Български Голдeн Ретривър Клуб!

На море

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vixi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2015 6:17 am    Заглавие: На море Отговорете с цитат

Моя сладур е на 2 годинки и тази година за първи път ще го водим на море. Исках да ви попитам за някакви основни съвети, тъй като ми е малко притеснено...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Melina
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2015 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

- Деган - ако не се разповръща от солената вода, считайте се за късметлии Very Happy От човешка аптека, може хапчета или инжекционен разтвор, зависи как сте със слагането на инжекции. Дозата за голдън е една таблетка или 1 ампула от 2мл приблизително.

- ДиаДог (или аналог) - същата причина, но от другия край на храносмилателната система. От ветеринарен кабинет.

- Задължително координати на най-близката клиника

- Възможност да е на сянка, когато поиска, защото лесно прегряват

- Плаж, на който няма да пищят, че кучето е пуснато и плува свободно

- Мноооооого плажни кърпи. Не за вас, разбира се Wink И много важно да се подсушава добре в края на деня, защото са предразположени към кожни проблеми понякога край морето.

- Внимавайте с горещия пясък - вчера в клиниката имах куче с отлепена възглавничка на лапата заради изгаряне от горещ пясък. На плаж в Англия ...

Малко съм изгубила тренинг, но за сега това се сещам - ако някой има още, да допълва Smile

Весело изкарване!

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vixi
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2015 7:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за включването!
Днес ще мина през клиниката, за да набавя някои от нещата. Проблема с лапите малко ме плаши. Уж не трябва да е чак пък толкова жега, тъй като сме по северното черноморие, но все пак... Има ли друг начин от предпазване на лапичките, освен да не стои толкова дълго по плажа? Нещо, с което да ги мажа след плаж? Завърших първи курс ветеринарна медицина тази година и много ме е яд, че още не съм много навътре в нещата, особено в такива ситуации Very Happy
Върнете се в началото
svetlana_ahladova
Потребител

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2015 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За порязвания от миди и боклуци - кислородна вода и оксикорт. Това е една безценна комбинация, която Вие като бъдещ ветеринар, ще използвате много често в бъдеще Smile
Melina
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2015 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооо, честито, колега! Very Happy

Кислородната вода и Оксикортът са безценно оръжие, мерси, МАМО (майките на ветеринарните лекари са доста навътре в материята обикновено Laughing )

Може лапките с вазелин да се намажат, така поне ще се предпазят от напукване. Иначе има разни специааааааални спрейове, но не съм пробвала, за да кажа лично мнение.

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vixi
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 27, 2015 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пристигнахме! Първият плаж мина добре Very Happy Исках да питам дали всеки ден може да го пускам във водата, или не е много препоръчително?

първи поглед към морето Smile
https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/906057_858153657553673_8622253845975667770_o.jpg
Върнете се в началото
стоян
Потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Юли 28, 2015 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Остава да кажеш, че можеш всеки ден да го водиш до водата и да го пускаш само когато решиш и съвсем ще ми разбиеш представата за обучение и възпитаниеEmbarassed. Ние нашата хаймана успяваме да я удържим извън водата когато сме до нея 3, понякога 5 минути Laughing
После за да си тръгнем ползваме "мръсни хватки" като нещо за ядене или нещо за гонене - иначе трябва там да нощуваме.
Върнете се в началото
vixi
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 29, 2015 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооооо, много ме слуша моя звяр! Страхотно му е тук, но утре мисля да не го водя до водата. Нещо и от днес:

http://i.imgur.com/ms0jYp0.jpg
http://i.imgur.com/wsxoLhz.jpg
Върнете се в началото
brenda
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2015 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко късно пиша Very Happy но не видях да сте писали за водорасли и подобни. Моята голдънка е на 4 месеца и редовно си ги похапва, а после някой трябва да я следи в къщи кога ще и дойде мерака да ги 'изхвърли', после бягаме до близката градинка. Питам защото ме притеснават не самите растения, а животинките които може да е изяла заедно с тях Confused
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети