Български Голдeн Ретривър Клуб!

Възпитание,дете и куче,къпането

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  

Имате ли куче и дете(бебе) у дома?
Да
72%
 72%  [ 8 ]
Не
27%
 27%  [ 3 ]
Общо гласове : 11

Автор Съобщение
obsession.dance.st
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2015 7:28 am    Заглавие: Възпитание,дете и куче,къпането Отговорете с цитат

Здравейте от мен,имаме си голденче на 3 месеца,казва се Дейзи.Вече втора седмица е при нас и се разбираме много добре.Много е послушна и схватлива.Научи се да ходи навън.До сега я извеждахме само да си свърши работата,вече имаме право и за по-дълги разходки.Споделете как сте научили кучетата си на команди и какви команди знаят.Въобще бих искала да разбера различните стопани какви методи за възпитание имат.Аз я научих за сега да сяда като заставам до нея и с ръка показвам и казвам "Седни!" и да носи каквото и се хвърли,както и да ходи до нас.Имаме проблем с излизането от нас,запира се на вратата,дайте съвет.С лакомство не става.
Другия ми въпрос е относно къпането,колко често може да се къпе голденчето,има ли вариант това да е 1 в седмицата?
И последен въпрос към мамите или татковците във форума.Имаме и бебе на 10 месеца,двамата много се харесват и играта е голяма.Имам следния проблем кучето взима играчките на детето и обратното детето си ги споделя Very Happy ,имало ли е при вас такова нещо? Също така го хапе по крачетата и ръчичките,знам че си играе,но малкия се разревава понякога,защото все пак зъбките и са остри.Ако при вас се е получавало това нещо,как сте отучили кучето да го прави?

Благодаря за отделеното време предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koralski
Потребител

Местожителство: Карнобат

МнениеПуснато на: Пет Авг 28, 2015 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С излизането ще свикне, просто не го дърпайте а му дайте време. За командите може да разгледате форума там има цели томове написано за това. Къпането 1 път в месеца и дори и по-рядко, а ако се цапа доста често, може да го миете само с вода
koralski
Потребител

Местожителство: Карнобат

МнениеПуснато на: Пет Авг 28, 2015 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А за детето е напълно нормално да си споделят всичко, просто гледайте кучето да е вътрешно и външно обезпаразитено винаги.Може да му се карате като хапе ръце или крака, но е нормално докато си смени зъбките на 6-7 месеца.Давайте му кокали от пресована кожа за да дъвче-има ги във всеки зоомагазин. И за последно го научете да му взимате храна и да му бъркате в купата без проблем и да яде по команда
Melina
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 28, 2015 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Къпане с шампоан в никакъв случай не се препоръчва по-често от веднъж на всеки 3-4 месеца. Само с вода може и всеки ден, може и три пъти на ден, но с препарат - не. Може да се докара доста сериозен кожен проблем, да не говорим, че се намалява имунитетът, тъй като двуслойната им козина и мазнината по нея е "проектирана" с цел изолиране на тялото от външната среда максимално. Чрез премахване на слоя естествена мазнина (или подстригване с машинка на голдън, "защото му е топло" - един от най-големите абсурди, които съм виждала), се нарушава именно тази изолация и защита.

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети