Корона вирус

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
kera i eva
Потребител
Регистриран: чет окт 09, 2008 9:03 am

Корона вирус

Мнение от kera i eva » пет ное 21, 2008 3:05 pm

Кера е в син кръст с повръщане, без растройство, без апетите и без никакво настроение и сили. Помислих, че е изяла нещо, но след снимката нищо. Направиха и тест корона вируса е положителен, парвовивозата отрицателна. казаха ми, че в стандартните ваксини, които са и слагани няма против корона и за това го е лепнала. понеже моята маймуна си игра с доста бебета на училището искам да ги рпедупредя да си наблюдават кученцата. и да помоля всички дружно да стискат палци на кера, че аз лично съм умряла от страх... мисля и на нея и е подобно, ще е в болницата докато се подобри.

4u64ica
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:47 am

ужас

Мнение от 4u64ica » пет ное 21, 2008 3:33 pm

Сискам палци и вярвам, че ще се оправи. Нищо лошо не може да се случи днес, на този хубав празник.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет ное 21, 2008 4:17 pm

Стискаме палци и чакаме да научим какво се случва с кученцето !
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » пет ное 21, 2008 4:26 pm

дано дребка да се оправи по-скоро. на нас нищо ни няма да чукам на дърво (Маруся, поздрави на татко Лари). може ли да посочиш какви ваксини са и слагали да сравня, въпреки всичко. не мога да повярвам, че не са и сложили основна съставка от ваксините.. ние сме с Canine Distemper,Adenovirus 2, parainfluenza, parvovirus, coronavirus leptospira bacterin ваксинки по 2 пъти. отделно първата + бяс плюс 2 обезпаразитявания, който малко ме безпокоят дали трябва да са толкова, но нямаме проблеми с чревцата. ще се справи малката е борбена в кръвчицата на дребчовците е :)
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет ное 21, 2008 4:30 pm

sharkov написа:дано дребка да се оправи по-скоро. на нас нищо ни няма да чукам на дърво (Маруся, поздрави на татко Лари). може ли да посочиш какви ваксини са и слагали да сравня, въпреки всичко. не мога да повярвам, че не са и сложили основна съставка от ваксините.. ние сме с Canine Distemper,Adenovirus 2, parainfluenza, parvovirus, coronavirus leptospira bacterin ваксинки по 2 пъти. отделно първата + бяс плюс 2 обезпаразитявания, който малко ме безпокоят дали трябва да са толкова, но нямаме проблеми с чревцата. ще се справи малката е борбена в кръвчицата на дребчовците е :)
Понякога кучета се разболяват и въпреки поставените ваксини!Не мисля,че ваксините до сега имат някакво значение,то си е божа работа!
Стискаме палци малката да се оправи!

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител

Мнение от kera i eva » пет ное 21, 2008 4:36 pm

мерси на всички, ай отва са ваксините

1. Nobivac puppy dp
2. eurican dhppi 2- L
3. eurican dhppi 2-LR

ох ох...след малко ще звънна да ги чуя тия в стационара... надявам се да ми кажат, че е подивяла и им се е качила на главите и да ходя да си взема обратно старото весело и енергично бебе (без скафандър).

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет ное 21, 2008 4:47 pm

Бързо оправяне на бебо пожелавам!! Всичко ще е наред!
sharkov, от това, което си написал има във ваксините coronavirus. Но аз за всеки случай бих проверила дали ваксината е същата като на Кера и ако е, бих проверила дали има изграден имунитет срещу вируса.

sharkov
Потребител
Регистриран: съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » пет ное 21, 2008 4:58 pm

Е със сигурност нито една ваксина не е 100% сигурна, но все пак ги изброих за съпоставка. Ваксинките са ни на FORT DODGE за сега сме енергични, жизнени и игриви, но може да направим един тест. Въпреки това 3тата ваксина като я направиха би трябвало да се проявят някакви симптоми, ако нещо не е ок.. поне така мисля.. все пак ги заразяват с вируса на 2 пъти и пак да чукна на дърво всичко е наред :) успех кери и еви ;)
Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пет ное 21, 2008 5:28 pm

Дано всичко се оправи, че Корона е доста опасен вирус за палетата.

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » пет ное 21, 2008 6:11 pm

Дано се оправи бързо малката! Чакаме включване с добри новини :wink:
Изображение

Потребителски аватар
kera i eva
Потребител

Мнение от kera i eva » пет ное 21, 2008 6:20 pm

За да не се побъркам съвсем спирам да чета, какво пише из интернет по въпроса. Дребната е проспала до тук престоя си в стационара, няма промяна в поведението. Утре ще и ходим на свиждане. Изисквайте ваксина за корона /не си струва тревогите подобен проблем/...явно трябва да се поръчва като десерт към стандартното меню, а не я включват автоматично.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пет ное 21, 2008 6:24 pm

kera i eva написа:За да не се побъркам съвсем спирам да чета, какво пише из интернет по въпроса. Дребната е проспала до тук престоя си в стационара, няма промяна в поведението. Утре ще и ходим на свиждане. Изисквайте ваксина за корона /не си струва тревогите подобен проблем/...явно трябва да се поръчва като десерт към стандартното меню, а не я включват автоматично.
От личен опит ти препоръчвам да не четеш из нета!
Докторите си знаят работата!Завела си малката при едни от много добрите!

Потребителски аватар
sv555
Потребител
Регистриран: пет сеп 05, 2008 10:25 am

Мнение от sv555 » пет ное 21, 2008 8:40 pm

дано малката се оправи по скоро,стискаме палци
Изображение

Потребителски аватар
Belinda & Adhara
Потребител
Регистриран: пет ное 25, 2005 12:56 pm

Мнение от Belinda & Adhara » нед ное 23, 2008 2:56 am

Дано се оправи скоро сестричката и да забравите за притеснението !
ADHARA ALYSE FYREX GOLD- DARY

BIANCA MERRY-MAKING NICHOLAS - BELINDA
05.08.2005 -16.09.2008
Ще те носим винаги в сърцата си Слънчице!!!

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » нед ное 23, 2008 8:09 am

kera i eva,как е малката,има ли нещо ново?

Отговори