Разгонване

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
didito
Потребител
Регистриран: ср яну 25, 2006 10:49 am

Разгонване

Мнение от didito » чет мар 09, 2006 11:23 am

:!: При нас вече е факт първото разгонване...
Кейси е мноооого нещастна, че се разхожда на каишка,но вече я усетиха двама приятели и ни придружават на всяко излизане.Това адски я разсейва и забравя за какво е излязла... 8) Даже ни чакат пред входа...

Вкъщи пробвам да й слагам гащи...Докато я гледам седи с тях увесила нос,нооо в момента, в който се обърна за секунди гащите са свалени и победоносно ги разнася в уста. :lol:

П.П. Предполагам няма да е уместно да се появим на училище в неделя?

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » чет мар 09, 2006 11:29 am

Честито, значи вече жена е станала.
За училището няма да е много уместно, всички мъже ще се наметкат отгоре и и тя милата няма да се оправи с тази напас.
Ако няма килими там където седи няма нужда от гащите, така или иначе няма да ги трае.Ако обаче има килим става неприятно, ще и се наложи да свикне да ходи облечена.
А трагичният вид и нещастният поглед , ги знам :) големи актьори са не може да се отрече

didito
Потребител

Мнение от didito » чет мар 09, 2006 11:35 am

Ами килимите ги махнахме :lol: нямаше начин ...
Сега се развява свободна без гащи и само гледа да ги докопа,за да ги разкъсва :wink: Като са прибрани някъде драска и лае да ги стигне....хич не им се кефи даже и да не са на нея 8)

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » чет мар 09, 2006 12:23 pm

:)
Тя е решила че сте и дали нова играчка пък сега си я прибирате:)
Не може да разбере защо хем я давате , пък тя като се заиграе си я взимате:)

Таня
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:31 am

Мнение от Таня » чет мар 09, 2006 1:02 pm

Е,честито на Кейси, а още по-... на нейните стопани.Пожелавам ви всичко да свърши в нормални срокове, защото като се сетя за нашите близо два месеца първо разгонване ме втриса. С гащите свикват за около ден-два, само дето трябва да се дебнете в началото и при опит за събуване веднага да реагирате със строго - НЕ!

didito
Потребител

Мнение от didito » чет мар 09, 2006 1:35 pm

Ами и аз на това се надявам... :wink:
А за гащите - докато ми е в полезрението вси4ко е ОК,ама мръдна ли за малко....веднага успява да ги свали :lol: вече 4-ти ден пробваме,ама се противи животното...с характер е :twisted:

Таня
Потребител

Мнение от Таня » чет мар 09, 2006 2:19 pm

Какви гащи слгаш?Ако са специални кучешки или бикини те наистина много лесно се свалят.Опитай с по-дълбоки (мъжки слипове например )и ги подвий около ластик, който си завързала допълнитено в горната част.

didito
Потребител

Мнение от didito » чет мар 09, 2006 2:58 pm

Мерси, ще пробвам и така :)

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » чет мар 09, 2006 7:58 pm

Много интересна тема тази с гащите. :oops:
И аз и купих на нашата проекто жена-Фрея едни гащи, чужбински, като специално гледах да пише, че са за ретривър. Доста хлабави ми се виждат и сигурно няма да има много полза от тях, а сме с килим.
Ако ги маха ще пробваме с прашки, боксерки, бикинки, слипове и накрая с наполеонки. Накрая ще я набия да не ги маха и ще приключим.
Гледам напоследък, че започна много интензивно да се ближе, но засега няма кой знае какъв наплив на мъжки кучета около дупето и. Все пак иска ми се да започне по-скоро да не ни провали великденската екскурзия, но то си е божа работа.
Фрея-Белята (все още детенце)

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » пет мар 10, 2006 9:03 am

Данчо, след като така или иначе си купил гащи не е лошо да започнеш да привикваш Фрея към тях. В началото ги слагаш за няколко минути и гледаш да не ги сваля. Ако тръгне да ги ръфа казваш не и се заиграваш с нея с някааква играчка. Постепенно увеличаваш времето на престой с гащите. Така като дойде заветния миг няма да имаш проблеми.

freya
Потребител

Мнение от freya » пет мар 10, 2006 9:58 am

ОК! Благодаря за съвета. Още довечера ще я обуя!
:wink: Ще свикне къде ще ходи.
Дано само по-скоро да се разгони, че да не ни провали екскурзията.
Засега обаче, макар усилено да се ближе в парка никой не ни катери, та мисля, че още не сме започнали.
Пак ни рецидивираха брадавичките обаче и ще се режем отново. Потвърди се това което ни каза доктора, че е много вероятно да се появят отново, докато хване имунитет. Слава богу, че не е страшно и не я боли особено по време на процедурата.
Фрея-Белята

didito
Потребител

Мнение от didito » нед мар 19, 2006 7:53 pm

:D Тамън кучо свикна да стои с гащи и цапането почти спря.
Дойде обаче другият проблем :? сега е в период,в който дава и щом види куче застава с гръб към него и си отмества опашката :lol: а ако случааайно някой момък не я е видял, започва да скимти и привлича внимание...Не иска да се прибира след разходка, а навън само дебне да съзре някой мъжки и започва едно теглене към него... :roll:

:?: Периодът, в който дават женските, горе-долу около седмица ли трае? :?:

freya
Потребител

Мнение от freya » нед мар 19, 2006 8:08 pm

Ами там е горе-долу 8-10 дни. Освен това поведението в дните, когато дава е точно каквото го описваш. Много внимавай!
Иглика го е написала много научно в лабрадорския форум в догчемпиънс - всичко за разгонването.
Моята се опта да си махне гащите, но това което научи от това упражнение е, че колкото и да се въртиш дупето ти все е отзад. :wink:
И ние май натам отиваме. Днес мъжките масово ни скачаха.
Вие на колко месеца казваш се разгонихте за първи път?
Ох дано по-бързо с разгони та да и минава, че ще ми развали великденската екскурзия.
Фрея-Белята

didito
Потребител

Мнение от didito » нед мар 19, 2006 8:15 pm

Ами значи Кейси е разгонена от 2 седмици, а след седмица става на годинка :lol: (зна4и на около 11 месеца и малко :wink: )
Иначе в нашия парк и на училището повече от месец преди това й се качваха мъжките...но не постоянно.Примерно на една разходка не я оставят намира,след това няколко дни нищо :roll:

Таня
Потребител

Мнение от Таня » ср мар 22, 2006 2:45 pm

Нали знаете, че има начин да спестите поне малко от лигите на мъжкарите , като ползвате СПРЕЙ ЗА ЗАЛИЧАВАНЕ НА МИРИЗМАТА ПРИ РАЗГОНВАНЕ! Преди и след самото разгонване е идеален, а повреме, поне не ви надушват от голямо разстояние, което пак си е нещо.

Отговори