Български Голдeн Ретривър Клуб!

нов член - АЛАЙ
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Нашите любими кучета
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 14, 2014 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кастрация! Рей бягаше, когато надуши женска и нищо не можеше да го спре, изключително опасно и неприятно е! След кастрацията всичко се оправи, той стана много по игрив и обожава да е около нас по време на разходка.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Цветков
Потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2014 9:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Мислили сме за кастрация, но решихме да изчакаме поне докато Алай направи едно поколение. А доколкото виждам от различните мнения в подобни теми все още му е рано да става татко. Пък и няма много женски около нас. Явно ще трябва да почакаме докато стане на 2 години и след това да го кастрираме. Колкото до женските в парка - явно това е проблема. Имаше преди около месец две кучки които бяха разгонени. Но Алай досега не беше обръщал внимание на женските. Давам си сметка, че е пораснал и съвсем нормално е да почне да се "интересува" от нежните създания Laughing През последните дни нещата като че ли почнаха да се оправят, но неизпълнението на команди продължава. Тази сутрин, на разходка, два пъти излиза от парка и се замотава около блоковете. Проблем ми е, че няма как да го спра. А когато го викам и той дойде, смятам, че не е правилно да бъде наказан. Нищо, че преди това е бил непослушен. Някак дистанционно трябва да намеря начин да го "наказвам" когато не слуша. МИсля си като временна мярка да го вържа с дълго въже за да може да тича, но и да мога да го спра като реши да "забегне" нанякъде. И - котките. Просто не знам как да се оправям с това. Види ли котка - няма удържане. Аз съм 90 килограма и ми се налага да се хващам за нещо за да не ме повлича. Команда "не" не действа по никакъв начин. Другите собственици на кучета ме успокояват , че е временно. Но проблемът е, че като подгони котка понякога гонитбата прминава през улицата и се излага на реалната опасност да бъде блъснат. А разходка на каишка не е разходка за него. Трябва да се натича на воля за да е спокоен после в къщи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
svetlana_ahladova
Потребител

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2014 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо сте решили, че трябва да даде поне едно поколение. Ако сте чели внимателно темите във форума, бихте разбрали защо това е силно непрепоръчително! Аз бих Ви посъветвала да го кастрирате възможно най-скоро.
joro9
Потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2015 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като за начало може да започнете обучението му отначало. Не се безпокойте - ако е знаел някои команди ще стане по-бързо. Няма как да се справете 100% ако наистина е имало разгонена женска, но ще облекчите значително положението си. Започнете с идването при повикване, задържането на място за по-продължителен период Комбинирайте с игра и се снабдете с търпение. Важното е да знаете, че битката не е загубена. При нас с Лъки успеваемостта е 9 от 10 случая.
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Нашите любими кучета Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети