Допълнително калций

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Допълнително калций

Мнение от Ива Малджиева » съб юли 12, 2008 8:33 pm

Здравейте приятели.Много съм притеснена и незнам какво да правя.Днес ходихме с Фери при вета за вътрешно обезпаразитяване.Всичко мина добре. На излизане обаче вета ми вика: "Ние давали ли сме калций досега?" А,ние не сме :? И той:"Така като гледам как бързо растете,пък и лапичките, ще трябва да даваме.По 1 и половина Calci Delice на ден,10 дни и след това ще видим дали ще има нужда от още или не" :shock: Чела съм доста за даването на калций,но това не ме направи по-знаеща по въпроса,а ме обърка.Много противоречиви мнения...
Храня Фери с Royal Canin и мисля,че е добра храна...Защо да давам допълнително калций?!? Вярно,че предните лапички са ни леко обърнати навън,но не мисля че това е проблем...Моля помогнете,защото инъче ще се побъркам :(
(ако има вече такава тема,може тази да преместим в темата на Фери :roll: )
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » съб юли 12, 2008 10:51 pm

За даването на калций допълнително без да има належаща или спешна нужда, която се установява с анализ на кръвта, аз съм против.Плюс това таблетка и половина ми се струва, че е много за едно бебе.Ако не се лъжа е една таблетка на 10кг., а едва ли Фери е повече от 10 кг.....
Ива, според мен няма място за притеснение, защото изказване от сорта "ами растете много бързо и затова ще давате калции" е много , как да кажа, постно! Не съм ветеринар, но въпреки това не мисля, че е необходимо!
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед юли 13, 2008 10:58 am

Без претенции че съм много разбираща мога само да споделя опит. Като бяха малки Рей и братчето му винаги бяха заедно-живеехме в една къща,хранели сме ги с една и съща храна, но моето диване винаги е било по-голямо,по-лакомо, а Макси ( братчето) все не си дояждаше, беше доста по-слабичък от Рей! Та когато ходехме при вета винаги сме били с двете кученца и при едно от посещанията доктора посъветва собствениците на Макси, който до моя Рей изглеждаше направо мършав да му дават калций! Но предполагам това му се е сторило необходимо, защото кученцето беше злоядо и не си набавяше нужния за развитието му Са, но при вашия случай, ако кученцето си изяжда гранулите, не би следвало да има недостиг особено пък от Роял Канин-това е висок клас храна, не мисля че налага използването на добавки! Ако се притеснявате може да направите и кръворнен анализ - ние на Рей сме му правили, защото един "разбирач" от кучета ми каза, че той 100% има рахит :shock: , няма смисъл да казвам че такова нещо нямаше, но аз поне се успокоих след изследванията!

Stefy
Потребител
Регистриран: пет фев 03, 2006 1:53 pm

Мнение от Stefy » пон юли 14, 2008 9:28 am

Иве, напълно съм съгласна с Гери. Да не говорим, че 1,5 таблетки на ден си е доста за кученце на тази възраст и с това тегло. Храната, с която го храниш е добра , въпреки че аз съм фен на Пурина Проплан. За да не се притесняваш излишно, направете на Фери изследване "калций-фосфор баланс". Малко е неприятно, защото ще се наложи сладушкото да го боцнат, но поне ще си наясно има ли недостиг на калций или не.

Поздрави на малкия бандит от мен и всичките 10 кучета вкъщи! :lol:

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Контакти:

Мнение от Чарли » пон юли 14, 2008 2:43 pm

Според мен и да направят калций - фосфор анализ то този резултат ще е моментен и няма да е валиден да речем от днес за след 5 дена....Той показва моментното състояние на калций в кръвта! Може да го направи, за да е спокойна, но според мен само, където ще стресират малкия с боцването, а анализа ще се окаже ОК.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » пон юли 14, 2008 11:01 pm

Благодаря момичета! Много ми помогнахме. Вече съм по-спокойна и реших да не давам никакъв калций.
Благодаря отново! :D :wink:
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

evelina
Потребител
Регистриран: ср дек 14, 2005 10:12 pm

Мнение от evelina » вт юли 15, 2008 9:34 am

Лично мое мнение-щом доктора ви е казал да давате-замислете се
:wink:

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт юли 15, 2008 11:31 am

Ако бях на твое място, щях да направя една кръвна проба (калций-фосфорен анализ), само така ще може да се види дали има нужда от калции или не. В случай, че се установи, че му липса, вет. лекарят ще ви предпише схема за даване. След прилючването на схемата, се прави отново анализ и въз основа на него се решава дали да продължите с даването или не.
Пък и боцкането, не е толкова страшно, особено ако след него вет.лекарят има навик да дава наградка на послушния пациент. :wink:

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » чет юли 17, 2008 9:43 am

Това с калция е презастраховане от страна на лекарите , по добре според тях да даваш да не стане евентуално нещо. Ако питаш хората който се занимават с развъждане от доста години отговора е НЕ ако даваш читава храна.

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Контакти:

Мнение от Чарли » чет юли 17, 2008 2:54 pm

Именно.
Кратко, ясно и точно.Благодаря, Ели!
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

evelina
Потребител
Регистриран: ср дек 14, 2005 10:12 pm

Мнение от evelina » пет юли 18, 2008 1:57 pm

Коя храна е читава?
Не бих отхвърлила с лека ръка мнението на лекаря.
Ако толкова не ви се ще да давате калций,постъпете както Валя ви посъветва-идете за анализ.

КАСТРО
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 11:12 am

Мнение от КАСТРО » чет юли 24, 2008 9:39 am

[quote="topsi"]Това с калция е презастраховане от страна на лекарите , по добре според тях да даваш да не стане евентуално нещо. Ако питаш хората който се занимават с развъждане от доста години отговора е НЕ ако даваш читава храна.[/quote]

Има огромна разлика от калций до калций, Беата Радомска е от хората които се занимават с развъждане на 3 породи кучета от повече от 30 години и e зооинжинер по професия казва - на малките лабрадори се дава като добавка на храната допълнително калций и глюкозамин (като тя храни кучетата си с Arden Grandge)
:idea:

Има и такива които казват да не се дава, всеки решава сам - лошото е, че се явяват гурата и казват с тежест нещо в което те самите на са сигурни и точно преди година или две са твърдяли обратното, има огромна разлика в калций коитосе дава с цел лекарствено средство и калций Делис който е хранителна добавка!

Но щом гуруто казва НЕ, следвайте го :D

Прочете страницата на Роял Канин и там дори пише, че добавки към храната се дават до 8 месеца!

Jany
Потребител
Регистриран: пет апр 07, 2006 1:23 pm

Мнение от Jany » чет юли 24, 2008 4:17 pm

аз специално питах нашия лекар и той каза че след като храним с пурина про план няма нужда от допълнително калций

Потребителски аватар
Rot
Потребител
Регистриран: чет сеп 11, 2008 3:14 pm

Мнение от Rot » чет сеп 18, 2008 3:32 pm

Аз го храня с Роял Канин,но давам и калции,по половин хапченце всеки ден 5дни и после 5 почива и така правя три серии и не му давам повече.Мисля,че няма да му е много.Моя вет също каза независимо от храната да давам по малко и калции.Всеки месец ходим при него на прегледи зада следи дали не прекаляваме с нещо.
Изображение

istoikow
Потребител
Регистриран: чет юни 12, 2008 7:22 pm

Мнение от istoikow » чет сеп 25, 2008 7:29 pm

Здравейте ,
Имам голдънче,мъжко, на 4 месеца и 20 дена. Сега е 14кг. Преди около месец ходихме при ветерината заради един проблем и му взеха кръвна проба. Оказа се че калция му е бил много нисък. Започнахме да му даваме някакъв френски , 10 дена даваме , 10 почиваме. Но забелязах, че лапичките са леко изкривени навън. Знаете ли от какво може да се е получило и дали може да се оправи ?

п.п А и заради недостига на калций му биха инжекция течен калций и след два дена мястото се поду. Сега седи твърдо и ни посъветваха да го оставим, след време би трябвало да мине. Ако за това имате някакъв съвет ще съм много благодарен.

Отговори