Български Голдeн Ретривър Клуб!

и Марко :)

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Нашите любими кучета
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ана
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 10, 2014 10:28 pm    Заглавие: и Марко :) Отговорете с цитат

Здарвейте,
и ние да се представим: Марко, куч, подобен на голдън ретривър, на 1г. 6м. (след обстойно четене за развъдната дейност не смея да споменавам дори, че е от породата Smile ). София.

Последната промяна е направена от Ана на Сря Окт 22, 2014 9:55 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 11, 2014 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това че сте потърсили учител е много добре, с търпение и правилен подход може много да се постигне. Ежедневието ви не звучи много леко, но уви, ако кучо все е случвал на лоши стопани то непременно се е отразило на момчето. Кастриран ли е?
И снимка аз не успях да видя, даже след като копирах линка Sad
Melina
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 11, 2014 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли Smile

Поздравления за това, че сте спасили момчето, а и че се борите упорито да го вкарате в правия път. Малко хора биха имали волята да не се откажат! Very Happy

Снимките не се виждат - privacy-то на албума ви е с такива настройки, а за да ги постнете с img код, копидарйте адреса на изображението като чукнете с десен бутон върху снимката, а не горе от адрес бара.

Успех! Smile

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ана
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 11, 2014 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

със снимката пробвах по мързеливия начин, ама явно не става Smile
иначе кастрация предстои, също и реимунизация, тя закъснява доста вече и е по-спешна
така, както съм го написала май излиза голям звяр този Марко...Smile) не е зъл, но със сигурност своенравен, инатлив и в същото време някак страхлив, където и както и да сме очите "на осем" и едно на ум Smile

https://lh6.googleusercontent.com/rapY8DGM9odExsn4OiyF8W9PGjEnKch-93lZibQokXQ=w830-h553-no
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 12, 2014 8:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Я какъв е симпатяга Very Happy
Кога става агресивен? Кастрацията ще помогне да не е толкова доминантен, така че ще бъде от полза. Към кучета как се държи?
Той е младо куче, щом сте упорите и работите с него ще има резултат.
Ана
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 12, 2014 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Симпатяга е да, даже и повече Smile)
С кучета и коне е много дружелюбен (но има някои мъжки, които започват да го лаят и той също се разгорещява), от лаещи ни помияри го е страх. Опитва се и с котката вкъщи да са приятели, ама тя не ще и е голямо мърморене и скимтене и джафкане (това с котката е друг филм)Very Happy
Ръмжи и се опитва да хапе когато си намери храна навън и се приближа, ако се опитам да я взема - хапе. Когато ме сръфа беше вкъщи, много настоявах да му взема пластмасово парченце от устата и го бях попритиснала здраво.Вкъщи чака команда да започне, и минавам спокойно до него докато се храни, даже мога да го докосна, не съм пробвала да му дърпам купата, предполагам ще хапе.

Последната промяна е направена от Ана на Сря Окт 22, 2014 9:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
utro77
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, нали уж са добродушни кучетата от породата?!?!?! Или само тези, които са от развъдник???
Да разбирам ли, че имам основания да се притеснявам и аз от поведението на моето куче на близо 4 месеца? Тя понякога ръмжи на игра и също на игра хапе. Вече доста по-малко хапе от преди, а и ние веднага й даваме играчка вместо ръка. Но в един друг форум твърдяха, че дори и на тази възраст било недопустимо кучето да хапе и да ръмжи. А аз си мислех, че на кученцата бебета им е простено подобно поведение...

Успех с Марко!
Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гаранция за характера може да има само, ако кучето е от легитимен развъдник, където селекцията се извършва внимателно. В общите случаи дори кучето да изглежда като голдън, няма гаранция, че няма примеси назад в поколенията, което автоматично изключва идеята да взимате благия характер за даденост. Той е присъщ за породата голдън ретривър, а принадлежността към породата се установява с една хартийка - родословие.

Разбира се, това не прави нито Марко, нит Вашето бебе по-малко куче, при това - готино! Smile

В 4 месечно кутре не може да се притеснявате за агресия, в 99% от случаите това е криворазбрана форма на игра. Моята Артемида беше абсолютна хала на тая възраст, възпитавала съм я, но нищо крайно.
В тоя ред на мисли - скоро имахме гости и те се шашнаха от "ръмженето" на кучетата...което не ми беше минавало през акъла, че може да стане, защото аз ги познавам добре и знам, че този звук, който се възприема като ръмжене, е при тях израз на радост, глезотия и желание за игра...Главата мога да си заложа, че никоя от двете ми кучки няма да прояви агресия, камо ли към хора, но си дадох сметка, че спокойно могат да изкарат акъла на някой, който не ги познава. Та моят съвет е...опознайте си кучето. С времето ще разберете каква е причината да "ръмжи" и проявява ли агресия. При всички случаи - трява да може да му взимате и пържолата от устата без възражения, пък за моментите на игра - нека си бръмчи колкото си иска. Very Happy

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2014 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой е този форум, в който дават толкова "ценни" съвети и мнения?
utro77
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2014 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

eli i maxi написа:
Кой е този форум, в който дават толкова "ценни" съвети и мнения?

един... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Нашите любими кучета Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети