътят му беше проследен и го откриха във Варна) - той се вози на лифта сам догоре Shocked
А - нещо интересно - разбрах, че един спасител на Банско (мисля че се казваше Пепи) си взел женска голдънка да я обучава. Неговата немска овчарка се казва Крис...Някой да е засичал такъв голдън по Банско? Доколкото разбрах от спасителите това ще е първият голдън- зимен спасител в България... Би било интересно да се види...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
freya
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам един познат - Хани, той беше (поне през 2006-2007 г.) учител по сноу-борд в Банско и живееше там през целия сезон с неговия голдън Рей. Пред очите ми Рей се е качвал абсолютно сам на кабинката до горе, след което се прекачва (без майтап бе, честна дума!!!) на седалката-сам скача без карабинери, без напъни да пада и т.н, после на "шлема"(дето вече го няма) и така чак до горе, след което си чакаше сам самичък Хани на скокчетата на платото. Хани се качва примерно 5 минути след него и колегите му казват, че Рей го чака.
После Хани си скача, спуска (прави разни бордистки номера) и се влачи с паничката нагоре, а Рей по цял ден търчи нагоре и надолу. На връщане търчеше чак до Банско по ски пътя след Хани! Невероятно куче, събра ми очите!!! Shocked Shocked Shocked Няма умора!
Тази година не ги видях, но може и да съм ги пропуснал в калабалъка (демек много съм бърз.... и скромен)!
А това, където го описа Марини, е направо класика! Българска!
Как и по каква логика в някаква смрадлива от цигари и пр. хижа може да не пуснат кучето? Какво по-точно ще направи на тази "обител"? Ще им изпуши цигарите или ще я о.ере повече от хората?!
Mad
Фрея-Белята
Valia & Kara
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 08, 2008 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Помня го Хани, когато бяхме млади и зелени аз и Кара, идваше на училището Wink Много добра връзка имаха кучето и собственикът, дано все още да е така! А това, което разказва Данчо...ехааааа Shocked
А за отворените лифтове...и мен ме караха, но реших да пропусна това забавление, то мойто на земята не седи мирно, път както остава за във въздуха. Виж, със Симеоновският лифт се справихме, въпреки че в началото трепереше и беше неспокойна. На връщане вече нямахме такива проблеми Very Happy

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети