Български Голдeн Ретривър Клуб!

ОТРОВА
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 19, 2009 12:59 pm    Заглавие: ОТРОВА Отговорете с цитат

08.03.2010

Отрова в София - ж.к. Младост 2 и Младост 1
Отрова във Варна - Морската градина
Отрова в Бъргас - ж.к. Меден рудник

20.02.2010

ВНИМАНИЕ ! ОТРОВА ! Люлин !

В Люлин -отрова,под форма на желирани топчета.
Днес почина едно домашно куче,ловна порода.

ОТРОВА В БЛАГОЕВГРАД.

Разпръсната около контейнерите.В квартал Запад 5 отровени бездомни сред които"нашите" Ванеса и Киара,както и една новичка кучица.Мислех че е дело на някой от кварталните гадняри,но днес разбрах че е по-мащабна "акция".
В квартал Еленово не знам колко са отровените бездомни,но има 3 пострадали домашни,едното е починало.Отровата е бързодействаща,кучетата умират в страшна агония.На две от отровените бездомни сме направили аутопсия,чакаме резултатите от София.

Цитат:
Разхождайте кучетата си на повод и с намордник! По съвет на ветеринари- носете шише кислородна вода, 20 куб. спринцовка и сол по време на разходка. Ако забележите, че кучето яде нещо, или започва да трепери, да залита и слюноотделя, незабавно дайте през устата със спринцовката кислородна вода за предизвикване на повръщане (за куче 30кг трябват 40 куб.). Ако до 2-3 минути не последва повръщане сложете солта в гърлото (около супена лъжица)- целта отново е кучето да повърне. И възможно най-бързо към ветеринаря. Ако в първите няколко минути се предизвика повръщане, шансът кучето на оцелее е голям.

За съжаление всеки ден се увеличава броя на градовете в който има разпръсната отрова!

До тук:

София-Студентски град

София-Дървеница

София-Лозенец

София-Центъра

София-Малинова долина

Пазарджик-Индустриалната зона
http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=26177

Варна-Морската градина
http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=26219

Моля,който има възможност да копира тази тема и в други форуми![/u][/quote]

Последната промяна е направена от eli i maxi на Пон Мар 08, 2010 10:47 am; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 19, 2009 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При най-малката промяна на температурата,поведението,симтоми за повръщане,слюноотделяне и други неестествени за вашето куче състояния-по най-бързия начин потърсете лекар!

Ето една тема за първа помощ http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=4124

Денонощна ветеринарна помощ http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=19429
Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 19, 2009 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По молба на eli i maxi копирам тук мненията от другата тема, за да ги слеем на едно място.

eli i maxi написа:
Пиша темата тук за да може да се вижда и от гостите!

Цитат:
Не се приключи само с това. Нови отровени кучета от 22.05.09 насам, но и в парка на Студентски град и кв. Малинова долина. Благодаря на създателя на сайта за координатите на вестника, който се ангажира да публикува статия. Чакам отговор и от Столична община. Статията я има във вестник Телеграф от 11.06.09 на стр.6р а стимките на кучетата, който са все още на мястото в огромния парк до Община Студентска все още неприбрани са тези

Цитат:
Преди 2 дни ми се обади потребителка от София изключително притеснена по повод на закани за отравяне на бездомни в Община Студентска и то заплахи отправени от служебно лице. Искаше ми се да вярвам,че са някакви слухове,но явно както се казва всяка крушка си има опашка.
Вече се чудя в тая объркана държава Е ли възможно някой да бъде наказан за подобни деяния и докога избиването на бездомни животни ще се счита просто за част от реалността и факт,който в никой случай не влиза в полезрението на съответните власти!?!?!

Цитат:
Днес прочетох статията във вестник Телеграф. Освен за Студентски пише и за Дървеница и по точно блок 48. Отровата била във формата на таблетки и я разпръснали някакви цигани, на които има било платено ,не е ясно от кого разбира се. Утре ще снимам статията и ще я постна, че забравих вестника.

Когата по-късно днес бъде качена въпросната статия ще я сложа тук!

Цитатите са от :
http://www.bezdom.info/forum/viewtopic.php?p=19770&sid=4579c0801256a0cc601c97050f61be06#19770
http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=26001&st=0&#entry638343

Melina написа:
Ще го направя съобщение - важно е да се набива на очи

Valia & Kara написа:
Сутринта, първото, което прочетох беше тази новина. Поредните изроди! Толкова да са ни добри бездомниците в парка, дано нищо лошо не им се е случило. Sad

marina kojuharova написа:
Ужас!!!!!Дали верно е от служебно лице заплахата Question Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Shocked Не стига,че е изродско да тровиш бездомните незащитени душици,ами тровиш и кучетата на хората(ЗА ТЯХ ПОНЕ ИМА КОЙ ДА СЕ ПОГРИЖИ,ЗА РАЗЛИКА ОТ ЗА БЕЗДОМНИТЕ) Crying or Very sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

danger4e написа:
Еее, не тези хора са с болни мозъци Shocked .Наскоро четох някъде (не помния къде) как различни хора си даваха идеи как да убиват бездомите кучета. Цитираха всякакви отрови(и приготвянето им така, че да е по-брутална смъртта), вариантът с кренвиршите; пушки и т.н Просто се изумих, че такава злоба може да се таи не в един, а в толкова много хора (дори и млади жени). Доскоро си мислех, че разни институции правят подобни неща, но вече съм наясно, че и хората се саморазправят с бездомните кучета. Sad

eli i maxi написа:
Има информация,че става въпрос за миша отрова,не знам до колко е вярна!
Та за това е хубаво да знаете:
Антидот на мишата отрова е витамин К1.
В много случай симтомите се появяват по-късно-след дни!
Признак на отравяне с тази отрова е обилно слюноотделяне!
Тази отрова причинява кръвоизливи на вътршните органи на животинките!

П.С.Ако някой е разхождал кучето си тези дни там не е лошо да даде профилактично витамин К1-една таблетка сутринта и една вечерта!

Veneta_Atanasova написа:
Никога не съм уважавала хората, които не харесват животните, колкото и зле да прозвучи...
Но да желаят злото и да правят всичко възможно да мъчат животинките, е направо трагично...
Дано да няма жертви на тези малоумници!

eli i maxi написа:
Veneta_Atanasova написа:
Никога не съм уважавала хората, които не харесват животните, колкото и зле да прозвучи...
Но да желаят злото и да правят всичко възможно да мъчат животинките, е направо трагично...
Дано да няма жертви на тези малоумници!

За съжаление вече има! Sad

eli i maxi написа:
Продължение по темата Sad

Цитат:
Поразходих се из Дървеница да лепна някое друго листче. Та се запознах с една жена, която живее до въпросния блок 48. Когато са намерени труповете тя е звъннала на Явор от 4 лапи, пускани за жалби, звъняно е в инспекторат, полиция, Нова телевизия. Има едно умряло домашно куче и едно спасено. Жената ми каза, че отровата е сложена от цигани, които са косили тревата. Наистина труповете са били по детската площадка. Както пише и в новината циганите са казали, че са на заплата и правят каквото им се нареди. След като същите са заподозрени вече не са се появили в този район, а работата им е била зарязана. Отровата е била розова с формата на резенче салам. Друго, което разбрах е, че е чута (някога) реплика от кметът на Община Ст.град да се заканва, че преди края на мандата си ще се справи с уличните кучета.

Цитат:
В такъв случай, човек трябва да се оглежда навсякъде, където са минавали да се коси. Кой знае къде още са слагали. Ужас! А, аз се боря и обяснявам на хората от блока да не го правят, а то.... Общините го правят..... eg_033.gif
Вместо да слагат отрови, да пръскат против кърлежи!
Направо е безобразие това нещо!!! ea_103.gif

Цитат:
Те в квартала са пръскали...а розовото явно е било "поздрав" от кмета...да го ***

Цитат:
По повод отровата, днес като попитах еколожката няма ли да направят анализ на почвата в периметър около умрелите кучета, думите й бяха : мишата отрова не могла да навреди на животните и тези явно били малки и слаби и затова не са могли да се спасят. На мен лично не ми изглеждат такива нали бях при тях, направих снимки, може би пък и не довиждам вече dh_188.gif
А за кмета се знае отдавна, че е отявлен корумпиран кучемраз, но за съжаление не може да се докаже отново нищо по повод изказването на ромите. Мила Родина

Ако някой има идея как да се справим с проблема(т.е.връзки в институциийте) да каже!
Явно докато не се отрови някое дете,колкото и гадно да звучи и колкото и да ми се иска да не става,положението няма да се промени!

Maya написа:
Може би вече сте прочели моето съобщение...или по-точно некролог...Арт почина днес отровен от някаква много силна отрова. Мъи се зверски!!! Той беше разходен за последн по улиците цар Борис и Кърниградска, както и в градинка пред църквата св. Георги в центъра на София!!!!
Според ветеринаря му отровата не е била миша, защото тя имала незабавен ефект, докато при него симптомите се проявиха на втория ден.
Не знам кое чудовище е замислило този пъклен план, не знам и към кого може да се обърнем за помощ - освен възможността да се отровят и други наши любимци, сред следващите жертви може да са и деца!!!
Не че в момента не скърбим като за дете...

Marini написа:
Много съжалявам за Арти, егати изродите!!!! А тия изроди не се ли сещат, че по тези места се разхождат и деца?!?!?!?!
Ненормалници гадни!
Благодаря за предупрежденията, много ще внимаваме!

Melina написа:
Обърнах се направо към медиите. Дано се получи нещо.
Ако някой има предложения за това как тоя абсурд да спре, нека сподели!

marina kojuharova написа:
Браво Мели!!!!!И аз щях да предложа да алармираме в медиите!

Чарли написа:
Дан да има положителен и най вече бърз резултат, за да се намали до минимум риска от друг нещастен случай Sad

eli i maxi написа:
Melina написа:
Обърнах се направо към медиите. Дано се получи нещо.
Ако някой има предложения за това как тоя абсурд да спре, нека сподели!

С кои медии си се свързала/
Ситуацията може да се промени,ако на тези .......... им се втъкне в празните глави,че има огромна вероятност следващата им жертва да е някое лакомо дете!

Melina написа:
НТВ

Valia & Kara написа:
Не вярвам да има някакъв резултат. Както казва Ели, докато не пострада някое дете, никой няма да обърне внимание. С всеки изминал ден, българите стават все по-лоши, злобни и настървени един срещу друг. Онзи ден, мои приятели са били заплашени с пистолет, посред бял ден, защото кучето им/лабрадор/ изплашило детенце. Не ни е нормална държата щом вярваш, че 'Не е важно на мене да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле'.

Melina написа:
Ако подхождаха всички с негативизъм и абсолютно отричане на всякаква надежда, положението ни щеше да е още по-лошо.
Трябва да се опитваме поне да предизвикаме някаква реакция и да се надяваме на адекватно действие.

Може да няма резултат, а може и да има.

Valia & Kara написа:
Най-малко мен може да определиш като гледаща с негативизъм и отричане на надеждата. Просто съм си реалист за дадената ситуация. Видяхме колко се шумя за изтровените в Хасково кучета, някой да беше наказан или да беше предприето нещ? В момент на избори, журналистите имат съвсем други преоритети. Ако предизвикате реакция, аз ще съм първата, която ще ви поздрави. Very Happy

Melina написа:
Приоритетите на медиите могат да са различни, но все пак приоритет на някои други са нашите гласове.

А това ми впечатление явно е породено от неправилно прочитане и разбиране на някои постове.

Но стига спам, че да не стане и тази тема за почистване.

Ако има някакъв напредък с НТВ, ще пиша Very Happy

danger4e написа:
Цитат:
Ситуацията може да се промени,ако на тези .......... им се втъкне в празните глави,че има огромна вероятност следващата им жертва да е някое лакомо дете!

Не само лакомо, а всяко дете до 3-4 годишна възраст. Те слагат в устата всичко, до което се докопат.
Не дай си Боже да стане така Crying or Very sad е тогава вече ще стане, каквото ще стане! Дано "Господари на ефира" или някое друго предаване обърнат внимание на проблема!!!

Красен написа:
Съболезнования... Crying or Very sad

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има хвърлена отрова в кв.Красна поляна-София

http://forum.dog.bg/-t27857.html#entry672098
Върнете се в началото
Gryffindor
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това беше една от водещите новини на телевизия ProBg (TV2) тази сутрин, имаше и репортаж. Май има някаква надежда медиите да започнат да обръщат внимание на проблема
Върнете се в началото
Veselin
Потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ужас! Как може някои хора да падат толкова ниско?!! Evil or Very Mad
Да попитам нали за Пловдив няма информация за поставена отрова някъде? Не че гаднярите не са навсякъде де... Ама все пак да внимаваме.
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Veselin написа:
Ужас! Как може някои хора да падат толкова ниско?!! Evil or Very Mad
Да попитам нали за Пловдив няма информация за поставена отрова някъде? Не че гаднярите не са навсякъде де... Ама все пак да внимаваме.

Попринцип се опитвам да публикувам в тази тема инфо незабавно след като го науча,но може понякога и да пропускам!
Понеже виждам,че пишеш в дог.бг,там такива неща се обявяват в раздел "Новини,събития,коментар"!
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 28, 2009 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В квартал Борово гр.София около бл.222 има отрова .Отровени са 2 улични кучета. Едното умря , а другото е още на системи .Не за първи път се случва това, преди около година и половина пак се отровиха 3 улични и едно куче водач (не е голден) .Такаче на вниманието всички които минават или живеят там ПАЗЕТЕ КУЧЕТАТА СИ .
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 09, 2009 6:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ОТРОВА В ПЛОВДИВ

Цитат:
Разпръсната отрова в пловдивския квартал „Прослав” вдигна на крак родители с малки деца, предаде кореспондентът на БГНЕС в Пловдив.

От няколко дни жителите на улица "Елин Пелин" 1 осъмват заобиколени от трупове на кучета и котки под терасите си. Хората предполагат, че някой е разхвърлял отрова в междублоковите пространства. От събота до сега шест кучета са намерени мъртви, с пяна на устата, съобщи пред БГНЕС Георги Сербезов, председател на Сдружението за защита на животните.
Според него отровата е разпръсната умишлено, за да се умълтвятулични песове. Това не е първия такъв случай.
Идиотията е в следствие на чадъра, който някои институции разпъват над проблема- заяви Сербезов. Той допълни, че въпреки сигналите му институциите остават безучастни. Хората от блока обаче са потресени и ужасени, защото покрай труповете преминават техните деца.
Ако е отрова, то тя е опасна и за най-малките- смятат защитниците на животните. Обърнахме се към ветериарните огргани, но от там ни казаха, че това не е техен проблем.
В същото време труповете стоят под прозорците. Имам дете на 4 годинки, което ме пита кой е убил кучетата.Плаче. Не смея да го пусна навън да играе- притеснява се жена от блока. Тя се е обадила и на полицията и им казала, че някъде има разхвърляна отрова. Служителите на реда я посъветвали да изхвърли труповете в казаните за смет. Разхвърлянето на отрова, от която може да пострадат не само животни, но и хора, е престъпление по Наказателния кодекс- заяви Сербезов. От Сдружението са категорични, че животните не са били болни, а са отровени. Труповете на умрелите животни са извозени към Екарисажа, съобщи главният еколог на Пловдив Христо Минков. /БГНЕС /

eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 11, 2010 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В Русе из целия град е разхвърляна отрова!
Действието и е почти мигновено!
За съжаление вече доста животинки си отидоха!

Цитат:
Разхождайте кучетата си на повод и с намордник! По съвет на ветеринари- носете шише кислородна вода, 20 куб. спринцовка и сол по време на разходка. Ако забележите, че кучето яде нещо, или започва да трепери, да залита и слюноотделя, незабавно дайте през устата със спринцовката кислородна вода за предизвикване на повръщане (за куче 30кг трябват 40 куб.). Ако до 2-3 минути не последва повръщане сложете солта в гърлото (около супена лъжица)- целта отново е кучето да повърне. И възможно най-бързо към ветеринаря. Ако в първите няколко минути се предизвика повръщане, шансът кучето на оцелее е голям.

Моля, ако има начин сложете този пост най-отгоре-временно!
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.bezdom.info/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=7739&Itemid=0
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 20, 2010 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ВНИМАНИЕ ! ОТРОВА ! Люлин !

В Люлин -отрова,под форма на желирани топчета.
Днес почина едно домашно куче,ловна порода.
joro9
Потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пон Фев 22, 2010 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знае ли се къде е разхождано кучето ?
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 22, 2010 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
около "Шабан"

eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 08, 2010 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Отрова в София - ж.к Младост 2
Цитат:
В Младост 2 в София в близо до алеите на парка са поставени две табели на колчета внимание Отрова за кучета незнам дали нарочно и ли найстина има отрова но много лошо,аз там си разхождам кучето и детето дали няма как да пусна жалба ами това застрашава детето ми.Не че ще направя нещо кой знае какво и дали въобще ще ми обърнат внимание ама там им астрашно много деца

Отрова във Варна - Морската градина
Цитат:
Внимание във Варна от зоологическата градина по алеята към Пантеона и около него тази вечер на няколко места забелязах разпръсната храна една и съща на различни места далеч едно от друго-прилича на хляб и още нещо много е възможно да е отрова.Също да се внимава и около клиника Валем пак в Морската редовно хвърлят отрова там от самата клиника и около метереологичната станция също!!!

Отрова в Бургас - ж.к. Меден рудник
http://news.burgas24.bg//147289.html

http://forum.dog.bg/-t31070.html

Младост 1
Цитат:
На 22 срещу 23.02.2010 г. изтровиха четири домашни кучета в ж.к. Младост 1, гр. София. Две от които са разхождани само на повод /от бл.66 и бл.67/. Собствениците твърдят, че отровата е стрихнин.
По същото време в ж.к. Младост 2, в зелената площ между парка и магазин "KEV" видях на дървено колче поставена табела от картон /от кашон/ с горния надпис. Помислих си, че или някой иска да прогони домашните кучета или наистина има отрова ...
Сега колчетата с табелки пак са се появили?

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети