Български Голдeн Ретривър Клуб!

Цветът на козината
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 1:02 pm    Заглавие: Цветът на козината Отговорете с цитат

Здравейте, моята тема може да ви се стори незна4ителна, но на мен ми е интересно да знам, а и скоро ми предстои евентуално да си взема голдън (ще пусна друга тема за това)
Искам да попитам, каква е разликата между голдъните с козина, по4ти бяла, и тези със златиста? Наскоро се запознах с един ретришър с много светла козина, а мислех, 4е оби4айното е да е златиста и сега ме интересува има ли разлики в породата? И имате ли съвет както да взема или е само до предпо4итание? също ли4и ли от самото раждане каква ще е козината като цвят? Благодаря предварително за отговорите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами примерно моят Бел беше чисто бял до 3 тия си месец.После започна да потъмнява,и сега е много светло жълт. Very Happy
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма бели голдъни. От стандарта на породата:
ЦВЯТ: Всички нюанси на златно или кремаво, без червено и махагон. Допустими са малко бели косми само на гърдите.

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
marina kojuharova
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ПРЕДИ(на 2 месеца) СЕГА(e не баш сега на 12. Embarassed ) Пак е светъл де.
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, зна4и според вас само докато е малък може да е толкова светъл? Т.е. този на моите познати, въпреки 4е съвсем прили4аше на голдън (и по характер), не е бил породист? Той беше на около година и малко...
Всъщност мен това не ме притеснява, важното е да е здрав- просто ми беше интересно...
Върнете се в началото
marina kojuharova
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се,че е важно да е здраво най-вече!!!!Бел и сега е светъл.А има един прекрасен голдън-Фреди,който си е направо бял.Аз не претендирам Бел да е с ''царска кръв''де.И не държа.
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кучето и като голямо може да си остане светло, това все пак зависи от родителите и кучетата, назад в поколението. Цветът не е определящ дали едно куче е породисто или не.
А вие от къде ще си взимате кученце?

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
marina kojuharova
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Май 29, 2009 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rolling Eyes Аз за това се обяснявам!Да няма обидени искам.
Потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Май 29, 2009 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето мнение е такова: Това е клубен форум и в него не се толерира нечистопородното развъждане, пропагандирането и рекламата му. Щом не ви харесва, не сте длъжни да пишете. Wink
И също така не знам случай при който някой с неродословно голдънче да е бил "нападнат" заради кучето си или да е получавал различно отношение от другите потребители на форума, без да е имало провокация от негова страна. Wink

За цветовете:

Тези са допустимите цветове при голдъна, като се изключат крайните кучета в редиците, защото са от друга порода и съответно цветовете им не са допустими при голдъните.
Иначе доколкото знам по-тъмните кучета се допускат в Американският стандарт на породата, който е малко изменен от официалния. Wink
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата се казваше "Цветът на козината мисля"....
Та наша Лиза беше почти бяла като я взех. Сега почти месец по-късно потъмнява и става светло кремава по гърба. И всичко започна от към ушите, те са най наситени като цвят сега Smile
Върнете се в началото
arabia
Потребител

Местожителство: Димитровград

МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ето вижте цвета на нашата косматка ...

и тя като малка беше по беличка даже се притеснихме от това но с течение на времето се промени... и сега има страхотна цветова гама...

http://media.snimka.bg/3049/012353906-big.jpg

http://media.snimka.bg/3049/012353907-big.jpg

http://media.snimka.bg/3049/012353943-big.jpg

http://media.snimka.bg/3049/012353952-big.jpg
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 31, 2009 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже родословията и произходът не са важни........
Направете си сами изводите от прочетеното по-долу

Цитат:
Всъщност случката е следната : един приятел притежава 2 голдъна женската е мръсно бяла а мъжкият със златиста козина (нямат родословия), но мъниците от тази двойка са 4 черни , 1 сивкаво и 3 златисти. Просто е в шах мат от къде се получиха чернички , имайки в предвид, че женската е чифтосвана само с този мъжки :huh: Предполагам това че нямат родословие е достатъчно за да си мислим че в родата има неправилно чифтосване . Също предполагам че не е възможно козината им с времето да се промени?

От тук http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=703&st=1980

В допълнение да кажа,купивайте кучета от зоомагазини,псевдоразвъдници,борси,обяви от интернет,кученца от добросъвестни хора без грам идея що е то развъждане,порода и т.н.,но после не се оплаквайте!Не питайте що се раждат шаренки,що били по-дребни или по-едри и т.н.
И най-вече недейте в клубния форум на породата да обяснявате,че родословието е снобарщина!
Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 01, 2009 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Спорът е преместен, за да не се отегчават хората, интересуващи се от цвета на козината

http://www.bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1533&start=0

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси на вси4ки, изказали се по темата Smile Най ве4е на Голдрокс и арабиа за готините снимки, стана ми ясно ве4е Wink

Ако имам избор, май предпо4итам по=светли4ките, все пак...
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 06, 2009 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще използвам старата си тема, за да попитам нещо (сигурно и тук ще се разрази спор, но искам да чуя повече от едно мнение).
Аз още не съм си взела куче, но вече живея отделно и решението е доста по-лесно (не зависи от цялото ми семейство, а само трябва да доубедя приятеля ми Smile) ).
Тъй като обаче клубните развъдници нямат кученца толкова редовно и не се знае кога може да се очаква ново кучило, прегледах Интернет и за други възможности. Открих много хора, които продават голдъни уж с ваксини, паспорти и т.н. Ето пример:
http://obiavi.bansko.net/o-32230-Голдън_ретривъри

Обаче обявата не ми изглежда достатъчно сериозна- няма снимки на родителите, информация за това колко мъжки и женски има, а и 200 лв е доста ниска цена за породисто куче...

Та искам да попитам- какви документи трябва да изисквам непременно? И как изглеждат оригиналните- може ли да са подправени?

Това, което мен ме интересува, е САМО кучето да е здраво, поне доколкото може да се прецени в началото. Т.е. искам да има изследвания за дисплазия и други генетични болести. Не искам да водя кучето по изложби, не ме интересува дали 5 поколения назад всички родители за били "елитни" голдъни. Достатъчно е двамата родители да са голдъни и самото куче да прилича на такова, не виждам в този случай как като порасне може да изглежда по друг начин. Дори да се окаже, че не е чистокръвно, това няма да ме притесни.

Не ме убивайте с камъни, знам, че целта на форумът е да се развъжда чистокръвна порода. И всички тук държат на това, нямам нищо против, идеята е чудесна. Но все пак ако се абстрахираме от идеята за изложби и мислим само за здравето на кучето (а и не само чистокръвните имат право на добри стопани, нали) бихте ли ми казали как мога да съм сигурна, че взимам куче, което няма да се разболее от дисплазия или епилепсия например?

Притеснявам се, защото кучето на приятеля ми (немска овчарка) също е с документи и родословие, но се разболяло от епилепсия от малко и я кара много тежко (вече е на 10 години). При голдъните пък знам, че опасна е дисплазията и искам да я избегна.

Огромна ли е разликата в ТОВА отношение между кучета от развъдници и кучета от обикновени стопани? Т.е. ако имат документ, това достатъчно ли е, или трябва да търся и нещо друго?

Мерси предварително Smile Всеки ден съм във форума и вече много обичам редица от кучетата ви Smile Но не пиша, тъй като няма какво да кажа все още.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети