Български Голдeн Ретривър Клуб!

Как да го науча да стои мирен в присъствието на други кучета

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ushko
Потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2011 9:09 pm    Заглавие: Как да го науча да стои мирен в присъствието на други кучета Отговорете с цитат

Нашият Чарли просто не може да стои на четири лапи, когато види друго куче... Laughing Понякога го пускаме да си играе с други кучета. Моля, някой да ми каже как да го науча да не се вълнува толкова, защото искаме през юни да ходим на изложба и трябва да сме подготвени...
Много поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Melina
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2011 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местя темата в правилния раздел - обучение и отглеждане.

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ushko
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2011 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Melina написа:
Местя темата в правилния раздел - обучение и отглеждане.

Благодаря много! Просто не знам какво да правя, защото съм регистриран от два часа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mi6eto_i_ashley
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2011 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чети наред- ИЗЛИШНО НЯМА!!! Laughing Идете в неделя до Ловния парк на училище! Също ще ви е полезно!!!

Върнете се в началото
Ushko
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2011 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi6eto_i_ashley написа:
Чети наред- ИЗЛИШНО НЯМА!!! Laughing Идете в неделя до Ловния парк на училище! Също ще ви е полезно!!!

Не мога да отида , защото съм то пазарджик и не ми е удобно...
Върнете се в началото
joro9
Потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2011 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава Пловдив - тук има доста хора от там, които да ти дадат инфо
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2011 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Избрах тази тема да задам един въпрос...нормално ли е всички да искат да бият Дейв, а той да иска само да си играят? Вече е на една година, не е бебе, но се държи по бебешки, а другите, дори по-малки от него, ръмжат и го хапят...той почти никога не отвръща, а да започне сам абсурд. Казаха ми, че е нормално (особено като не е бил на поляната два месеца и всички са го забравили) и кучетата си търсят мястото в йерархията, но първо ме е страх да не го нахапят лошо, второ ми е тъпо, че вместо да играят и да тичат, другите само се бият, не се получава пълноценна разходка така...Открихме си само едно предимство: Дейв е много добър в отнемането и пазенето на пръчки, там всички го признават за "лидер" и пръчката все е у него, но ако са без пръчка, пак старата история. Цялата разходка минава в това да наблюдавам някой да не го сбие лошо (открихме една стара рана на врата, но може и да е от каишката, или от кърлеж, не знам дали е от хапане...). И друго“ какво е правилното поведение, когато кучето се крие зад нас като го бият другите? Ние се местим и го оставяме сам да се оправя, за да не стане страхлив, не мисля, че е редно да го утешавам и пазя. Нали така? Как минахте вие, останалите, през този период, ако изобщо го е имало? После пък сигурно предстои клатенето, направо не ми се мисли... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pekovi
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2011 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако другите кучета станат по-груби от нормалното или дори ако Дейв е дошъл при вас и другите въпреки вашето присъствие се опитват да го хапят и натискат може да се намесите като издадете рязък звук "шшт" или "ей" или друго което ви е удобно - ако няма ефект с ръце избутайте другите да го оставят на мира. Когато е покрай вас вие трябва да се грижите за него - в смисъл такъв ако другите прекаляват вие като лидер трябва да се намесите и да успокоите ситуацията. Лидерът не само контролира глутницата той трябва да я пази и да поддържа мира - ако сте наблюдавали кучета на поляна, когато има изявен лидер и две кучета започнат да се борят да ръмжат и тн винаги лидера (и не само той) идва и ги спира. Относно катеренето ... тренирайте от сега кучето на "ела тук" и на "не" при възможно най-много дразнители, защото мъжкото куче като надуши разгонена женска много бързо забравя всичкоSmile.
Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2011 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И при нас го има това с прекалено грубата игра.Мислех си, че ще премине с израстването, но няма промяна.Когато Кара се заиграе и тя хапе, но съм забелязала понякога, че всички кучета се хвърлят върху нея и почват да я хапят доста силно... Кара винаги е на земята ..а тя в такива моменти отстъпва.Аз естествено не знам какво да направя, защото не върви да дръпна или да се скарам на чуждо куче..но си е неприятно.Всички казват, че това е игра и е защото е най-малка, но първо, че обира цялата мръсотия и винаги е кална, второ че не съм сигурна доколко е игра..Според мен би трябвало стопанина да си дръпне кучето, но не винаги става така.
Върнете се в началото
pekovi
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2011 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

99% от ситуациите е игра или показване на позиция в глутницата. Важно е да се намесвате когато прецените че наистина нещата загрубеят и то намесата трябва да е към кучетата които натискат другите, а не да успокоявате "набитото" куче . Когато кучето го е страх не би трябвало да се гали и да се успокоява (както ние хората правим помежду си с мили думи), защото кучетата тълкуват това поведение като насърчаване да реагират така всеки път когато са в подобна ситуация. Като цяло според мен трябва кучетата да се оставят да общуват свободно без да се намесваме за всяко нещо , но когато някое куче започне да причинява болка на друго трябва стопаните да успокоят нещата и да покажат че и те са поляната и все още командват.
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2011 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за съветите, значи ще гледам да се намесвам, когато идва при мен, без да го успокоявам. За викането, ще опита
Маринче, ти не се разсейвай, ами качвай снимките, че ги чакаме Wink
Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2011 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

korneliq написа:
Мерси за съветите, значи ще гледам да се намесвам, когато идва при мен, без да го успокоявам. За викането, ще опита
Маринче, ти не се разсейвай, ами качвай снимките, че ги чакаме Wink

Хехехех слушам и изпълнявам Wink
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети