Български Голдeн Ретривър Клуб!

Растеж и развитие :S
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2012 8:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвам тази тема, за да не отварям нова за такава глупост...Помня, че и преди беше обсъждано, ама тогава дори нямах куче и четох по диагонал, а сега ми е трудно да търся- на "червен нос" не излиза много Smile) Та, защо носовете на голдъните понякога от черни стават розово-червени, по-бледички? Все едно черното се "изтрива" . Нормално ли е, знам, че го има при доста кучета, но не при всички...от какво зависи и има ли как да се избегне? На Дейв носът от месеци върви натам, сега е на косъм да се води розов, а не черен Sad Знам, че е тъпо, ама си харесвам повече черното носле Smile) А и не знам да не значи липса на нещо- калций, витамини, знам ли...или твърде много ровене на носа, където не му е работата Laughing При вас как е и за колко време се "оправя"? Нали няма да остане така винаги Sad ? Ама че сме суетни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ana_crime
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2012 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от това колко е силен пигментът, на някои до 5-6 години не им мърда, на други още на първата изсветлява. В общия случай като понапече слънцето се връща към черното, особено при по-младо куче.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2012 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние сме с напълно розово носле тази зима-на 3 години.И аз си го харесвах много повече с черно носле,или поне по-тъмно,както беше междинно,но и така са сладки,какво да правим. Smile Аз исках друго да попитам-достатъчно ли е млад,за да има шанс да му потъмнее нослето,или вече ще си е така?Глупости питам и аз,много ясно,че е индивидуално...
И по-важното-навън около нас има лабрадороподобно кученце с розово носле и му беше много разранено и изгоряло лятото.С корички.. Sad После се оправи.Трябва ли,ако нослето е много светло,да не се излага на по-силно слънце,за да не изгори,или някаква защита,знам ли..Извинявам се,ако въпросите ми са глупави,но..клуб розово носле ни зове... Laughing Wink
П.П:Не се плашете,розовите гъби са си и те чаровни и още по-готини за мачкане и закачане,за ужас на кучо... Laughing
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2012 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Казвали са ми, че Кара е с много хубава пигментация- и на носа, на коремчето, ноктите. Но и нейното носле зимата изсветлява. Миналата година като се постопли, пак си стана черно. Все пак реших да й давам някакви витамини.Водят се, че са и за хубава козина и за пигментация, пък ще видим дали ще има ефект.
Върнете се в началото
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2012 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се променя от липсата на слънце, възможно ли е да става дума да липса на витамин Д? Само предполагам ...
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2012 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има понятие "зимен нос". При голяма част от кучетата носната гъба изсветлява до кафяво или розово през зимата и през лятото пигментацията се възстановява. Възстановяването е по-бързо и по-пълно при по-младите кучета, докато с напредването на възрастта изсветляването става все по-упорито и постоянно.

Така че не бързайте да се безпокоите за липса на витамин D и други подобни. Изчакайте лятото и тогава си вадете изводи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
amneziq_ivg
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2012 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново Smile
Пиша ви с известно безпокойствие относно нашия кучо.
У дома спорихме кога е редно да се бие ваксината против бяс.
Чели сме,че е добре да се бие на годинка,защото ваксината спира растежа.В паспорта на нашия любимец пише,че има ваксина Nobivac/RL(срещу бяс и лептоспироза) и Nobivac/Lepto(срещу лептоспироза) .Това правилно ли е според вас. Confused
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2012 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не спира растежа, просто е малко по-натоварваща за организма. Не се тревожете, нищо няма да му стане и да я биете в рамките на началните 3 ваксинации, въпрос на преценка на конкретния ветеринар. Далеч по-опасно е да чакате да стане на 1 годинка и да си играете на руска рулетка.

Поздрави,

Мели

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
amneziq_ivg
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2012 11:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за отзива и вниманието.
Поздрави!
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2012 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на 2 месеца и 10 дни нормално ли е кученцето, което е момиче междудругото, да тежи 5 кг?
Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2012 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко е малко, но зависи от кучето.

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
siyana_vasileva
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2018 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпреки, че мненията са стари, от написаното по-горе разбирам, че двумесечно кученце, което тежи 6-7 кг е нормално. Моята Ая е на 2 месеца и един ден ( Very Happy ) и тежи 4 кг, трябва ли да се притеснявам? Извинявам се, ако не съм разбрала правилно.
Върнете се в началото
Danyna
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Апр 18, 2018 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е относително. Следете колко пъти ходи по голяма нужда през деня, ако е два и повече пъти, то това може да означава, че храната, с която го храните не се усвоява добре. Опитайте с Роял Канин макси стартер да храните до края на третия месец.
Върнете се в началото
siyana_vasileva
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2018 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Храня я по 6 пъти на ден и почти толкова ходи по голяма нужда, общо взето 10на мин след като яде. За в момента я храня с Hills Puppy Medium, тъй като в нашите зоомагазини, няма Large Breed, но днес ми казаха, че след няколко дни ще заредят и ще минем на нея, дано да и се отразява добре. Иначе ми изглежда нормално тегло, нито слаба, нито дебела. Днес ни биха втората ваксина и ветеринарят каза, че расте добре. С Роял Канин пробвахме по-в началото и отказа да я яде.

P.S. Яде супер бързо, буквално за 4-5 секунди изяжда всичко. Все още се учим да ядем по команда, винаги се нахвърля върху храната като невиждала.
Върнете се в началото
Danyna
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2018 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както писах по-горе, щом толкова често ходи по голяма нужда, то означава, че не усвоява добре храната. Нужна ви е бебешка храна, затова и препоръчах макси стартер на роял, тя се дава до трети месец. Хилс също е висок клас храна, но ако продължава да ходи по голямата работа толкова често, то е добре да я замените.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети