Проверяват за регистрация на домашните кучета

Важни теми и въпроси свързани с клуба
Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср дек 15, 2010 11:39 am

Здравейте, искам да попитам нещо във връзка с регистрацията в общината.
1. Знаете ли точно как става това, т.е. при вас колко време отне, само на едно място ли се ходи, наистина ли трябва точно в рамките на 2 седмици след навършване на 6 месеца? при нас това се пада по нова година/ началото на януари, когато ще е лудница по учрежденията...
2. Мога ли да си платя данъка за няколко години напред? Нямам нищо против кучето ми да е регистрирано, но не ми се виси по опашки всяка зима в работно време..или поне да се плаща по банков път?
3. гаден въпрос, ама имам причини да го задам (не свързани с моето куче). Когато едно куче почине, как става "отписването" му от общината?
4. Наистина ли има смисъл регистрацията и носи ли ни нещо освен чувството за изпълнен граждански дълг?Както казах, искам да го регистрирам, но ми се струва,че така ще имам много повече задължения, отговорности и проблеми, в сравнение с хората, които не са си регистрирали домашните любимци. Това си става още едно задължение за много време напред. Иска ми се да намеря някаква причина да го регистрирам, някакъв смисъл...ама това е вече обширна тема, няма да ви карам да задълбавате...

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » ср дек 15, 2010 2:25 pm

1. Отиваш в общината и питаш къде можеш да си платиш данъка за кучето (ако е кастрирсно- само се регистрира, не се плаща нищо!), попълваш една бланка и плащаш на касата. Дават ти една хартийка, която трябва да пазиш. Това за 2 седмици след навършване на 6 месеца не съм го чувала, но ми се струва малко пресилено, можеш да си го спестиш. :lol:
2. Не мисля, че можеш да плащаш данък за напред, догодина може да се смени... Мой съвет е ако кучето ти няма родословие и не е годно за развъдна дейност, да го кастрираш. Така ще си спестиш изобщо данък-куче.
3. Това не го знам. :oops:
4. АЗ НЕ СЪМ РЕГИСТРИРАЛА НИТО ЕДНО ОТ КУЧЕТАТА СИ, СЪВСЕМ УМИШЛЕНО! Смятам, че не е нормално да плащаш данък и да няма НИТО ЕДНО специализирано място за разходка на кучета (АЗ ПОЧИСТВАМ СЛЕД КУЧЕТАТА СИ!!!), а още по-малко във всеки район да има места за разходка. Ако това се промени, ЩЕ ПЛАЩАМ С КЕФ!!! Двете ми кучета са кастрирани, сега ще кастрирам и третото. И трите са без родословие и нямам намерение да ги развъждам и да си създавам здравословни главоболия. Темата наистина е обширна. Мен за 10 години, нито са ме проверявали, нито ще имат шанса да ме глобят! За мен няма смисъл от този ми граждански дълг.
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
veli777
Потребител
Регистриран: нед юни 06, 2010 9:08 pm

Мнение от veli777 » ср дек 15, 2010 3:47 pm

Мише, много съм съгласна с теб! Абсолютно няма смисъл да се регистрираме. Достатъчно е, че плащаме на входа като пълноправен член, пък сега и да плащам данък... защо? Събираме си акитата и си ги хвърляме, водим се на каишка на обществени места и улици, никого не заплашваме. На всичкото отгоре, нито общината се е загрижила да построи паркове, където спокойно да си пуснеш кучето да тича и да играе, нито пък се е погрижила за безпризорните животинки, които се скитат по улиците на градовете... поне за нещо да се оползотворяват средствата от данъци... съгласна съм да плащам, поне да построят един нормален приют за кучета, а не "затвора" в Каменар, където ги погубват :evil: България е най-абсурдната страна! Европейци сме били...
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср дек 15, 2010 4:05 pm

А с какво да се построят тези паркове след като мнозинството собственици на кучета казват "Защо да плащам?"?

Потребителски аватар
veli777
Потребител

Мнение от veli777 » ср дек 15, 2010 4:10 pm

Ми нека обявят публично, нека има прозрачност на средствата, аз откъде да знам в чий джоб ще влязат парите ми??? И после гледаш кмета с С класа мерцедес......... :evil:
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » ср дек 15, 2010 4:42 pm

В София миналата година имаше регистрирани 350 кучета, колко от тях са били освободени от такса никой не знае.
350х24=8400лв.

В Сеславци например на ден общината дава 40 кг. храна, това са около 40 лв. на ден.
Ти сама сметни за колко дни има осигурена храна тези кучета.
Или как например общината с 8400 лв. да построи по една площадка за кучета във всеки един от 24 -те района на града?

П.С. Никой не ни казва къде отиват данъците за апартаментите ни и колите ни, но ги плащаме нали?

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » ср дек 15, 2010 5:36 pm

Чакай малко - да не искаш да кажеш, че всичко трябва да е на самоиздръжка??? Ми тогава да не се строят детски градини, училища, болници и прочие ПРЕДИ нуждаещите се от тях да съберат парите, а?

НАВСЯКЪДЕ в НОРМАЛНИТЕ държави държавата се грижи за създаване на условия за ползване, СЛЕД което започва да налага правила за спазването на тези условия и евентуално събира такси.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » ср дек 15, 2010 5:48 pm

Все пак сме в България, тук всичко е на обратно.

И не, не искам да кажа това.

Искам да кажа, че докато не започнем да поемаме всички отговорности като стопани на кучета не можем да очакваме някой да прави нещо за нас.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » ср дек 15, 2010 6:22 pm

Ели, като плащам данък за апартамент и кола знам защо го правя и какво получавам насреща. За кучето още ми е много хикс - данъкът за него е същия като за колата ми за нея поне имам някакви разбити пътища, по които да карам, но като изляза с кучето се чувствам като най-големия криминалист, защото навсякъде е забранено за него, въпреки че съм най-примерната и винаги си почиствам след него, водя го изкъсо и тн., но все на някой му пречи или съм в някакво обществено нарушение :evil: Нямам против да плащам без нещо материално насреща, но поне да има някакви нормални правила и тази регистрация да помага с нещо например, когато се изгуби или открадне. За какво да го плащам този данък - че диша обществен въздух ли ?! Едни съседи до нас са си го регистрирали и съвестно му плащат всичко и тн., но са се преместили и са забравили да му сменят адреса и сега имат 200 лв глоба... При други обстоятелства щях да съм първа на гишето, но съм толкова отвратена от всичко... :evil: :evil: :evil: :evil:
Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » ср дек 15, 2010 6:25 pm

eli i maxi написа:Искам да кажа, че докато не започнем да поемаме всички отговорности като стопани на кучета не можем да очакваме някой да прави нещо за нас.
Може ли да те перифразирам малко: докато държавата не започне да поемаме всички отговорности като стопани на хората, не може да очаква някой да прави нещо за нея.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср дек 15, 2010 6:53 pm

Lenard написа:Едни съседи до нас са си го регистрирали и съвестно му плащат всичко и тн., но са се преместили и са забравили да му сменят адреса и сега имат 200 лв глоба... При други обстоятелства щях да съм първа на гишето, но съм толкова отвратена от всичко... :evil: :evil: :evil: :evil:
И мен това ме спира. Не искам с едната регистрация да се обвържа с общината завинаги едва ли не и да съм длъжна за всичко да се отчита, иначе някакви абсурдни глоби...Плюс това чух и за някакви проблеми с починали кучета, които нямало как да се отпишат и било голяма хамалогия...Та ще се радвам ако някой знае за това.

Мише, кучето ми е с родословие, но дали ще го развъждам не мога да кажа на този етап, все пак е твърде малък, за да се знае дали ще има нужните качества, а и аз не съм мислила много по въпроса. Тъй че дори да го кастрирам, няма да е идната година, а данъка както казах трпбвало да се плати първите дни на януари...и затова сега съм в чуденка. Съгласна съм с Ели, ако парите отиват за бездомни кучета, съм готова и два пъти повече да платя, но съм съгласна и с другите и такива неща като глоба за нов адрес доста ме притесняват...

Междудругото, ние имаме късмета да живеем близо до поляни, където почти няма хора и няма забрана за кучета, но май съвсем скоро и тях ще ги застроят (дано не). Тъй че не мога да кажа, че имам проблем с разходките, нито, че общината е помогнала по някакъв начин (това е само една пустощ с неясен статут). Уф наистина не знам какво да правя, иска ми се да постъпя правилно, но да не страдам после от това...

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » чет дек 16, 2010 11:39 am

Любимата ми тема. Българинът иска нищо да не плаща, но пък държавата да му дава и плаща за всичко.
Аз пък си плащам съвестно всички дължими данъци, такси, осигуровки и т.н. защото само така ще има и за пътища и за площадки и за детски градини... иначе няма откъде да дойдат парите.

Потребителски аватар
veli777
Потребител

Мнение от veli777 » чет дек 16, 2010 11:49 am

Съгласна съм, но нека да има прозрачност и съответно резултати от използваните средства. Какво до момента са направили от данъците на колите? Пътищата от години не се поддържат така, както трябва! Запълват дупки, които след месец отново са зейнали, че и двойни! Миналата зима Варна беше като след бомбардировка и то по булевардите и главните улици! Как да им имам доверие? Нека да обявят публично, че средствата от парите ни ще идат за примерно построяването и поддържането на хубав голям приют и ще плащам не 2,3-5 лв. , а дори 20 лв. ако щете на месец!
Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » чет дек 16, 2010 12:30 pm

Peter_Topsi написа:Любимата ми тема. Българинът иска нищо да не плаща, но пък държавата да му дава и плаща за всичко.
Аз пък си плащам съвестно всички дължими данъци, такси, осигуровки и т.н. защото само така ще има и за пътища и за площадки и за детски градини... иначе няма откъде да дойдат парите.
Да, аз също си плащам съвестно. Въпросът е какво получавам срещу това...

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » чет дек 16, 2010 12:41 pm

Красен написа:
Peter_Topsi написа:Любимата ми тема. Българинът иска нищо да не плаща, но пък държавата да му дава и плаща за всичко.
Да, аз също си плащам съвестно. Въпросът е какво получавам срещу това...
Точно това се питаме всички-получаваме ли нещо срещу този данък.Отговора,поне засега, е не.Но може би пък оттук трябва да се започне-повече хора да си плащат и ще има някакви резултати за нас,като собственици на кучета.Може би.....Когато платихме за нашето момче,казахме на жената на касата,че плащаме данък куче,а тя ни погледна и озадачено попита-''Ама защо?!!!''Имала самоедка и никога не плащала...Замислих се,дали не е наясно,че няма смисъл,след като работи там и не плаща,но както и да е.Ние да сме си точни,пък да се надяваме,че ще получим нещо срещу това.
ИзображениеИзображение

Отговори